ایران: علت انفجار پارک ملت جاسازی بنزین و گازوئیل در یک گودال بود

پلیس پیشتر گفته بود انفجار در پارک ملت "موضوع خاصی" نبودچهار روز بعد از شنیده شدن صدای انفجاری در شمال تهران، سخنگوی دولت ایران امنیتی بودن این حادثه را رد کرد و گفت که "به هیچ عنوان شبیه خرابکاری‌هایی اخیر" نبوده است.

علی ربیعی برای اولین بار در توضیح این رخداد گفت که این انفجار "ناشی از ایجاد یک گودال در بخشی از پارک (ملت) بوده که محموله‌ای از مخلوط بنزین و گازوئیل" درون آن جاسازی شده بود.

صدای انفجار بامداد روز شنبه ۱۹ تیر در بسیاری از نقاط تهران شنیده شد و با وجود حضور پلیس و نیروهای امنیتی در پارک ملت تا کنون توضیحی درباره دلیل این انفجار ارائه نشده بود.

پلیس ساعاتی بعد از انفجار اعلام کرد که این حادثه "موضوع خاصی" نبوده و یک مقام دیگر هم از "جوسازی" رسانه‌های خارجی درباره آن انتقاد کرد.

حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی تهران هم روز شنبه گفت هیچ ساختمانی تخریب و یا دچار حریق نشده و در محل حادثه "فقط تعدادی شاخه و برگ بر زمین ریخته و این حادثه هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشته است."

علی ربیعی، سخنگوی دولت امروز سه‌شنبه ۲۲ تیر به خبرنگاران گفت که دستگاه‌های امنیتی در حال تحقیق برای شناسایی عاملان انفجار پارک ملت هستند اما افزود "طبق گزارش ارائه شده از سوی وزارت کشور، این حادثه به هیچ عنوان شبیه خرابکاری‌هایی اخیر نیست."

به گفته آقای ربیعی تاکنون هیچ شواهدی درباره "امنیتی بودن" این انفجار از طرف دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ارائه نشده است.

اشاره آقای ربیعی به مجموعه‌ای از انفجارها و اتفاقاتی است که به ویژه در یک سال گذشته در بعضی مراکز حساس ایران و افراد مرتبط با آن رخ داده و مقام‌های ایران از آنها به عنوان خرابکاری یاد می‌کنند.

بسیاری از این موارد به اسرائیل نسبت داده شده و مقام‌های جمهوری اسلامی هم در بعضی از این رخدادها دولت اسرائیل را مقصر دانسته‌اند.

مقا‌م‌های دولتی و امنیتی اسرائیل صراحتا مسئولیت این اتفاقات را نپذیرفته‌اند اما اظهارات تلویحی این مقام‌ها درباره این حوادث به عنوان پذیرش مسئولیت از سوی اسرائیل تعبیر شده است.
+11
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران
  دولت مردان حکومتی کارشان تحمیق مردم هست کارشان این است یا بوسیله افراد معلوم حال همانند یا فاطی با حدیث جعلی و یا با گفقتار احمقانه . کجای دنیا دیده شده گازوئیل وسط درختان باشه و خاکستری برجا نگذارد و حتی دستگاه دروغ پراکنی اونها از محل فیلم بگیره که ابدا اتش سوزی در کار نبوده و از بنیان شایعه است و بعد بر کسانی که مجرم هستند و جرمی که از بنیان دروغ است را مرتکب شده اند لعنت کنند . بیچاره حیوان زحمت خر که باید به این غارت گران تشبیه کرد .
  5
  11
  ‌سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
  ۴۶
  محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی
  حالا دیگه مد شده که احتکار رو به چاله و چوله ها کشوندن. کشور وقتی قدرتمند و یا ثبات‌میشه این چاله چوله ها همه آسفالت میشه. پیش ‌بسوی پیشرفت و‌قدرتمند شدن.
  5
  4
  ‌سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::محمد 1975 - دبی، امارات متحده عربی::]. با این سرعت میخوای بری سمت پیشرفت بپا نیوفتی تو چاله چوله ها. دستت میشکنه نمیتونی دستمال بکشی
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.