روحانی: قول امام به مردم که آب و برق مجانی بود را دولت ما عملی کرد

العربیه :حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، مدعی شد که دولت او وعده روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر رایگان شدن آب و برق و حتی گاز برای اقشار را محقق کرده است.

روحانی، روز پنج‌شنبه 3 تیر، طی سخنرانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت مدعی شد دولتش، آب، برق و گاز را برای مشترکان «کم مصرف و روستایی مجانی کرد».

او گفت: «این مجانی شدن، قول امام به مردم بود که در دولت دوازدهم عملیاتی شد» و «دهن آن‌هایی که با توهین به امام حرف می‌زدند بسته شد».
این در حالی است که ایران هم‌اکنون شاهد جیره‌بندی و قطعی‌ گسترده آب و برق بوده و روزانه از طریق رسانه‌های عمومی «جدول زمان‌بندی قطع برق» به عموم مردم اعلام می‌شود.
بروکراسی مجلس مانع لغو تحریم‌ها شد
رئیس جمهوری ایران، با اشاره به موانع داخلی برداشتن تحریم‌ها، تاکید کرد که بروکراسی مجلس و دیگر حوزه‌ها مانع لغو تحریم‌ها شده و اگر این موانع نبود تاکنون تحریم‌ها رفع می‌شدند.
او به طور ضمنی مجلس و دیگر نهادهای خارج از دولت را متهم کرد در روند لغو تحریم‌ها مانع‌تراشی می‌کنند و همین موانع باعث ادامه فشارهای تحریمی علیه ایران‌ شده است.

اشاره روحانی به اقداماتی چون «قانون اقدام راهبردی مجلس»، «افزایش درصد غنی‌سازی» و «راه‌اندازی سانتریفیوژهای جدید» است که باعث پیچیده شدن مذاکرات جاری اتمی در وین و تاخیر در توافق میان ایران و قدرت های جهانی شده است.

او همچنین با نادیده گرفتن اعتصابات گسترده کنونی کارگران صنعت نفت و دیگر بخش‌ها در ایران به دستاوردهای دولت خود در حوزه نفت پرداخت و گفت: «در این دولت بیش از هر زمان دیگر حقوق ملت در بخش نفت و گاز تامین شده است.»

از روز دوشنبه اعتصابات کارگران بخش نفت و گاز و پتروشیمی به شرایط کاری و دستمزدی در سراسر ایران آغاز شد و در ادامه کارگران دیگر بخش‌ها نیز با آنها همراه شدند.
+7
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  خفه شو شیاد بی شرف گور پدر مداشته تو و آن امام هندی زادی کثیفت
  1
  11
  ‌پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۸
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا
  تو روح خودت و حکومت دروغگو و بیشرف و تبهکارتون.
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.