دادستان تهران برای مرد میانسالی به اتهام نوشیدن مشروب بدر خواست حکم اعدام کرد

ایران وایر :دادستان دادگاهی در تهران برای مردی میان‌سالی که به جرم نوشیدن مشروب بازداشت شده، درخواست صدور حکم اعدام کرده است.

«رکنا» بدون نام بردن از این شهروند نوشته که وی پیش از این نیز سه مرتبه به اتهام «شرب خمر» بازداشت و بابت آن مجموعا ۲۴۰ ضربه شلاق خورده است.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از اوایل سال جاری و با شکایت یکی از همسایه‌های متهم آغاز شده است.
در این گزارش آمده است که پس از تماس مرد همسایه، ماموران به خانه متهم رفته و بعد از گرفتن تست الکل، وی را بازداشت کرده‌اند. با این حال او منکر شرب خمر بوده و به همین خاطر در کلانتری با ماموران درگیر شده است.

به نوشته رکنا، نماینده دادستان در جلسه دادگاه گفته است: «با توجه به این که حد در مورد مشروب‌خواری‌های قبلی متهم اجرا شده است، طبق قانون و به خاطر شرب خمر برای چهارمین مرتبه برای او درخواست اعدام دارم.»

رکنا نوشته است که فرد متهم نوشیدن مشروب برای بار چهارم را رد کرده و وکیل او گفته که میزان الکل موجود در خون متهم بسیار کم بوده و ممکن است دستگاه تست الکل خطا داشته باشد.

جمهوری اسلامی تاکنون برای چندین شهروند را به جرم نوشیدن شراب حکم اعدام صادر کرده است.

در آخرین مورد، در اسفند ماه سال گذشته نماینده دادستان تهران خواستار صدور حکم اعدام برای خلبان بازنشسته‌ای شد که مشروبات الکلی نوشیده بود.
+58
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه

  زمانی که ولادیمیر اول پادشاه روسیه تصمیم گرفت مذهبی واحد برای کشور روسیه در نشر بگیرد یک هیات مسیحی و یک هیئت مسلمان را دعوت کرد تا در مورد این دو دین به او اطلاعات بدهند وقتی مسلمانان به او گفتند در اسلام مشروب حرام است ولادیمیر بلافاصله دین مسیحیت را انتخاب کرد و گفت مگر بدون مشروب می شود زندگی کرد ؟ انتخاب او واقعا کشور روسیه را نجات داد
  4
  32
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  در صدر اسلام هم همینطور بود. نوشیدن شراب حرام بود اما نوشیدن خون مردم نه فقط حلال، بلکه واجب بود.این وسط من سوزش عمیقی را حس می‌کنم چون تمام دوران نوجوانی با صدای زنگ ساعت در تاریکی صبح از خواب ناز دست می‌کشیدم که به عربی چیز هایی بلغور کنم و دولا و راست بشم.
  4
  45
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۶
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  قوانین اسلامی مسخره قرون وسطایی ج.ا ( بعلاوه قتل و غارت و فساد)با روی کار آمدن کامل واپسگرایان در تمام ارکان مملکت تشدید خواهد شد.
  4
  36
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۴
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  در صدر اسلام اول حرام نبود. کلا حشیش هم نقش معنوی داشت. الکی که کسی‌ رسول نمی‌‌شود. حشیش .عرق خرما. بیابان .شب هزران ستاره در آسمان. کنار آتش. شتر‌ها در خواب. داستان گویان یهودی تاجر. شما بودید. بعد از شنیدن این داستان ها. یک پک حشیش. و عرق خرما. ادعا رسولی نمی‌‌کردید؟ خود رسول در سوره بقره .آیه ۱۷. رابطه معنوی خود را با عرق خرما دگانه نشان داد. هم ضرر دارد. هم مفید. ولی‌ ضرر یک کم بیشتر است. مثل آخوند‌ها خودمان چونه می‌‌زد.دزدی هم ضرر دارد. ولی اگر ما آخوند‌ها انجام. حلال است. البته نتیجه آان بود. که امت مست و خراب برای نماز.حضور می‌‌داشتند. کسی‌ که دیگر گوش نمی‌‌داد.هی‌ همدیگر هنگام عبادت. انگولک می‌‌کردند. رسول دوباره آیه را تکمیل کرد. می‌‌نوشید.بنوشید. ولی خدا وکیلی هنگام عبادت دیگر ننوشید. زشته. امت که مثل همین امروز گوش نمی دادند. مست و خراب. دست آخر هم عمر عصبانی‌ شد. و گفت. شما آدم بشو.نیستید. رسول اینجا. رسول آنجا.این رسول نه خودش دوست دارد. نمی‌‌خواد ممنوع شود. هر کی‌ از فردا مست سر نماز. با من طرف است.نماز مسخره بازی که نیست.
  6
  18
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۷
  ۵۰
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  بعد دوستان بگویید دین اسلام دین صلح و دوستى است. نفرین بر جمهورى اسلامى. 😞
  2
  26
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۴
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  این عاقبت دین مبین است مسلمان, این دین مبین غرق به کین است مسلمان. خون می خورد و باکی از افلاک ندارد, این معرکه با قتل عجین است مسلمان. گردن زدن و حد زدن و دست بریدن, در دین مبین قاعده این است مسلمان. کشتند یلان را و بریدند زبان را, برنامه اسلام همین است مسلمان. این خاک زدین بر سر این خاک وطن شد, اسلام جز این نیست همین است مسلمان
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. آیه 17 بقره رو نگاه کردم . صحبت از خرما نبود . لطفا وقتی آدرس میدی آدرس غلط نده چون مرد ....نیستن
  3
  3
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  حتی خود خدا هم جرات نداشت یهویی مشروب رو قدغن کنه . اول گفت کم بخورین . بعد گفت اقلا وقت نماز نخورین و زمانهای دیگه بخورین . همینجور هی زور زد تا امروزه دفعه چهارم که مشروب بخوری اعدامه . تا به امروز اگه صدبار هم سر مشروب خوری میگرفتنت و گردن نمی گرفتی فقط شلاق میخوردی . الان دیگه گردن هم نگیری اعدامی . به نازم به این رفعت . این خدا چقد دشمنی داره با بنده هاش. شما باور میکنین این همونیه که انسانها رو آفریده ؟
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
  ۲۹
  agha_ehsan - تهران، ایران
  فقط اون همسایه رو باس .... تا بفهمه اینکه طرف نشسته تو خونش داره مشروب میخوره رو میای لو میدی و اعدام هم نشه اون شلاقی که میخوره چه مزه ای داره رو بچشه . کفتار کثیف
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.