درخواست شهرام شب پره برای بازگشت به ایران و پادرمیانی حامد آهنگی برای بهروز وثوقی

محمد معتمدی با انتشار ویدیویی از شهرام شب پره از درخواست این خواننده لس آنجلسی برای بازگشت به ایران گفته است. این اتفاق در حالی است که سال هاست بحث بازگشت هنرمندان پیش از انقلاب به کشور مطرح شده اما تنها تعداد معدودی از آن ها توانسته اند به ایران بازگردند. اکنون پس از صحبت های سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور منتخب در اولین نشست رسانه ای خود مبنی بر اینکه شرایط بازگشت ایرانیان ساکن خارج از کشور باید تسهیل گردد، بحث بازگشت هنرمندان بار دیگر داغ شده است.
 
شهرام شب پره یکی از خوانندگان مشهور پیش از انقلاب است که همواره در سال های اخیر از تمایل خود به بازگشت به ایران صحبت کرده و محمد معتمدی با انتشار ویدیویی از وی خواستار فراهم کردن شرایط بازگشت این خواننده به ایران شده است. معتمدی در بخش شرح این ویدیو از عبارت «به امید اقدام لازم» اکتفا کرده است، ویدیویی که در آن شب پره می گوید دوست دارد به ایران برگردد و به کار مشغول شود حتی اگر کاری غیر از خوانندگی باشد. وی در این ویدیو می گوید که پاسپورت ایرانی دارد و مدارک ازدواجش نیز بروز شده و می خواهد به ایران بازگردد.
 
وی همچنین می گوید که در دوران پیش از انقلاب به فکر جمع آوری پول نبوده و به همین خاطر هنوز خانه ندارد. او در بخشی دیگر از صحبت هایش در مورد بازگشت به ایران می گوید که دوست دارد به ایران برگردد و مشغول به کار شود، حتی در حوزه ای غیر از خوانندگی. درخواست محمد معتمدی برای فراهم کردن مقدمات بازگشت شهرام شب پره به بازگشت به ایران با واکنش های متعددی از جانب کاربران اینستاگرام مواجه شده و در یک مورد، لیندا کیانی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون گفته است: «ای جان، منم قلبم لرزید این ویدیو رو دیدم». برخی دیگر از کاربران نیز به ماجرای بازگشت حبیب به ایران با وعده وعیدهای فراوان اشاره می کنند که در نهایت نتوانست مجوز خوانندگی را دریافت کرده و در اثر سکته قلبی درگذشت.
 
در ماه های اخیر بحث بازگشت بهروز وثوقی به ایران نیز بارها مطرح شده و وی نیز ظاهراً نسبت به بازگشت به ایران اظهار تمایل کرده است. حامد آهنگی که اجرای شو کمدی شب آهنگی را بر عهده دارد نیز از ابراهیم رییسی خواسته است شرایط را برای بازگشت بهروز وثوقی به ایران فراهم نماید، درخواستی که در سال های اخیر بارها توسط افراد سرشناس مختلفی مطرح شده است. عطاالله مهاجرانی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت خاتمی نیز با انتشار عکسی از بهروز وثوقی در توئیتر نوشته بود: «به نظرم خردمندى و انصاف و مصلحت ایجاب مى کند که زمینه بازگشت محترمانه بهروز وثوقى به ایران فراهم شود!» سال گذشته بود که محمد رضا حیاتی مجری سرشناس بخش خبر صدا و سیما به خاطر ابراز علاقه خود به ابی، خواننده محبوب پیش از انقلاب، ناچار به عذرخواهی شده و بعدها اعلام کرد بعد از این ماجرا از صدا و سیما کنار گذاشته شده است.
+108
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  بعد گندش در میاد از ریسی ١٠ میلیون دلار پول برای تبلیغ در امریکا گرفته!!! فکر کردید اونا مثلا خیلی با مهران مدیری و پرویز پرستویی و گلزار از نظر منش و سیرت، متفاوت هستند!!! اون بابا داریوش از آزادی زمان شاه و مدرنیت اون زمان استفاده کرد و دهان کثیفش رو برای بر علیه شاه خوندن باز میکرد و نعره بوی گندم سر میداد!! کلا مدیا، تبلیغات و رسانه در خدمت پول است نه هنر واقعی و انسانیت... پاش به ایران برسه اول میره دست بوسی رییسی !!!
  50
  146
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  rezanl - امستردام، هلند

  تو هلند به کسی بگی ما هنرمندامون سالهاست از وطنشون دورن و اجازه ندارن به کشور خودشون سفر کنن یا میترسن اونها رو بگیرن کلا قفل میکنه. به امید اینکه رهبران ایران روزی طعم در به دری رو بچشن.
  10
  121
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران

  هنرمندان سابق باید بیشتر از اینها مواظب خودشان باشند . ج.ا پول ندارد ممکن است با گروگان گرفتن اینها از دولتهای خارج و اگر نشد از خانواده هنرمندان تلکه کند.اعتماد به امثال رئیسی که خودشان رئیس دزدها میباشد کار درستی نیست
  12
  87
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  با همه احترامم به بهروز وثوقی و شهرام شب پره , اینها بجای اینکه مخالفتشان را با نظام اخوندی ادامه دهند به چیز خوردن افتادن و درخواست برگشت به ایران زیر حاکمیت اخوند جماعت کردن . از ان روز بترسید که دست اخوند جماعت افتید سبک سبکتان میکنند در این فکر نباشید اگر توبه کنید و چون پیر شدید نظام داخل ایران به شما هنرمندان زمان شاهی کاری ندارد! چرا که حالا بیشتر از هرزمان به شما هنرمندان قدیمی برای درست کردن فیلم ابرویزیتان و مصاحبه های تلویزیونی به نفع نظام اخوندی کار فراوان دارند . پس به ایران زیر حاکمیت اخوند جماعت بر نگردید حتی اگر تمام عمرتان را در خارج از ایران تمام کنید.
  18
  92
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  1954Omid - بلژیک، بلژیک
  یک هنرمند همیشه هنرمند است و دردلهای مردم باقی خواهد ماند .شاید علاقه بخاطر یک آهنگ و شعر و حرف کم شود ولی از بین نمیرود.اما بعضیها مثل تتلو از اول کارشون خرابه. داریوش اگر آن آهنگها را نمیخواند شاید الان سرنوشتی همچون سوسن و آغاسی داشته بود. بوی گندم ها هم اگر خواند شاعرش را باید توبیخ کنید نه خواننده را.هر چند شعر واقعیت هم داشت.درست است که رژیم پهلوی بهتراز این رژیم کنون بود ولی آنچنانکه فکر میکنید هم نبود. و اما برای بازگشت ، هر ایرانی چه خوب چه بد ، چه خائن چه وطن پرست حتی رضا پهلوی و فرح دیبا و امثالهم باید بتوانند به وطن و کاشانه خود برگردن و هیچکس حقی ندارد که از ورود آنها جلوگیری کند.همین حرف را برای آن دختر داعشی گفته بودم و چندین منفی هم دادید. این هست دموکراسی شماها در این سایت که میتونید رای بدید هر چه خواستید بنویسید ولی چطوراز ورود به خانه و ملک خودم جلوگیری میکنید؟ من اگر مقصرم و خطا کار دادگاهی صالح حکم دهد نه دادگاه چند ساعته خلخالی ها.
  38
  24
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  اینها اگه بیانید، جعبه سیاه بسیاری از افراد به درد بخور مخالف رژیم بدست ملاها می افته و این چیز خوبی نیست. کفتارایی مثل حسین دهباشی تو دلشون قند آب می کنند برا یک چنین اتفاقی.
  6
  23
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  تعارف را کنار بگزاریم، در خارج از کشور بجز در مجموع عده ای انگشت شمار مثل گوگوش و داریوش و ا بی ، سایر هنرمندان و خواننده گان قبل از انقلاب به روغن سوزی افتادند ، خوب یا بد مورد استقبال نسل جدید نیستند ، اما اینکه عده ای بخواهند پرچمدار تبلیغ برای جمهوری اسلامی و وجود آزادی های اجتماعی باشند قابل قبول نیست ، اینها حتی به شجریان بخاطر ۲ جمله انتقادی رحم نکردند ، امثال شهرام شب پره گزینه سختی در پیش دارند ، بزودی سر سفر نظری با علی پروین و الهام چرخنده ،و بختیاری خواهد نشست
  6
  27
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  لندهور - کلن، آلمان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. حق با شماست هموطن گرامی! هنرمند، یا هر هنر یا پیشه و حرفه دیگه، فرقی نمی‌کنه! فقط یک مهاجر، حالا اگه به هر دلیل و علتی، وقتی از کشور و زادگاه خودش برای همیشه ترک دیار می‌کنه، می‌تونه زندگی در غربت رو درک و دریافت کنه! یک سری مسائل و نحوه زندگی باعث می‌شن تا در دراز مدت همون غربت تبدیل به وطن دوم آدم بشه، بدون اینکه آدم هرگز فراموش کنه، کجا بدنیا اومده و از کجا اومده! دقیقا برعکسش هم باعث بقول شما موتور سوزی روح و روان آدم می‌شه و متأسفانه با التماس و گریه و زاری و خواهش و تمنا، حتی بسوی آیت الله قتل عام و عظما و رژیم آخوندی، درخواست اجازه بازگشت به ایران رو داره! بعضی از هنرمندان ایرانی مثل زنده‌یاد ویگن، یا زنده‌یاد منوچهر سخایی هرگز دست عجز و گدائی بسوی هیچکس و ناکسی دراز نکردن!
  1
  5
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  روزا چی، اونجا هم میپری یا فقط شبا؟
  8
  1
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.