اسرائیل از سامانه پدافند لیزری خود برای نابودی پهپاد های مهاجم رونمایی کرد

یورونیوز :اسرائیل می‌گوید به فناوری پدافند لیزری علیه پهپادهای مهاجم دست یافته است.

ارتش اسرائیل روز دوشنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) اعلام کرد سامانه لیزری قدرتمندی که می‌تواند هواپیماهای بدون سرنشین را ساقط کند، با موفقیت آزمایش کرده و امیدوار است که در سال‌های آینده بتواند این فناوری را در مقیاس وسیع‌تری به کار گیرد.

اسرائیل هم اکنون دارای یک سپر دفاع موشکی بزرگ و پیشرفته به نام «گنبد آهنین» است که به گفته ارتش، در طی جنگ ۱۱ روزه در ماه گذشته کار رهگیری هزاران موشک شلیک شده از غزه را با موفقیتی به میزان ۹۰ درصد انجام داده است. فناوری لیزری که اسرائیل قصد استفاده از آن را دارد قرار است مکمل سامانه دفاعی کنونی باشد.

به گفته سرتیپ یانیو روتم، رئیس بخش پژوهش و توسعه نظامی وزارت دفاع اسرائیل، پیش‌نمونه سامانه لیزری ساخت شرکت «البیت» اسرائیل اخیرا با هواپیمای غیرنظامی حمل شده و در جریان عملیاتی آزمایشی بر فراز دریای مدیترانه «چندین» پهپاد را با موفقیت سرنگون کرده است.

وی به خبرنگاران گفت: «توانایی این سامانه برای رهگیری و نابودی تهدیدات هوایی شگفت‌آور است. اسرائیل یکی از نخستین کشورهایی است که به چنین قابلیتی دست یافته است.»

سامانه لیزری در جریان این آزمایش، پهپادی را از فاصله حدود یک کیلومتری سرنگون کرد. اسرائیل امیدوار است در سال‌های آینده بتواند با استقرار یک سامانه زمینی با برد ۸ تا ۱۰ کیلومتر موشک‌ها، گلوله‌های خمپاره و پهپادهای مهاجم را رهگیری کند.
+74
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  درست نکن قراره چند سال دیگه جمهوری آخ لامی بیاید و اسرائیل را بگیرد .دقیقا مثل امام زمونشون که قراره بیاد .خخخخ
  5
  57
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.