اینترنت ماهواره‌ای استارلینک احتمالا تا ۳ ماه دیگر در سراسر جهان ارائه می‌شود

 اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به زودی پوشش جهانی پیدا می‌کند یورونیوز :پیش بینی می‌شود که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک که از سوی طرح اسپیس‌ایکس ایلان ماسک هدایت می‌شود تا ماه سپتامبر (شهریور-مهر) بتواند پوشش جهانی پایدار داشته باشد اما پس از آن نیاز به تاییدیه‌های نظارتی خواهد داشت.

جووانی شاتول، مدیر ارشد اجرایی و رئیس هیات‌مدیره اسپیس‌ایکس در یک کنفرانس فناوری گفت: «ما با موفقیت ۱۸۰۰ ماهواره مستقر کرده‌ایم و زمانیکه همه این ماهواره‌ها به مدار عملیاتی خود برسند پوشش جهانی پایدار خواهیم داشت که احتمالا در بازه زمانی ماه سپتامبر خواهد بود.»

با این حال وی تاکید کرد: «پس از آن ما وارد روند وضع مقررات خواهیم شد که باید به هر کشور مراجعه کنیم و برای ارائه خدمات مخابراتی تاییدیه بگیریم.»

شاتول گفت، استارلینک قصد دارد ۱۲ هزار ماهواره با هزینه تقریبی ۱۰ میلیارد دلار مستقر کند و در حال حاضر خدمات بتا را در ۱۱ کشور ارائه می‌دهد.

ایلان ماسک در ماه مه گذشته گفته بود که بیش از ۵۰۰ هزار درخواست پیش خرید برای استفاده از خدمات اینترنتی خود دریافت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند که مشکلی در تامین تقاضاها وجود نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در ماه مارس گذشته نیز در پاسخ به یک کاربر ایرانی در توییتر درباره اینترنت ماهوراه‌ای و امکان دسترسی ایرانیان به آن گفت که تا جایی که بتواند حمایت می‌کند. این کاربر تاکید کرده بود که امکان دارد دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی به زودی قطع شود.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک یک شبکه اینترنت جهانی است و برای سرویس‌دهی به هیچ منطقه جغرافیایی خاصی محدود نمی‌شود. به کمک این سیستم جدید، سرعت انتقال داده‌ها بین ۵۰ تا ۱۵۰ مگابیت در ثانیه خواهد بود و زمان تاخیر برای دریافت پاسخ‌ها نیز به حدود ۲۰ تا ۴۰ میلی‌ثانیه می‌رسد.
+34
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  فقط این کم بود از فضا هم به ما امواج رادیو مغناطیسی ما فوق صوت ارسال و‌بدن ما را بیشتر از هر زمانی از بیندازند
  28
  8
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۹
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  بدرد نمیخوره،گیرنده مخصوص میخواد که ۴۰۰ پوند پولشه و شارژ ماهیانه اش هم خیلی گرونتر از اینترنت کابلی عادی و سرعتش هم در همون حد.
  15
  9
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  دنیا به چه سمتی میرود !؟!، ج.ا با اعمال مشابه قتل ایرانیان بجرم شرب خمر به چه سمتی میرود ؟!؟ این انقلاب منحوس اسلامی صد ها سال ملت ایران را به عقب برده است
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۱
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::دیارکو - قره تپه، آذربایجان::]. غصه امواج مغناطیسی را می‌‌خورید. یقه سپاه را بگیر. در شهرک سپاه نزدیک تهران. که بدون هیچ گونه ازمایش انواع و اقسام دکل سانسور زده که همه را چنان. دیوانه شده.و آنقدر پرو. که در اینجا مخالف مغناطیسی هستند. مگس مغز. نه ترس شما از مغناطیسی نیست. ترس از اینترنت بدون کنترل ریش مقدس می‌‌باشد.
  0
  20
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.