محاکمه زنی در فرانسه به اتهام قتل ناپدری متجاوزش که بعدها با او ازدواج کرد آغاز شد

 والری بکو، متهم به قتل یورونیوز :زنی در فرانسه در حالی روز دوشنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) در دادگاه حاضر شد که به قتل مردی که سال‌ها به‌عنوان ناپدری‌اش به او تجاوز کرده و سپس شوهرش شده بود و او را وادار به تن فروشی می‌کرد متهم شده است. در این پرونده مدافعان زنان قربانی خشونت بسیج شده و صدها هزار نفر طوماری را برای آزادی زن متهم امضا کرده‌اند.

دانیل پولت، شریک سابق زندگی مادر والری بکو بود. پولت زمانی که والری نوجوانی ۱۲ ساله بود برای نخستین بار به وی تجاوز کرد. والری بکو هم اکنون ۴۲ ساله است و دانیل پولت ۲۵ سال از او بزرگتر بود. پولت به زندان افتاد اما پس از آزادی به خانه بازگشت و به تجاوز به والری بکو ادامه داد.

متهم به قتل با یادآوری سال ۱۹۹۷ که ناپدری‌اش از زندان آزاد شد گفت: «او به مادرم گفته بود که دیگر هیچ کاری نمی‌کند اما باز شروع شد.»

بکو در ۱۷ سالگی باردار شد و مادرش که الکلی بود او را از خانه بیرون انداخت. بکو سپس پیش پولت رفت تا با او زندگی کند. او در این باره گفت: «من می‌خواستم فرزندم را نگه دارم. کسی را نداشتم. کجا می‌توانستم بروم؟»

وی که خود از نداشتن پدر رنج می‌برد اضافه می‌کند: «من همیشه دوست داشتم بچه دار شوم و آن‌ها پدر داشته باشند. بنابراین او باید می‌بود.»

سلین ترم، رئیس دادگاه از والری درباره عشقش به مقتول پرسید که او جواب داد: «من همیشه آنچه را که به من می‌گفت، انجام می‌دادم.»
پولت نیز به شدت به مشروب اعتیاد داشت و با والری با خشونت رفتار می‌کرد. بعدها به او دستور داد به‌عنوان روسپی برای رانندگان کامیون کار کند. این مرد مینی‌ون خانوادگی راه انداخت و همسرش را مجبور به تن‌فروشی کرد. پولت تهدید می‌کرد اگر والری این اقدام را رد کند او را می‌کشد. دانیل پولت بارها با اسلحه والری را تهدید کرده بود.

والری درباره این خشونت‌ها می‌گوید: «ابتدا سیلی می‌زد، سپس به لگد زدن و مشت زدن تبدیل شد. با گذشت زمان تهدیدهایی با سلاح صورت گرفت.»

هنگامیکه پولت از کارلین دختر ۱۴ ساله‌اش درباره رابطه جنسی سوال‌هایی پرسید، بکو می‌گوید که تصمیم گرفت «این کار را متوقف کند.»

بکو در ماه مارس ۲۰۱۶ با شلیک یک گلوله به پشت گردن پولت، او را کشت. بکو جسد پولت را با کمک دو فرزند از چهار فرزندش پنهان کرد.

دو فرزند او به همراه دوست پسر دخترش در سال ۲۰۱۹ به دلیل کمک کردن به مادرشان به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شدند.

ولری بکو در اکتبر ۲۰۱۷ دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد اما تا زمان محاکمه تحت کنترل قضایی آزاد شد. وکلای وی گفته‌اند «خشونت شدیدی که بکو در مدت ۲۵ سال متحمل شده است و ترس از اینکه دخترش نفر بعدی باشد» او را وادار به کشتن پولت کرد.

جنین بوناگیونتا و ناتالی توماسینی دو وکیلی هستند که پیش از این از ژاکلین سوواژ، زن فرانسوی که به جرم قتل همسر آزارگرش به ۱۰ سال زندان محکوم شد دفاع کرده بودند اما این زن در سال ۲۰۱۶ پس از تبدیل شدن به نمادی برای مبارزه با خشونت علیه زنان مورد بخشش ریاست جمهوری قرار گرفت.

تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار امضا برای آزادی بکو که ممکن است به خاطر این اتهام به حبس ابد محکوم شود جمع آوری شده است. پیش بینی می‌شود جلسات دادگاه در کل هفته ادامه داشته باشد.
+62
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  حیوانات کتابی دارند به نام : آشنایی با روش زندگی موجود وحشی و متوهمی به نام انسان. البته خواندن این کتاب برای حیوانات نابالغ ممنوعه. مشاهده شده کفتارها وقتی این کتاب رو میخونن رعشه میگیرن و از ترس میلرزن. دم این خانومه گرم. انگلهایی مثل این مردک ...... البته در بلاد فرنگ همچین اتفاقاتی عجیبه و همش نتیجه گلوبالیسم حکومتهاست که جلوی هر بزهکاری رو باز گذاشتن و خودشون و خانوادشون بطور ایزوله خوش میگذرونن.
  10
  36
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۸
  ۵۲
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  و در اینجا به این نتیجه میرسیم که این انسان است که نجاستش و پست فطرتیش گوش دنیا را کر کرده و حیوانات هستند که مظلوم و بیگناه و بی دفاع و پاک میباشند در برابر این اشرف نجسِ مخلوقات
  2
  23
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۲
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  ازدواج با ناپدری ؟چه قدر چندش آور. بخاطر همین است که اکثر کودکان طلاق خانه مجردی اختیار می کنند
  1
  7
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان::]. لایک
  2
  3
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
  ۴۱
  tarkofski - استکهلم، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. بچه غربتی یه مدت نبودی فکر کردم کرونا دخلتو آورده و یه سایت از شرت راحت شده . اما بد بختانه میبینم که هنوز هستی‌ و اکسیژن هوا رو تلف میکنی‌
  9
  8
  ‌سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::tarkofski - استکهلم، سوئد::]. مرده ...کفن پاره شد. مادر عروس پیداش شد. برو تو صف ضایع شدن. عجله نکن.
  3
  3
  ‌چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۸
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران
  [::tarkofski - استکهلم، سوئد::]. ممنونم حرف همه ما را بهش زدی. چون فکر میکنه خودش بچه ناف تهران و اروپاست و بقیه دهاتی. از طرف همه دوستان ازت تشکر میکنم
  2
  4
  یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
  ۴۱
  tarkofski - استکهلم، سوئد
  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. خواهش می‌کنم دوست عزیز . این آدم‌های عقده‌ای رو باید همینجوری باهاشون حرف زد . متعفن تر از این جانور سراغ ندارم
  1
  4
  یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان::]. [::amirgheryou - تهران، ایران::]. صد آفرین عزیزان. موجودی رذیل تر و خودپرست تر و حسودتر از انسان در روی کره ی ارض وجود ندارد
  1
  3
  جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.