آلمان: به یهودی‌ستیزان و نژادپرستان تابعیت آلمان را نخواهیم داد

دویچه وله :دولت آلمان تصمیم گرفته است از تابعیت یهودی‌ستیزان و نژادپرستان جلوگیری کند. طبق توافق دولت ائتلافی حاکم در آینده افرادی که به جرم یهودی‌ستیزی و نژادپرستی محکوم می‌شوند حق گرفتن تابعیت آلمان را نخواهند داشت.

 ائتلاف حاکم بر آلمان در چارچوب توافق احزاب تشکیل‌دهنده آن، یعنی اتحاد دموکرات مسیحی، اتحاد سوسیال مسیحی و  حزب سوسیال دمکرات تصمیم گرفت در آینده برای افرادی که جرایم یهودی‌ستیزانه و نژادپرستانه مرتکب و محکوم می‌شوند تابعیت آلمانی داده نشود.

احزاب حاکم توافق کردند اصل نژادپرستی و یهودی‌ستیزی به عنوان یک معیار برای جلوگیری از تابعیت افراد نژادپرست و ضد یهود پذیرفته شود.

میدلبرگ، کارشناس امور مسائل داخلی حزب اتحاد دموکرات مسیحی به روزنامه "بیلد" آلمان گفت که تشدید قانون شهروندی برای جلوگیری از طبیعی و ‌عادی‌شدن جرائم یهودی‌ستیزانه و یا نژادپرستانه بسیار مهم است.

آنچه که باعث تصمیم احزاب حاکم و ائتلافی آلمان شده اقداماتی از قبیل به آتش کشیدن پرچم اسرائیل و حمله به کنیسه‌ها بوده است که در تجمعات ماه مه سال جاری با ادامه و تشدید جنگ غزه در شهرهای آلمان اتفاق افتاد.

در برخی از این تجمعات شعارهای یهودی‌ستیزانه داده شد و سیاستمداران آلمانی ضمن محکوم کردن آن نسبت به افزایش اقدامات یهودستیزانه هشدار دادند.

میدلبرگ کارشناس امور مسائل داخلی حزب اتحاد دموکرات مسیحی در مصاحبه خود گفته است دولت ائتلافی از تجمعات غیرقابل تحمل یهودی‌ستیزانه در ماه مه اکنون نتیجه‌گیری کرده است.

میدلبرگ تاکید کرد که باید در قانون تابعیت آلمان مشخص شده باشد که حق موجودیت اسرائیل بخشی از منافع ملی آلمان است.
+45
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  فقط به سلفی و داعش و طرفداران اردوغان اجازه می دیم!
  0
  1
  شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.