جابجایی بطری های نوشابه : فوتبالیست ها برعلیه حامیان مالی مسابقات

یورونیوز :به نظر می‌آید که جابجا کردن بطری‌های نوشیدنی روی تریبون یک کنفرانس خبری خیلی اهمیت نداشته باشد اما دست زدن به چنین اقدامی از سوی چند ستاره فوتبال در جریان مسابقات یورو۲۰۲۰ به شدت مورد توجه رسانه‌ها و علاقمندان به فوتبال قرار گرفته و صد البته حامیان مالی این مسابقات را ناراحت کرده است.

ماجرا از اقدام ستاره و کاپیتان تیم ملی پرتغال در کنفرانس خبری پیش از مسابقه با مجارستان آغاز شد. کریستین رونالدو هنگامی که در کنار فروناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال خود را برای پاسخگویی به سوال خبرنگاران آماده می‌کرد به ناگهان دو بطری کوکاکولا را که برای تبلیغ روی تریبون قرار داده شده بود جابجا و با یک بطری آب جایگزین کرد.

ستاره پرتغالی سپس رو به خبرنگاران با استفاده از واژه آب تلاش کرد که همگان را به استفاده از این نوشیدنی به جای نوشیدنی‌های گاز‌دار و مضر ترغیب کند.
پوگبا و کنار گذاشتن بطری آبجو
این حرکت درست یک روز بعد به شکل دیگری توسط پل پوگبا، هافبک تیم ملی فرانسه تکرار شد. پل پوگبا که یک بازیکن مسلمان است پس از مسابقه تیم ملی کشورش مقابل آلمان در جریان کنفرانس خبری بطری آبجوی بدون الکل شرکت هاینکن را که جلوی وی روی تریبون قرار داده شده بود کنار گذاشت و یک بطری آب را جایگزین آن کرد.
لوکاتلی پازل را تکمیل کرد
پس از دو ستاره پرتغالی و فرانسوی که اقدام آنها در جابجایی بطری‌های نوشابه‌های گازدار و الکلی رسانه‌ای و در شبکه‌های اجتماعی پربیننده شد مانوئل لوکاتلی، هافبک تیم ملی ایتالیا نیز در کنفرانس خبری پس از دیدار با سوئیس دست به اقدامی مشابه زد و بطری‌های آب معدنی را جایگزین نوشابه‌های گازدار بر روی تریبون کرد.

اقدام سه ستاره فوتبال اروپا چه با هدف توجه دادن به سلامتی و چه با ملاحظات دینی انجام شده باشد برای حامیان مالی اتحادیه فوتبال اروپا بسیار ناخوشایند بود اما در عین حال توجه جهانیان را به خود جلب کرد.

گفته میشود اقدام رونالدو در جابجا کردن بطری‌های کوکاکولا بلافاصله سبب افت یک و شش دهم درصدی سهام شرکت تولید کننده این نوشیدنی گازدار معروف در جهان شد.

غول آمریکایی تولید کننده نوشیدنی‌های گازدار با انتشار بیانیه‌ای کوتاه برای کوچک شمردن این تاثیر تاکید کرد که همه حق استفاده از نوشیدنی مورد علاقه و ترجیح خود را دارند.

اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا نیز پس از این جریان ادامه دار کنار نسبت به کنارگذاشتن نوشیدنی‌ها توسط بازیکنان در کنفرانس‌های خبری هشدار داده و تهدید کرده که خاطیان را با جریمه تنبیه خواهد کرد.
+41
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  دایره مینا - ورشو، لهستان
  البته مربی تیم روسیه(چرچسوف)کار جالبتری کرد.او یکی از بطریهای کوکاکولا را همانجا جلوی دوربینها باز کرد و دوسه قُلُپ خورد ツ
  2
  7
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
  ۵۳
  حاج مهدی مین روب - تهران، ایران
  کار درستی انجام میدن چون به عنوان الگوی خیلی از جوانان شناخته میشن در ضمن اینکه نوشیدنیهای مثل کوکا کولا پر از شکر و مواد مضر دیگه ای هست که هیچ کمکی به سلامت بدن نمیکنه و فوق العاده مضرن ، شرکت های بزرگ فقط به پول فکر میکنن و جامعه و سلامتش براشون اهمیتی نداره
  5
  8
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::حاج مهدی مین روب - تهران، ایران::]. کوکاکولا بدون قند هم رو‌میز بود..این فوتبالیستها احتمالا از این ناراحت بودن که این کمپانیها به شخص اونها پولی ندادن یا پول کافی ندادن برای گذاشتن محصولاتشون روی میز اونها.و الا اینها خودشون آخر پول پرست و فرصت طلبن.
  5
  5
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.