«مخالفان جمهوری اسلامی اجازه تظاهرات در اطراف هتل وین را ندارند»

به گزارش عصرایران، مخالفان ایرانی ادعا می کنند "الکساندر شالنبرگ" وزیر امور خارجه اتریش به پلیس وین دستور داده معترضان ایرانی را که در اعتراض به مذاکرات هسته ای با جمهوری اسلامی ایران در اطراف " گرند هتل وین " (محل برگزاری مذاکرات احیای برجام) اجتماع می کنند، متفرق کند.
 
روزنامه اسراییلی جروزالم پست مدعی است به سندی دست یافته که از سوی دولت اتریش خطاب به پلیس وین نوشته شده و در آن از پلیس خواسته تا معترضان را از اطراف گرند هتل وین متفرق کند.

این روزنامه در گزارشی نوشت: در گفتگوی اسکایپی روز چهارشنبه با "آتوسا صباغ "مخالف ایرانی مستقر در وین گفت پلیس وین به معترضان گفته که بنا به دستور شالنبرگ وزیر خارجه اتریش "آنها اجازه اعتراض در اطراف گرند هتل وین را ندارند."
 
این چهره اپوزیسیون به جروزالم پست افزود: معترضان به پلیس گفتند که "ما این را قبول نمی کنیم." و پلیس هم به معترضان گفته بروند یک وکیل گرفته و شکایت کنند.
 
او افزود از پلیس پرسیده که آیا او می تواند به عنوان یک شهروند معترض یک پوستر در دست گرفته و در اطراف هتل محل مذاکرات اعتراض کند ؟ پلیس به او گفته که چنین حقی ندارد.
 
طی هفته های گذشته گروه هایی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی همزمان با برگزاری مذاکرات احیای برجام در اطراف هتل محل برگزاری مذاکرات تظاهرات برپا کرده اند. آنها که تعدادشان از چند ده نفر تجاوز نمی کند هر روز از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر در اطراف هتل جمع شده و شعار می دهند و دیپلمات های ایرانی را مورد فحاشی و توهین قرار می دهند.
 
وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در اردیبهشت ماه امسال نسبت به "فحاشی و مزاحمت برخی عناصر منافقین و سلطنت طلب" در اطراف هتل وین نسبت به تیم مذاکره کننده ایران اعتراض کرده بود.
 
در اطلاعیه وزارت خارجه در این باره آمده بود:" این افراد با ناسزاگویی علیه تیم مذاکره‌کننده و توزیع نوشته‌هایی بین عابران خواستار توقف مذاکرات و لغو کامل برجام از سوی کشورهای اروپایی هستند. تعداد این افراد کمتر از ۱۰ نفر است و به نحو کاملا محسوس توسط یکی از عناصر وابسته به شبکه ایران اینترنشنال هماهنگ می‌شوند." 
 
روزنامه جروزالم پست مدعی است یک کپی از دستور به پلیس وین برای متفرق کردن معترضان اطراف هتل وین را به دست آورده که روز 11 ژودن امسال (6 روز پیش) نوشته شده و در آن سروصدای اطراف هتل را مخل مذاکرات ارزیابی کرده و از پلیس خواسته تا به معترضان اجازه تجمع در اطراف هتل را ندهد.
 
 در این بخشنامه تاکید شده تجمع مخالفان و اعترضات آنها بر روند مذاکرات وین تاثیر منفی گذاشته و آن را مختل می کند.
 
در سند پلیس اتریش آمده مقامات اتریشی "اتمام موفقیت آمیز گفتگوها" را "کمک به حل و فصل یک بحران بین المللی" می دانند و "ادامه اخلال گسترده در مذاکرات از طریق تظاهرات مخالفان را یک خطر جدی برای شکست مذاکرات" ارزیابی می کنند، شکستی که قطعا نمی تواند به نفع جامعه بین المللی و کشور جمهوری اتریش به عنوان میزبان مذاکرات باشد.
+5
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  چون هنگام ساخت و پاخت با عمله های حکومت تروریستی جمهوری کثیف اسلامی در وین نباید قند در دل آنان آب بشه والا بنیانگذار این فتنه اسلامی جیمی کارتر کثافت ناراحت میشه
  1
  26
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  اینها زر زیادی میزنند؛ میگویند تعداد تظاهر کنندگان از 10 نفر کمتره خب این تعداد کم چه مزاحمتی میتوانند ایجاد کنند اصلاً صدای این تعداد آدم توی ترافیک خیابان گم میشه پس سر و صدا بهانه است! اینها در جایی میایستند که 50 متر با هتل فاصله داره! باز هم این کشورهای اروپایی پول گرفتند از آخوندها تا باهاشون همکاری کنند
  0
  12
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.