دو ایرانی در ژاپن ماجرای دهقان فداکار را تکرار کردند

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین،  حوالی ساعت ۷ دوازدهم ژوئن ۲۳ خرداد، دو مرد ایرانی در حال رانندگی با ماشین برای رفتن به خرید بودند که متوجه شدند کامیونی در محل عبور قطار متوقف شده فورا دست بکار شدند و با هل دادن ماشین را از خط آهن دور کردند و قطار بلافاصله با سرعت عبور کرد.
این اتفاق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ژاپن پیدا کرد.

به گفته گزارشگر تلویزیون ژاپن، اگر ژاپنی‌ها این صحنه را می‌دیدند شاید هیچ حرکتی انجام نمی‌دادند و کمک این دومرد ایرانی باعث شد از حادثه‌ای بزرگ جلوگیری شود.

یکی از مردان فداکار ایرانی در مصاحبه با این شبکه گفت که وظیفه انسانی‌اش را انجام داده است و هر شخص دیگری اگر بود این کار را انجام می‌داد.

این گزارش به عنوان «روح دهقان فداکار در ژاپن» در حال دست به دست شدن است.
+138
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  بدون هر گونه تعصب من اعتقاد دارم که بسیاری از ایرانیان قومی خون گرم و دارای عاطفه بالا و انسانهای با گذشت و فدا کار میباشند
  9
  102
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  دهقان فداکار برای روستا فداکاری کرد،نه شهر ، چه برسه خارج. مثل رضاشاه که اصلا خارج نرفت،می گفت کاری می کنم که خارجیهابیان ایران،نه ما بریم خارج.اما حالابرعکسه ایران گرفتارمیلیونهاایرانی کوتوله،که سقف مغزشون مدرکه اقامت خارجه
  56
  19
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۲
  ۴۵
  samisan - توکیو، ژاپن
  [::واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان::] اتفاقا برعکس قومی پاچه خوار اعراب ریاکار دو رو شدن از وقتی پیرو اعراب شدن و به دین اسلام گرویدن البته هشتاد درصدشون .
  0
  2
  دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.