بایدن در برابر خبرنگاران ۳ بار لیبی را به جای سوریه اشتباه گرفت + ویدیو

العربیه :جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی، هنگام توصیف اهمیت ارائه کمک‌های بشردوستانه به کشورهایی که از جنگ داخلی رنج می‌برند، در ذکر نام سوریه دچار اشتباه شد و به‌جای سوریه نام لیبی را برد.

بایدن خطاب به خبرنگاران گفت: «ما می‌توانیم برای مثال در لیبی با روسیه کار کنیم».سه بار تکرار نام لیبی به‌جای سوریه
رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ما باید گذرگاه‌ها را باز کنیم تا بتوانیم به راحتی کمک‌های غذایی، اقتصادی و کمک‌های حیاتی را به مردمی که با مشکل واقعی روبرو هستند، ارائه دهیم».

او با ذکر نام لیبی به‌جای سوریه ادامه داد: «به‌عنوان مثال برای بازسازی لیبی، روس‌ها در آنجا حضور دارند، اما آنها قادر به ایجاد نظم یا تأمین نیازهای اساسی اقتصادی مردم نیستند».
«جو خوابالو»
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، پیشتر در کارزارهای انتخاباتی‌اش، بایدن را «جو خوابالو» و «شخص کم‌هوشی» نامیده بود.
او در صفحه توئیترش نوشته بود: «اکثریت ساکت [جامعه] زنده و خوب است. ما این انتخابات را با قدرت برنده خواهیم شد. هیچ کس نمی‌خواهد شخص کم‌هوشی قدرت را در کشور ما به دست گیرد و جو خوابالو قطعا فردی با ضریب هوشی پایین است.»
+47
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  آمریکا تا 5 سال دیگه مثل شوروی تجزیه می شود و به 50 کشور تبدیل میشود و چین جای آن را در عرصه بین الملل خواهد گرفت
  13
  6
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
  ۴۱
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. از بیسوادی شما بسیجی ها همینه که فکر میکنید آمریکا مثل شوروی سابق هست،شوروی یک کشور کمونیستی بسته با حکومت زور و‌اجبار (مثل ایران و کره شمالی ولی هزاران بار قویتر)بود که چندین کشور هم در آن ادغام شده بودند و همه مردم ناراضی از این حکومت زور که حتی کسی تجاره سفر خارج از شوروی نداشت و‌همه چیز از دنیای بیرون سانسور میشد.مردم همه تشنه آزادی های غربی.برای همین متلاشی شد.اما ایالات متحده جذاب ترین کشور و مرکز آزادی بیان هست و هرگز چنین چیزی درش اتفاق نمیفته مسایلی مثل اختلافات نژادی و‌سیاسی همه چیزهای عادی در اینجور دموکراسی هایی هست ... شین بسیجی های مغز فندقی!
  5
  14
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.