خامنه‌ای: عدم حضور در انتخابات به معنی فاصله گرفتن مردم از نظام اسلامی است

 آیت‌الله خامنه‌ای بدون اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده نامزدها، مناظره‌ها را نشانه «رقابتی بودن» انتخابات دانست.رادیو فردا :رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۲۶ خرداد گفت: عدم حضور در انتخابات به معنی فاصله گرفتن مردم از نظام اسلامی است و اگر حضور مردم در انتخابات روز جمعه کاهش یابد شاهد افزایش فشارهای دشمن خواهیم بود.

آیت‌الله علی خامنه‌ای که دو روز پیش از انتخابات سیزدهم ریاست‌جمهوری سخنرانی می‌کرد، افزود: «اگر بخواهیم فشارهای دشمنان از بین برود یا کاهش پیدا کند، راه آن افزایش حضور مردم در انتخابات است و پشتوانه مردمی باید به رخ دشمنان کشیده شود».

او تاکید کرد: «حضور مردم در انتخابات، نظام جمهوری اسلامی را به معنای واقعی کلمه قدرتمند می‌کند».

رهبر جمهوری اسلامی از مردم خواست که رای بدهند تا برای نظام آبرو بخرند.

آقای خامنه‌ای با اذعان به فضای سنگین تحریم انتخابات در کشور، «رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی» را متهم کرد که «دارند خودشان را می‌کُشند برای این‌که شاید بتوانند حضور مردم را پای صندوق رای کمرنگ کنند».

رهبر جمهوری اسلامی گفت: «بعضی از کسانی که برای شرکت در انتخابات اظهار تردید می‌کنند یا دلسرد هستند، قشرهای ضعیف و محروم جامعه هستند که من این را از نظرسنجی‌ها و نظرخواهی‌ها اطلاع دارم».

او گفت که «این‌ها توقعات بجایی دارند و گلایه دارند که این توقعات برآورده نشده است، لذا دست‌ودل‌شان به انتخابات نمی‌رود، ولی تصمیم‌گیری‌شان بجا نیست».

آیت‌الله خامنه‌ای مدعی شد که «دشمنان می‌خواهند با کاهش مشارکت مردمی، ایران جولانگاه تروریست‌ها و مزدوران شود».

وی بدون اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده نامزدها توسط شورای نگهبان، مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای تایید شده را نشانه «رقابتی بودن» انتخابات دانست و گفت: «شاهد مثال این‌که انتخابات در ایران سالم است آن است که روسای‌جمهوری سلایق سیاسی متفاوتی با هم داشته‌اند».

دعوت به تحریم «فعال و هدفمند» انتخابات در این دوره از انتخابات به شکلی بی‌سابقه گسترش یافته است. در هفته‌های گذشته، برخی از نهادها و چهره‌های مخالف و منتقد جمهوری اسلامی در داخل و خارج ایران در بیانیه‌های مختلف بر تحریم آن‌چه انتخابات «فرمایشی» خوانده شده است، تاکید کرده‌اند.

در همین حال، با نزدیک‌تر شدن به زمان رای‌گیری در روز ۲۸ خرداد، فشار بر رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران داخلی و خارجی از سوی جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته است.

اصلاح‌طلبان که می‌گویند نامزدهای اصلی آن‌ها در انتخابات رد شده‌اند از معرفی نامزد خودداری کرده‌اند. با این حال، برخی گروه‌های وابسته به این طیف سیاسی، از عبدالناصر همتی حمایت کرده‌اند.

نامزد اصلی اصولگرایان در این انتخابات که بخت اصلی پیروزی معرفی شده است، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، است که می‌گوید برای مبارزه با فساد و اجرای عدالت وارد رقابت‌ها شده است.

نقش آقای رئیسی در کشتار دسته‌جمعی زندانیان سیاسی ایران در سال ۱۳۶۷ بر شهرت وی سایه انداخته است. او جزو هیات چهار نفره‌ای بود که درباره این اعدام‌ها تصمیم می‌گرفت، گروهی که از آن به عنوان «هیات مرگ» نام برده می‌شود.

محسن رضایی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی دو نامزد دیگر نزدیک به اصولگرایان هستند که در رقابت‌ها باقی مانده‌اند. سعید جلیلی و علیرضا زاکانی در دو روز گذشته به نفع ابراهیم رئیسی از انتخابات کنار کشیدند.

به گفته عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد یک میلیون و ۳۹۲ هزار نفر رای اولی هستند.
+15
رأی دهید
-109

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  با این خریتت اینو خر فهم شدی اصلا از تو این انتظارو نداشتم. دیگه چکارهایی معنی فاصله گرفتن میده که ما سریع انجام بدیم..؟
  2
  92
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۷
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  اتفاقا برای اولین بار سید علی تریاکی حرف منطقی زد : رای دادن به معنی خریدن آبرو برای نظام است ، بنابراین باید تمام سیاستمداران ، ورزشکاران ، هنرپیشه های بی شرف و ماله کش که تبلیغ رای دادن میکنند را طرد کرد
  3
  85
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از کرامات شیخ ما یکی اینست، که شکر خورد و گفت شیرین است. در اینجا شکر به معنای دیگرش آمده است.
  3
  74
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  رای ما برکناری رژیم است.
  3
  81
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۷
  ۳۶
  ali1g - اوسلو، نروژ

  اصلا و ابدا نمیداند مردم ایران چه گونه زندگی می کنند. فقط از بالای صندلی قدرت به مردم ایران نگاه میکند.
  1
  71
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۷
  ۵۲
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  رهبرانی به این خریت ندیده بودن !مردم نظام فاسد تو الدنگ را نمی خواهند تو میگویی با رآی ندادن از نظام فاصله می گیرید؟؟؟خوب دیوانه مردم هم همین را میخواهند !
  2
  67
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۳
  ۵۴
  Hatef - پاریس، فرانسه

  تنها انتخاباتى که در آن شرکت خواهیم کرد، برگزارى رفراندم با دو گزینه : جمهورى اسلامى، آرى یا نه است و آنهم تحت نظر سازمان ملل.
  2
  62
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۶
  ۴۱
  Ary@mard - ما لاگا، اسپانیا

  ایشان هنوز منتوجه نشده که مردم نه اینکه از نظام اسلامی فاصله گرفته اند ، بلکه از اسلام هم عبور کردند. عمو یادگار خوابی یا بیدار؟
  2
  61
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۵
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  از کرامات دیگر شیخ بر این بود. که غیب می‌‌گفت. در مجلسی با سران نظام بود. که تا دیر وقت طول برد. در این میان. ضعیفه شیخ زنگی زد وگفت. شیخ نیستی‌. تا دیر وقت کار و کار. همیشه باید تنها شام بخورم.امشب هم .که غذا مورد علاقه. باقالی پلو با مرغ. باز هم باید تنها. ترس نداری. که دزدی .چیزی. در این شب تاریک به دیدار من در خانه آید؟ شیخ اندکی‌ تفکر و فرمودند. زن حرف مفت نزن. دزد این موقع شب کجا بود؟. هر چه دزد.اخلاسگر است. امشب با من در جلسه هستند.
  2
  47
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۲
  ۶۱
  فرانس - امستردام، هلند

  حق مطلب رو ادا کردی .رای دادن یعنی تایید همه جنایات نظام. رای ندادن یعنی فاصله گرفتن از همه جنایات نظام . پس برای آنهایی که شبهه داشتند که رای دادن چیزی را تغییر می دهد< برای چندمین بار به تعداد دفعات انتخابات رژیم جنایتکار آخودی ثابت شد که در نظام ولایت وقیح هیچ چیز قابل تغییر نیست الا تغییر تمامیت نظام. خامنه ای می گوید وجود رئیس جمهورها با سلائق مختلف نشان دموکراتیک بودن نظام است ولی فراموش کرده که خود روسای جمهورش به عیان اعلام کردند که ما تدارکاتچی دستورات ولایت هستیم . وقتی خط خط ولی وقیح است خواه باربر خر باشد با خریتش یا اسب باشد با نجابتش یا قاطر باشد با چموشیش .فرقی ندارد چون همه یک بار را حمل می کنندیعنی بار ولایت : یعنی با پذیرش اصل ولایت فقیه باربری ولایت می کنند. !!!!
  2
  46
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۴
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  بابا تو هم خوب تیزی ها؟ برو ای آخوند مفتخور و بی عقل سرتو بذار یه جا و بمیر!
  2
  33
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۳
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران

  دیکتاتور خبیث و کثیف ما ملت ایرا عمدا میخواهیم به این نظام مافیائ و فتنه و فساد اسلامی تو با رای ندادن ضربه بزنیم گویا گوش های کر و چشمان کورت باز شدند و مخالفت و دشمنی مردم با حکومت کثیف اسلامیت را میبینی و صدای خشم مردم را میشنوی. بزودی از اریکه کثیف قدرت ولائی به زمین کشیده خواهی شد و پوزه ات به خاک مالیده می گردد. مرگ بر حکومت فتنه گر اسلامی. عامل مصیبت ایران تو و حکومت فاسدت هستید.
  2
  32
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  (رهبر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۲۶ خرداد گفت: عدم حضور در انتخابات به معنی فاصله گرفتن مردم از نظام اسلامی است). بفرما, اونوقت بعضی ها میگن رهبر عظیم الشان جهان اسلام نمی فهمه, فرمونش می کشه, مشکل پروستاتش زده به مغزش. به این قشنگی حق مطلب را ادا کرد.
  1
  28
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.