محمد خاتمی: این که نشد؟ مردم بازی را به هم ‌بزنید

رویداد۲۴ : حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی در پیامی ویدیویی خطاب به مردم بزرگ ایران گفت: از مردم میخواهم با حضورشان صحنه انتخابات را به نفع جمهوریت بهم بزنند.
 
او افزود: امیدوارم مردم ما همت کنند و به عرصه بیایند و رای بدهند. ( من درباره نامزدها صحبت نمی کنم که شایسته هستند یا نه) اما مردم به صحنه بیایند تا آن طرحی که می خواهد یک جریانی به هر قیمتی ولو با کنار زدن مردم و تهدید کردن رأی و آزادی مردم فلان شخص و یا فلان جریان را روی کار بیاورد و تحمیل کند مقابله شود.

خاتمی ادامه داد:  این که نشد؟ کجای این مسئله جمهوریت است. اتفاقا مردم باید بیایند روی صحنه که این مسئله را بر هم بزنند. مردم به آنها بگویند شما تصمیم گرفتید و همه زمینه ها را فراهم کردید که یک چیزی به مردم تحمیل شود ما ممکن است ایده آل خودمان را نداشته باشیم اما این وضعیت را برهم میزنیم.
 
خاتمی اضافه کرد: حضور مردم در صحنه به هر صورت و هر طریقی که باشد مهم است و اینکه جریانی می خواهد صندوق رأی را از کارایی بیندازد یا به جهت دیگر منحرف کند  حداقل این است که ما نگذاریم چنین اتفاقی رخ دهد.
 
او بیان کرد: امیدواریم مردم ما در انتخابات شرکت کنند و از جمله به شوراهای ما رأی بدهند و این انسجام و اتحادی که در شورای شهر تهران به عنوان یک لیست که توسط یک جریان به وجود می آید خودش یک امتیاز است. امیدوارم مردم هم احساس مسئولیت بکنند و به صحنه بیایند.
+15
رأی دهید
-210

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان

  نه فریبا،اتفاقا ما سر صندوق رای نمی‌آیم، اینی هم که تو میگی هیچ تاثیری در فرایند تصمیم گیری مردم‌ در نیامدن سر این سیرک انتخابات نداره، تو هم هر چه باشه از اینا هستی و ذوب در ولایت مطلقه فقیه چاقو هم که دسته خودش رو نمیبره.
  9
  252
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  اولا در نظام ولایی چیزی به اسم جمهوریت وجود نداشته و نداره. مردم ایران از دید ولایی ها (خودی) حساب نمیشن و هیچ حق و حقوقی ندارن. ولایی ها فقط مردم ایران را هر دوسال یکبار پای صندوقهای رای و برای مشروعیت دادن به نظام قرون وسطایی خود احتیاج دارن. دوما این حضراتی که کاندید شدن و از فیلتر دایناسورهای شورای نگهبان بیرون اومدن, کدومشون سرش به کلاهش می ارزه که بهش بشه رای داد. یک مشت دزد و خائن و وطن فروش.
  4
  102
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  علی پروین لنگی دستمال بدست هم شخصیت بی شخصیت خودش را برملا کرد و اعلام ما تو این انتخابات شرکت می کنیم . لنگی ها کلاه تون را بذارید بالاتر. این ا.ل.د.ن.گ از ا لش دستمال بدست بود .
  10
  131
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  پروین دستمال بدست گفت این کشور ماست و هر کی نمی خواهد می‌رود دیگه و ما هم در انتخابات حتما شرکت می کنیم. تف تو شرافت نداشته ات . مرد حجازی بود که وقتی نماینده دولت رفت تو بیمارستان عیادتش و بهش گفت که ما بهت کمک می کنیم ولی حجازی در جواب گفت شما کی هستید که بخواهید به حجازی کمک کنید اصلا شما عددی نیستید که به من کمک کنید و در جایی دیگر گفته بود اگر دست اندر کاران حکومت اصلاح شونو و پاک شوند آنوقت فوتبال ایران هم سالم می‌شود.
  8
  131
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
  ۴۷
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  بس کن نامرد ..ما رو چقدر احمق فرض کردی؟ رای بدن ندن طرف برنده ست
  5
  98
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  اگر مردم ایران این حکومت رو با خودش تنها بگذاره آنوقت میبینید که اینها چطور به خاطر منافعشون به جان هم میافتند و همدیگر را تکه پاره میکنند مانند دوران مغول وقتی مردم دیدند که حریف مغول نمیشوند آنها را به حال خودشان رها کردند آنوقت خان های مغول برای بدست آوردن املاک و منافع بیشتر به جان هم افتادند و امپراطوری مغول از هم پاشید
  5
  94
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
  ۴۱
  محمدرضا نام آور - ژنو، سوییس

  روباه مکار!
  1
  27
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان

  واقعا اخوند جماعت اخر حقه بازیه . حالا که فهمیدن مشارکت مردم پائین هستش دوباره طرفند قبلی راروکردن. تکرار میکنم تکرار شد. اما حاجی اینبار اگه مردم گول نخورند پوز همه شما خورده است. اما اگه دوباره فریب خوردن و شرکت کردند،دیگه معلوم میشه مردم انتخاب کردند اینجوری زندگی کنند(بقول ظریف) ولی اگه دوباره شروع کنند به غرزدن مستحق بدترین فحشها میشن. خلاصه تو این انتصابات تکلیف مردم با خودشون روشن میشه.
  1
  23
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. حقیقت جالبی در مورد مغول ها بیان کردی، مغول همیشه در حال جنگ است، و همیشه یک دشمن دارد، حتی هنگامی که در حال جنگ نیست، خودش را برای جنگ آماده می کند، تاریخ ایران پر است از اینگونه حوادث، یک نمونه ی آن کاری است که قاجارها با کریم خان زند کردند. دموکراسی و حق رای آخرین راه نجات ایران است، برخی گمان می کنند رای ندادن چیزی را عوض می کند و آنها دنیایی را بدست می اورند، با رای ندادن چیزی را از دست می دهید که قبلا از دست داده اید، بنابراین جنبش رای بی رای محکوم به شکست است، و جنبش واقعی رای من کو سرانجام پیروز است
  23
  6
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  انتخابات مهندسی شده است و نظام اسلامی برای بعد مرگ خامنه ای که قریب الوقوع است برنامه داشته و میخواهد تمام ارکان نظام مثل قوه مقننه و قضاییه و مجریه غلام حلقه بگوش خودشان باشد . اگر امار رای ندادن مردم مشخص شود ،میتوان بعنوان رفراندوم نتیجه گیری نمود
  3
  18
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸
  ۳۱
  tiger.man - هامبورگ، آلمان
  خفه.... تو یکی خفه
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۹
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  خفه شو شیاد
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  میگه مردم ما همت کنند. چشم! یه شعر قدیمی هست که میگه ما همگی همت کنیم یه چیزی یه چیزی ....کنیم
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران
  از دو چیز متعجبم: اولا از پررویی این حروم لقمه که هر هشت سال یک بار میاد مردم رو تشویق میکنه بدون اینکه لااقل یک بار پاسخگو باشد که چه نتیجه ای از انتخابات قبلی مثلا روحانی عاید مردم شد. دوما : واقعا این بی ناموس ، مردم رو چی فرض کرده؟!؟!؟
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. منظورت رو درست متوجه نشدم در مورد رأی دادن! ببین رأی دادن فقط این نیست که روی کاغذ چیزی بنویسی و اون رو داخل صندوق بیاندازی، رأی رو اینطور تعریف کرده اند (تدبیر خردمندانه و از روی بصیرت) حالا اگر تو از روی خرد و بصیرت تصمیمی میگیری این رأی توست و میتونی اعلان کنی تا دیگران هم بدانند ولی اگر دیگران برای رأی تو احترام قائل نشوند به این معنی است که به شعور تو اهانت کرده اند مثلاً اگر دست به تقلب یا دزدی یا مهندسی بزنند، در اینگونه موارد برای شخص خردمند یک راه باقی میماند و آن بایکوت کردن متقلب یا زورگو است چون اگر اسیر توطئه اینگونه افراد بشوی مانند عنکبوت به دام میاندازندت و با افکارت بازی میکنند و طوری عمل میکنند که همیشه به اون راهی بروی که آنها میخواهند و با امید واهی درجا بزنی
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۳
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. درود بر شما گرامی، با تمام گفتار شما موافقم، در شکل کلی و عمومی آن بسیار درست است، اما در ایران! کشوری که از زمان مشروطیت تا کنون برای رای دادن می جنگد، انتخاب شعار »رای بی رای« که اتفاقا بدون گرامر و بی معنی هم هست، همان خواست تندروترین جناح حاکمیت است که رای را از جامعه حذف کند!، هنگامی که میوه گندیده است نباید بگوییم »میوه بی میوه«، باید گفت زنده باد میوه سالم، درخت خوب، آبیاری و....البته من از دیدگاه تاریخ ایران عرض کردم، و ان این که این »رای« نیست که بیمار است، بلکه خود نوشدارو است، شرایط رای را باید هدف قرار داد، رای مرد، زنده باد رای! ، یا رای من کو؟ بهتر است، من خودم رای سفید خواهم داد، و این را حق خودم می دانم! زنده باشی
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. من رأی دادن رو در آزادی بیان میدانم و نه انداختن یک تکه کاغذ در صندوق
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.