پسر مهدی کروبی از رای دادن پدرش به همتی خبر داد/ جبهه اصلاحات از همتی حمایت نمی کند

بی بی سی :در حالی که جبهه اصلاحات ایران به حمایت از نامزدی عبدالناصر همتی در انتخابات ریاست جمهوری رای نداد، پسر مهدی کروبی اعلام کرد که پدرش در انتخابات پیش رو به عبدالناصر همتی رای می‌دهد.

حسین کروبی به نقل از پدرش مهدی کروبی در وبسایت روزنامه اعتماد اعلام کرد "نظر به شناختی که از سال‌های گذشته از آقای همتی در بخش اقتصادی و اجرایی دارم و توان ایشان را در اداره کشور می‌دانم رای من به آقای همتی خواهد بود.

بنابر این گزارش، مهدی کروبی ۸۳ ساله گفته "بعد از انتخابات دلایلش جهت شرکت در انتخابات" را اعلام خواهد کرد.

حسین کروبی به نقل از پدرش گفت: "آقای کروبی از عملکرد آقای عبدالناصر همتی در جریان مناظرات انتخاباتی و دفاع ایشان از جمهوریت و نهاد ریاست‌جمهوری قدردانی و همچنین تاکید کرد که با توجه اهمیت صندوق رای به عنوان تنها محل تجلی اراده ملت برای تعیین سرنوشت کشور در شرایط کنونی، نباید صحنه انتخابات را ترک کرد".

پسر آقای کروبی گفت "پدرم از همه آحاد ملت درخواست کرد تا روز جمعه برای دفاع از جمهوریت و نهاد ریاست جمهوری به عبدالناصر همتی رای بدهند".

ساعاتی پیش نیز مهدی کروبی نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که در حصر خانگی است درباره آنچه تصمیم "جریانی کوچک که هیچ مقبولتی در مردم ندارد" هشدار داده بود که می‌خواهند "جشن نابودی جمهوریت را در ۲۹ خرداد برپا کنند" و از نهادهای تصمیم ساز اطلاح طلبان خواسته هرچه زودتر از یکی از نامزدهای موجود در انتخابات حمایت کنند.

علاوه بر آقای کروبی روز گذشته علی مطهری نایب رئیس سابق مجلس ایران و از چهره های محافظه کار جمهوری اسلامی نیز با انتشار یادداشتی در اینستاگرام از عبدالناصر همتی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد. او از مردم خواسته است که برای بهبود اقتصاد و سیاست خارجی و محدود نشدن آزادی های خود به آقای همتی رای بدهند.

تا کنون از میان چهر‌های اصلاحطلب مهدی کروبی شناخته‌شده‌ترین چهره‌ای است که به صراحت خواستار شرکت مردم در انتخابات شده است.

آقای کروبی که از زمستان ۱۳۸۹ تاکنون در زندان خانگی است، در انتخابات ریاست جمهوری چهار سال پیش نیز از حسن روحانی حمایت کرده بود.

حمایت آقای کروبی از همتی در حالی اعلام می‌شود که پیشتر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد انتخابات را تحریم کرده بودند.
موضع جبهه اصلاحات تغییر نکردجبهه اصلاحات ایران در تازه‌ترین نشست خود به حمایت از نامزدی عبدالناصر همتی در انتخابات ریاست جمهوری رای نداد.

به گزارش همشهری آنلاین، جبهه اصلاحات ایران که قبلا اعلام کرده بود در انتخابات امسال از نامزدی حمایت نمی کند، شامگاه ۲۴ خرداد با برگزاری یک جلسه درباره حمایت یا عدم حمایت از کاندیداهای ریاست جمهوری رای گیری کرد.

بر این اساس، آقای همتی برای کسب حمایت این جبهه به ۳۰ رای اعضا نیاز داشت ولی تنها ۲۳ رای کسب کرد.

همشهری آنلاین به نقل از آذر منصوری، سخنگوی جبهه اصلاحات نوشت:‌ ''در جلسه مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران مورخ ۲۴خرداد موضوع تغییر موضع قبلی جبهه اصلاحات مبنی بر نداشتن نامزد در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ مطرح و به رای گذاشته شد و در نتیجه آن تغییری در موضع پیشین جبهه رای نیاورد.''

پنجم خرداد ماه امسال نیز جبهه اصلاحات در اعتراض به رد صلاحیت‌ گسترده نامزدها در شورای نگهبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نامزدی برای معرفی به مردم ندارد.

مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران ۴۶ عضو دارد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد برگزار می شود.
+5
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  sama128 - شیراز، ایران
  مردم غیور همیشه پشت صحنه ؛؛؛ اصول گرا و اصلاح طلب یه سری دزدن که دور سفره انقلاب دارن میچرن عمرشون ؛ زندگی شون؛  بودنشون؛  به بودن نظام بستگی داره جنگ جنگ زرگریه و دعوا دعوای  زرگری ؛  سر بدبختی های بی نهایت ملت نیست سر سهم طلبی بیشتر ؛ خوردن و ضد و بند بیشتر وگرنه ملت کیلویی چنده ؛ پیشرفت مملکت کیلویی چنده ؛ جلوی فساد را گرفتن کیلویی چنده ؛ تحریم باشه نباشه اصلا مهم نیست تازه تحریم باشه چه بهتر میدونید چقدر تو دلالی میخورن الهی به امید تو ؛؛ اف ای تی اف نباشه چه بهتر از سه تا چمدان دلاری که باید جا به جا بشه راحتتر یه چمدون میزنن تو گوشش خب مسلم نبود اف ای تی اف بهتره ؛ باید خورد  خوب هم خورد توپ توپ و ژن خوک ها رو فرستاد اون ور آب اینجا هم تا خرخره ملک و ویلا و شرکت و ضد و بند ردیف کرد این میشه یعنی اصولگرا + اصلاح طلب دو عشق جدایی ناپذیر.  ملت هم هر چهار سال یه انگشتی میتونن بزنن البته به بدبختیشون.
  2
  17
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  بعله‌ ! دفاع از جمهوریت! آخوند رو اگه بکشی! آتیش بزنی و خاکسترش کنی‌ باز‌ هم‌ اخونده! . یارو ۱۰‌سال مثلا حسر بوده الان‌ اومده دم از دفاع از جمهوریت میزنه! . یارو انقلاب از اول هم جمهوریت نداشت! از نداشته ات میخواهی دفاع کنی؟ . جمهوریت با کی؟ با زنها؟ سنی ها؟ کلیمی ها ؟ یا نکنه بهایی ها ؟ چپی ها و میانه رو ها؟ . حاجی‌شما که دره پاک نگذاشتید ماشالاه! همه رو‌قلع و قمع کردید! حالا وقت دفاع از جمهوریته؟ اون بدبخت که ۴۲ سال پیش مرد! . جمهوریت یه مشت بدبخت اسیر اخوند! جک ساله!. حاجی بالا برید و پایین بیایید امسال ما دیگه رای نمیدیم! . شما هم‌ میخواهی‌بده و میخواهی‌نده!
  0
  24
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  سگ زرد برادر شغاله اینم از اونها دست کمی نداره رای بی رای به این فرقه اسلامی
  1
  24
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بر پدرت لعنت که اصولا میخواد رأی بده!
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.