کریستین امانپور در برنامه زنده تلویزیونی از ابتلای خود به سرطان تخمدان خبر داد

کریستین امانپور گفت که طی عمل جراحی غده سرطانی از بدنش خارج شده است ایندیپندنت فارسی :کریستین امانپور در برنامه زنده تلویزیونی از تشخیص ابتلای خود به سرطان تخمدان خبر داد.

این روزنامه‌نگار باسابقه شبکه خبری سی‌ان‌ان، که اکنون به عنوان مجری ارشد بین‌المللی این شبکه فعالیت می‌کند، خبر ابتلای خود به سرطان را روز دوشنبه، ۱۴ ماه ژوئن، و در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد.

او قبل از اعلام این خبر برای چهار هفته به مرخصی رفته بود.

او در برنامه زنده گفت:‌ «در این مدت مانند میلیون‌ها نفر از زنان جهان تشخیص داده شد که به سرطان تخمدان مبتلا هستم.»

کریستین امانپور همچنین گفت که طی یک عمل جراحی سنگین برای برداشتن غده سرطانی قرار گرفته است و اکنون برای دریافت بهترین نتیجه ممکن برای چند ماه تحت شیمی‌درمانی خواهد بود.

او که اکنون در لندن است، از این که از طریق محل کارش بیمه بهداشت و درمان دریافت کرده و به پزشکانی حاذق در بریتانیا دسترسی دارد، ابراز خوشنودی کرد.

امانپور گفت هدفش از اعلام عمومی خبر، تاکید بر اهمیت تشخیص زودهنگام و همچنین ترغیب زنان به افزایش اطلاعات خود درباره این بیماری است تا تحت معاینه‌های منظم قرار گیرند و هرگز از بدن خود غفلت نکنند و همیشه حواسشان به بدنشان باشد.

خانم امانپور ویدئوی پخش این خبر شخصی در برنامه تلویزیونی خود را، شامگاه دوشنبه روی حساب کاربری توییتری‌اش به اشتراک گذاشت.
صدها نفر زیر پست توییتری امانپور اظهار نظر کردند و شماری از زنان ضمن قدردانی از شجاعت او بر اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان تاکید کردند.
+62
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  از اینکه خانم امانپور ژورنالیست ایرانی صاحب نام با مشگل سرطان روبرو شده باعث تاسف من میباشد. ابراز ارادت من باین بانوی سرشناس علاوه بر ایرانی بودن داشتن نسبت فامیلی با ژنزال صاحب نام ایران تیمسار جهانیانی میاشد که در قلب فرد فرد ایرانی جای دارد. سلامتی برای خانم امانپور و شادی روح تیمسار جهانبانی را ارزو دارم
  8
  22
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.