عقب نشینی حیدر مصلحی از اظهارات جنجالی اش درباره ردصلاحیت هاشمی

فرارو: حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی نژاد در پستی اینستاگرامی درخصوص اظهاراتش درباره رد صلاحیت آیت الله هاشمی توضیحاتی ارائه کرد.
 
متن بیانیه حیدر مصلحی به شرح زیر است:
« بسمه تعالی
 
مردم شریف ایران اسلامی سلام
 
فیلم منتشر شده در فضای مجازی بخشی از نظرات اینجانب در خصوص فرآیند تایید صلاحیت‌ها در سال ۹۲ می‌باشد که ناقص بیان شده است.
 
البته نظر جامع و کامل نسبت به شورای محترم نگهبان در نشست خبری مورخ ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ گفته شده و بزودی در صفحات رسمی منتشر خواهد شد.
 
لازم به ذکر است شأن و منزلت شورای محترم نگهبان والاتر از آن است که بدین گونه در فضای مجازی مورد هجمه قرار گیرد. در آخر با توجه به اطلاعات دقیقی که دارم شورای نگهبان به یک گزارش استناد نکرده و بعد از بررسی نهایی صلاحیت‌ها را اعلام می‌کنند.»
 
مصلحی اخیرا گفته‌بود هاشمی‌رفسنجانی به خواست او در شورای‌نگهبان ردصلاحیت شد چون رای بالایی داشت و به مصلحت نظام نبود که در انتخابات حاضر باشد. (اینجا بخوانید)
 
این اظهار نظر مصلحی موجی انتقادی به راه انداخت. روز گذشته محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران و فرزند آیت الله هاشمی نامه ای به رهبر انقلاب نوشت و از از عملکرد شورای نگهبان تظلم خواهی نمود. 
 
اظهارات مصلحی موجی از شگفتی را به دنبال داشت. بسیاری این سوال را مطرح می کنند که چگونه یک وزیر توانسته براساس مصلحت نظام، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را رد صلاحیت کند. 
 
بسیاری از تحلیلگران معتقدند سخنان مصلحی بیانگر روند اشتباه ردصلاحیت ها در شورای نگهبان است. 
 
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در این باره در توئیتی نوشت: «بر اساس چه گزارش‌ها و مستنداتی درباره مهم‌ترین مسائل کشور حتی در ⁧شورای نگهبان⁩ تصمیم سازی و تصیم گیری می‌شود؟» 
 
برخی ردصلاحیت‌های اخیر چهره هایی همچون لاریجانی، جهانگیری و پزشکیان را در انتخابات ریاست جمهوری مشابه ردصلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی تفسیر کرده اند.
+29
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  به نظر من هر کسی که پیشیونیش داغ ننگ مهر داره باید ازش ترسید و حذر کرد ...
  2
  23
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  حکومت اسلامی در صدر اسلام بهمین شکل یعنی کشکی و بدون شعور تشکیل میشد ، مثلا پس از تصرف مدائن که یکی از بزرگترین شهر های انزمان بود یک جوان ۱۷_۱۸ ساله را بعنوان حاکم مدائن گذاشتند ، در نظر بگیرید که چگونه خامنه ای احمدینژاد خل و چل را انتصاب کرد . من به شخصه بچرخش ۴۳ ساله ج.ا مشکوکم ، بنظرم دستهایی از غیب(مثلا ام ای ۶ ، سی ای ا ) در نگهداری رژیم اسلامی نقش دارند ، و وزرا و وکلای منتخب حکومت اسلامی فقط و فقط در حال اختلاس و قتل و ازار مخالفان نظام میباشند
  2
  15
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
  ۶۷
  1954Omid - بلژیک، بلژیک
  فشار که بیارن شکر که نه بلکه به غلط کردن و .. خوردن میوفتید.مرد باشید آزاده باشید و از کسی ترس و هراسی نداشته باشید.اینقدرخودفروخته نباشید که حرفهای خودتان را پس بگیرید.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.