ویدیویی از هاشمی رفسنجانی بر روی تردمیل، یک روز پس از رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان

ویدئویی جالب و منتشر نشده از واکنش هاشمی رفسنجانی به ردصلاحیت خود در سال ۹۲ را بیینید
اشاره به این ویدئو در خبرگزاری ایسنا - تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

ظاهرا فیلمی وجود دارد که نشان می‌دهد آیت الله هاشمی رفسنجانی در فردای رد صلاحیتش در حال دویدن روی تردمیل است. این فیلم محل بحث برخی محافل رسانه‌ای شده است.
کلیپ کامل:به گزارش ایسنا، مصطفی فقیهی مدیرمسئول پایگاه خبری «انتخاب» در صفحه شخصی اش در فیس بوک نوشت: در گزارش پیشین خود، به روز پراسترس و مملو از هیاهوی کاندیداتوری آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره ای داشتم و اینک، بنا دارم با گذر از اتفاقات ایام تبلیغات و سپس عدم احراز صلاحیت جنجالی ایشان ، به روزهای پس از این اتفاق کم نظیر تاریخ انقلاب اشاره ای داشته باشم.

پس از اعلام رسمی نتایج صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان، آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدارهای متعددی با گروه های مختلف سیاسی داشتند که خواستار انصراف یکی از «کاندیداهای منتقد ایام احمدی نژاد» به نفع دیگری بودند. گو آنکه صفا و نجابت دکتر عارف دوست داشتنی ، از او چهره ای محجوب ، اخلاقمدار و محبوب در افکار عمومی ساخته بود، اما عمدتاً از همان ابتدا نظرات بر روی حجت الاسلام روحانی بود و "انتخاب" نیز سعی کرد ضمن ارام سازی فضا، برای نخستین بار تز انصراف را "کلید" زند، هر چند با گلایه های آتشین برخی نزدیکان دکتر عارف مواجه شود.

یکی دو روز پس از آن ماجرای تلخ و خروج نسبی از شوک «عدم احراز صلاحیت»، در جلسه ای به همراه یکی از دوستان با یاسر هاشمی بودیم. از برخی کاندیداهای تایید شده گله داشت . بحث به «سن و سال» آیت الله کشید . طی روزهای اخیر، بارها در سالن سخنرانی مجمع تشخیص مصلحت ، هاشمی را دیده بودم که ایستاده ، دقایق طولانی سخنرانی می کند؛ اما در جلسه ی مذکور، یکباره با فیلمی مواجه شدم که سخت تکانم داد.

این فیلم که دقیقاً یک روز پس از نظر شورای نگهبان، با موبایل و توسط خود یاسر گرفته شده بود ، آیت الله را در وضعیتی متفاوت نشان می داد. ساعت 7 صبح... هاشمی ، تازه از خواب برخواسته بود و چون روزهای پیشین، قبراق و سرحال در حال ورزش کردن بود، اما نه نرمش های نرم ایام کهولت... او در گوشه ای از منزل و با لباس و شلوار تماماً سفید، بر روی "تردمیل" مشغول دویدن بود! نه پیاده روی یا دوی آهسته ، آیت الله حقیقتاً می دوید! غلو نمی کنم و نمی گویم من 28 ساله توان چنین دویدنی را ندارم ، اما قطعاً چنان دویدنی را از پیرمردی 78 ساله متصور نبودم و فکر نمی کردم او بتواند، چنین تحرک منحصر بفردی داشته باشد.

در حین دویدن، یاسر از پدر می پرسید که نظرتان در مورد این اتفاق چیست؟ او در حالی که همچنان می دوید ، چنین پاسخ داد که «بنای آمدن نداشتم، اما پس از آنکه درخواست ها بسیار زیاد شد، آمدم...من از این اتفاق (عدم احراز صلاحیت) ناراحت نیستم...به خاطر مردم و نظام آمده بودم...» (حافظه ام یاری نمی کند، شاید عبارات دقیقاً این ها نباشد اما محتوا همین بود)

پس از پایان این فیلم کوتاه موبایلی ، یاسر هاشمی پیشنهاد داد که فیلم را در «انتخاب» منتشر کنیم ، مشتاقانه پذیرفتم. انتشار این فیلم ، پاسخی مستند بود و قطعاً جنجال و کولاک سنگین رسانه ای را موجب می شد که گستره ی آن، تاثیر شگرفی در فضای انتخابات داشت.

یکی دو روز گذشت ، خبری نشد. تماس گرفتم که از فیلم چه خبر؟ پاسخ آمد که ظاهراً منصرف شده اند، معتقد بودند که انتشارش، در شان آیت الله نیست... و به همین سادگی پرونده ی دیدنی و جنجالی ترین مستند سیاسی کشور ، بسته شد! حقیقتاً صد حیف، از چنین فیلم تاریخی و ماندگاری که هرگز منتشر نشد!
+10
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  فرستادنش به درک جایی که لایق و جایگاه تک تک شما مزدوران پاچه خوار دستمال بدست است. نفر بعدی خ.ا..ه منی. بلند بگو آمین🙏🙏🙏
  10
  63
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۴
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  واقعا که از الاغ سواری تا راه رفتن بروی ترد میل راه درازیست!
  9
  54
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران

  تاج بخش خامنه ای با پس گردنی از حلقه قدرت بیرون شد جالبه که ادعای مضحک خدمت به مردم را هم دارد. دیدیم که روحانی مورد حمایت وی چه بر سر کشور آورد، چه مجیزهایی که نگفت و چه دست بوسی ها که از خامنه ای نکرد اما آخر او هم مغضوب شد. اگر قبول داریم که روحانی و تمام جمع اسهال طلبان و چپ و راست ایرانی باشند، براستی که ما ایرانیان چقدر خار و زبون شده ایم که برای شریک شدن در قدرت خامنه ای همه چیز را می فروشیم، تازه به علم اینکه در آخر با ذلالت و پس گردنی سرجای خود خواهیم نشست. گذار کردن از منافع کوتاه مدت شخصی و جناحی و فراتر رفتن از این افکار کودکانه و منفعت طلبانه = 80 میلیون کلید نجات برای امروز ایران و فرزندان بی گناه فردای ایران.
  10
  39
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  (رو تِرِد میل حرف با یاسر زدم - انقلاب کردم، به ایران تِر زدم!) ( میدوم اکنون، کز اینجا دور شَم - تا رِسَم جایی که بویش باشه کم!) ( بیخبر از عمق استخر فرح - تا گریبانم بگیرد آهِ شَه)
  9
  41
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
  ۴۷
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین
  این خودش سردسته تمام ویرانی ایران و جنگ و خامنه ای بیار به وسط معرکه ، سازنده گشت جنداله و ثاراله، بچه هایی که الان هم سن من هستن اینجا میخونن خوب یادشونه. با احمد خمینی دوتایی.
  4
  10
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.