هنرنمایی هوایی «پیکان‌های سرخ» بر فراز نشست سران گروه هفت در کورنوال انگلستان

رژه «پیکان‌های سرخ» بر فراز استراحتگاه ساحلی کاربیس بی، محل برگزاری نشست سران گروه هفتیورونیوز :«پیکان‌های سرخ» یا همان تیم رسمی آکروجت نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا روز یکشنبه ۲۳ خرداد به مناسبت اعلام تعهد سران کشورهای گروه هفت مبنی بر اهدای دستکم یک میلیون دوز واکسن کرونا به کشورهای فقیر و همچنین تلاش برای برقراری اقتصاد جهانی عادلانه‌تر بر فراز منطقه کورن وال و «کاربیس بی» محل برگزای اجلاس سران گروه هفت، به رژه و هنرنمایی هوایی دست زدند.

روز شنبه، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا از رهبران کره جنوبی، استرالیا و آفریقای جنوبی و همچنین دبیرکل سازمان ملل در نشست گروه هفت استقبال کرد. دولت بریتانیا اعلام کرده که از کشورهای مهمان دعوت شده است تا به عنوان بخشی از برنامه "بریتانیای جهانی" جانسون در این اجلاس شرکت کنند و این گروه گسترش یافته می تواند به گروه هفت برای تقویت همکاری بین کشورهای دموکراتیک و پیشرفته جهان کمک کند.

گروه هفت در سال ۱۹۷۵ و با عضویت «پیشرفته ترین» قدرت های اقتصادی جهان تشکیل شد. ژاپن، ایتالیا، فرانسه، آلمان، بریتانیا، آمریکا و کانادا اعضای این گروه هستند. رهبران این کشورها از زمان پیدایش این گروه تاکنون هر سال برای بحث و مذاکره بر مسائل روز گردهم می آیند. سال گذشته نشست سران این گروه به دلیل همه گیری بیماری «کووید ۱۹» به صورت مجازی برگزار شد. روسیه پیش از این در زمانی که گروه هفت به گروه هشت تغییر نام داده بود عضو این گروه بود. عضویت روسیه پس از الحاق شبه جزیره کریمه به این کشور لغو شد.

جلسات رهبران کشورهای عضو پشت درهای بسته برگزار می شود اما در پایان هر نشست بیانیه ای منتشر می شود که در آن موضوعات مورد بحث و توافق های به دست آمده توضیح داده شده است.

دغدغه های محیط زیستی، تغییرات آب و هوایی در کنار پاندمی کرونا و مسئله واکسیناسیون همگانی و همچنین اولویت دادن به مهار چین از سوی گروه هفت در اولین سفر خارجی جوبایدن، رئیس جمهوری آمریکا از محورهای مهم گفتگوهای سران بود.
+35
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  نشست سران گروه هفت در امسال برایم یاد اور نشست سران قدرت های بزرگ در گوادلپ است. هر چند سیاست را تدبیر دیگری است .اما امیدوارم این نشست همانند نشست 1979 گوادلپ باشد
  1
  1
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  بریتانیای جهانی!بریتانیا دیگه اون قبلی نیست،حتی توی اروپا ،چه برسه جهان، بخاطر المان که حالا بالاترین اقتصاد رو توی اروپا داره، درواقع حالا غول اقتصادی المان توی اروپا حرف اول رو میزنه.این شعارها یعنی کم اوردن
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.