احمدی‌نژاد در گفتگو با یورونیوز به اروپا توصیه کرد از زیر سایه آمریکا بیرون بیاید

یورونیوز :محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران در گفتگو با خبرنگار یورونیوز در تهران به اروپا توصیه کرد از زیر «سایه» آمریکا بیرون بیاید.

احمدی‌نژاد که برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ایران ثبت‌نام کرد اما رد صلاحیت شد، در این گفتگو تأکید کرد: «ما دوست داریم که اروپا از زیر سایه آمریکا بیرون بیاید. اروپا می‌تواند روابط خیلی خوبی با ایران داشته باشد. آمریکا هم همین طور.»

محمود احمدی‌نژاد گفت: «یادم است وقتی که آقای اوباما کاندیدا شده بود، بارها قول داد که سیاست‌های آمریکا را تغییر می‌دهد و ملت‌ها استقبال کردند. البته ایشان متأسفانه به قولش عمل نکرد و از فرصتی که در اختیارش بود استفاده نکرد.»

او در همین گفتگو با اظهار امیدواری در مورد این که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از فرصت ریاست خود استفاده کند، افزود: «فکر می‌کنم نهایتا عقلای ایران و آمریکا به این نتیجه می‌رسند که بنشینند کنار هم و مسئله را حل کنند.»

محمود احمدی‌نژاد در بخش دیگری از گفتگو با آن‌لیز بورجس، خبرنگار اعزامی یورونیوز به تهران، با اشاره به کاندیداتوری خودش در انتخابات گفت: «میلیون‌ها نفر از سراسر کشور با حضور درِ منزل ما و در اجتماعات و نیز با فرستادن نامه‌ها و پیام‌ها اصرار داشتند که من در این عرصه حاضر بشوم. به همین دلیل برای پاسخ به خواست مردم حاضر شدم. پذیرفتم که کاندیدای انتخابات بشوم، منتهی بدون هیچ دلیلی کنار گذاشته شدم.»

رئیس دولت‌های نهم و دهم ایران افزود: «امروز من احساس مسئولیت می‌کنم که در صیانت از خواست مردم، تلاش کنم تا آن ساز و کارهایی که باعث می‌شود بخش مهمی از مردم کنار گذاشته شوند، اصلاح گردد.»
+10
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران

  مشکل اساسی در طبقه حاکم بعد از عنقلاب دقیقا همین هستش که تصور میکنند کشورهای مستقل مثل ژاپن یا کره یا اروپا زیر سایه یا تحت کنترل آمریکا هستند یا حتی شاه رو هم دستنشانده یا تحت امر آمریکا میدونستند و میدونند ولی با فهم امروز مردم و درک حقیقتها چیزی که خیلی روشن هستش این تفکر پوسیده فقط در ذهنهای دیکتاتوری های عقب مانده حداقل صدسال قبل هستش یعنی اینایی هم که این افکار رو تکرار میکنند هنوز در همون عقب ماندگی ذهنی و تفکری هستند که فکر میکنند استقلال یعنی درگیر شدن و لفاظی کردن و دهن به دهن کردن.حتی دیکتاتورهای قرن جدید مثل روسیه و چین با اینکه در خیلی زمینه ها رقابت یا حتی درگیر جدال با آمریکا یا غرب هستند بازهم در کلیت موضوع میدانند و قبول کردند که غرب یا آمریکا مفهوم دشمن رو نداره و برای همین در اکثر سخنرانیهاشون آمریکا و غرب رو شرکای غربی صدا میزنند و از طرف غربی ها هم همیشه رقبا بعنوان شریک درنظر گرفته میشوند حالا شما برای احمدی نژاد بگید اروپا که زندگی و روابط اقتصادی و امنیتی بسیار بالایی با آمریکا داره چرا نباید همفکر و همراه آمریکا باشه؟اصلا این آدم نمی فهمه این یعنی چی
  6
  37
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
  ۴۴
  Iryana2014 - بوستن، ایالات متحده امریکا
  خواهش میکنم شما که بیت المقدس نشستی اینقدر وقت نذار ذهنیت مردم گمراه کنی ، اگر اسراییلی نیستی پس خیلی .....خدا را شکر ترولهای اسراییل هم اینجا جولان میدن برای این کامنت ابدو خیاری لایک بدن ، با خوندن کامنتت اول خندیدم بعد قصه گرفتم که چقدر مردم ما کوتاه بین شدن که اسراییل به خودش اجازه میده این کامنت بذاره البته میدونم کامنت من سانسور میشه چون منافع اسراییل درونش نیست[::paksan - ایران، ایران::].
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۷
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  [::Iryana2014 - بوستن، ایالات متحده امریکا::]. هر کی مخالف نظر شما بسیجی های ماله کش باشه یا متهم میشه که اسراییلی هستش یا از آلبانی کامنت میذاره و فلانه و واسه لایک کامنت میذاره..دست بردارید از این مضخرفات تکراریتون..
  3
  0
  ‌سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.