توئیت فرخ نگهدار در مورد انتخابات ۱۴۰۰

منبع : توییتر فرخ نگهدار
از عزیزانی که خدا ترسند و میخواهند روز جمعه به ابراهیم رئیسی رای دهند عاجزانه استدعا دارم که در خلوت خود شمه‌ای از کارهای او را به یاد آورند و قصد خود را با خدای خود در میان گذارند. و فقط هرگاه ندا شنیدند که امر خیر و حاجت استخاره نیست آن نام را بر برگه رای بنویسند.

روی سخنم در این توئیت با شهروندان عزیزی است که صادقانه به حقانیت و عدالت خدای خود اعتقاد قلبی دارند.
‏روی سخنم در این توئیت اصلا با کسانی نبود که جز زهر ریختن و دشنام گفتن و دهان دریدن و چاپیدن به هیچ چیز دیگر اعتقاد ندارند.
«حلقه مشهد» با کودتای ۲۸ خرداد می آید که «انتخابات»، میراث بزرگ مشروطه، و «جمهوریت»، یادگار بزرگ انقلاب بهمن را برچیند. موضوع بس فراتر از «انتخاب بین بد و بدتر» است. نه به رئیسی تنها شعاری است که امروز همه مدافعان جمهوریت و انتخابات آزاد را متحد میکند.

من، فرخ نگهدار، فدایی خلقم. اگر فریادم ذره ای به بیداری خلقم کمک کند، بگذار همه پرخاش ها و دشنام ها و دروغ ها بر سرم آوار شوند.
در همین زمینه:
سوال امید شمس از فرخ نگهدار: شما به صورت منسجم از ابتدای انقلاب یک موضع متداول و مشخص داشتید. شما در تمام برهه‌ها باختید. چرا مردم باید این‌بار به شما اعتماد کنند؟شیوا محبوبی، در پاسخ به فرخ نگهدار: شما چه چیزی در این رژیم می‌بینید که در پی حفظ آن هستید؟


مناظره شیوا محبوبی، سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی و فرخ نگهدار
+18
رأی دهید
-114

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  تمام بی‌ ناموس‌های دنیا دست پاچه شدن
  9
  86
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  تف به شرف تو نگهدار و امثال تو که موجودیت جمهوری اسلامی در اساس به دلیل خیانت شما بوده که از ابتدا تا کنون بیشرمانه به آن ادامه داده اید ،امیدوارم بزودی با تغییر حکومت به سزای اعمال ننگینتان برسید.
  10
  104
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این فرخ نگهدار از بسیجی چماقدار هم پست تره ، اون بسیجی بیسواد و بی مغز بر اساس یک مذهب ارتجاعی ذوب شده این آخوند هاست ، اما این فرخ نگهدار ذاتا ماله کش رژیم است ، انسان بی غیرتی که تمامی رفقایش را همین رژیم کشت و زندانی کرد اما باز طرفدار رژیمه
  9
  99
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۲
  ۴۱
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  ببینید آاش چقدر شور شده که ایران یو کی‌ هم اومده تویت یه آدم فرو مایه و بی‌ اهمیت مثل این مردک رو بزرگ کرده، آقا، خانوم، دوست، برادر، تمووووم ماجرا
  8
  72
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  مهره سوخته
  5
  73
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
  ۱۰۴
  منوچهری - تهران، ایران

  یعنی کسی هست شک داشته باشه که فرخ نگهدار مامور کاگه به است؟
  9
  79
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  مداح صدا و سیما گفته جمعه امام زمان پای صندوق‌های رأی منتظرمون هست.به امام زمان بگید یک عمر جمعه ها ما منتظر موندیم تو نیومدی این‌ بار تو منتظر بمون ما نمی‌آییم.🤣🤣🤣🤣
  7
  84
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  اقای نگهدار پس از ۴۳ سال هنوز نظام اسلامی را نشناخته است ،خیال میکند خاتمی یا احمدینژاد یا روحانی خودشان انتخاب شدند ، زهی خیال باطل ، فقط یک جمله بگویم ،خاتمی انتخاب شده بود که کثافتکاری های رفسنجانی (خروج سفرای اروپایی) را رفو کند . تمام انتخابات ها در ۴۳ سال مهندسی شده و با حساب و کتاب( مورد نظر خودشان) بوده است . نگهدار خیال میکند که اگر رئیسی بیاید ، جمهوریت(نداشته) بهم میخورد؟!؟ اقای نگهدار کدام جمهوری؟!؟ ۴۳ سال ما شاهد کاریکاتور جمهوریت نظام اسلامی هستیم
  8
  59
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان

  مردک بی خرد فرخ نگه دار تا کی می خواید جلوی گذر مردم از این رژیم جنایت کار بایستید ؟مقایسه ایران با عراق لیبی افریفا جنوبی افغانستان اصلا درست نیست هیچ یک از این کشور جمعیت تفاوت قومی زبانی دینی موقعیت جغرافیایی و پتاسیل ایران را ندارند تنها کشوری که کمی میشه در خاورمیانه به ایران نزدیک دانست ترکیه امروز به لحاظ مساحت و تاریخ و فرهنگ اون هست .هر دو کشور ایران و ترکیه پتاتسیل جغرافیائی و نیروی جوان بسیار بالایی دارند که اگر یک سیستم لیبرال بر اساس جدایی دین از سیاست داشته باشند به تنهایی می تونند در برابر تمام اروپا بایستند و هر دو کشور ایران و ترکیه اخرین سیستم پادشاهی قدرمند خاورمیانه را داشتند که ترکیه قربانی جنگ جهانی اول شد و ایران هم به گونه ای قربانی بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم شد .اروپا غرب چین و روسیه به هیچ عنوان به راحتی اجازه نابودی سیسنم آخوندی تمام مذهبی در ایران را نخواهند داد چون با نابودی سیستم مذهبی در ایران فاتحه تمام سیستم های مذهبی در خاورمیانه خوانده خواهد شد و غرب و چین و روسیه بازار بسیار بزرگی را از دست خواهند داد .حالا شما اقای فرخ نگه دار فدایی تا چهار
  5
  53
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان

  صد سال بیا این حرف ها را بزن تا لبه گورتم بگو این حرف ها .ایران تنها در زمانی که سیستم غیر مذهبی داشته توانسته به اتحاد ملی میهنی برسه و رو به جلو حرکت کنه، برید تاریخ زندی افشاری پهلوی اول را بخوانید حتی دوران شاه فقید به واسطه شراکت قدرت تمام اقوام ایرانی و مذهب های درون اون تونسته به جلو بره و زمان شاه فقید درامد سالیانه مردم ایران چندین برابر مردم کره جنوبی مالزی ترکیه و سنگاپور بوده شما بگو چرا الان ایران شده قلب کلیه فروشی باربری کوله بری اعتیاد فحشا دزدی قتل خانوادگی و... بله راه چاره مردم ایران فقط رهایی از سیستم مذهبی هست و این امر ممکن چند صد سال طول بکشه به مانند رهایی اسپانیا از زیر یوق مسلمین که سال های زیادی طول کشید و تحریم انتخابات اولین راه برای اتحاد ملی میهنی مردم ایران هست اابته اگر دوست داشته باشند ازاد و رها باشند
  5
  48
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۴
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  از عزیزانی که خدا ترسند و می خواهند جمعه رای دهند .....مگه این فداییه خلق نیست
  1
  47
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  دیروز یک پرسش از این مریدان فرخ داشتم. کسی‌ جواب نداد. یک رمزی شده از شما برای من. درک نمی‌‌انم. به لنین قسم .یک پاسخ. شما با آلوده‌ترین قشر و کاست جامعه ایران همکاری .در زیر عمامه آخوند دنبال آزادی طبقه کارگر بودید.بعضی‌‌ها از شما بعد یک سال بعضی‌‌ها بعد از دو تا سه سال .به اشتباه وخیم خود پی بردید. بعضی‌ پشیمان و بدون تعارف اقرار کردند. از اسماعیل خوهی گرفته تا هما ناطق. در زمانی‌ که اکثریت همه معتقد. که دولت اسلامی زندگی‌ آن‌ها بهتر ازاز زمان پهلوی می‌‌کند. بعد از سه سال مقابل همه ملت و گفتید. نه اشتباه کردیم. بهای سنگین برای اشتباه شما پرداختیم.حالا بعد ۴۲ سال. نفرت از آخوند در ایران بیداد. همه خواهان تحریم.فریاد .نه به دولت داعش.در هر کوچه و خیابان در ایران طنین افکنده. حتا خود این کفتاران عمامه به سر.به ترس. و هر حیله استفاده می‌‌کنند. و شما؟ دوباره در مقابل ملت.نه آقا بروید ری بدهید. عجبا. عجبا .عجبا. میلیونر از انگلستان.شما که لیدر چپی‌ها این سایت هستید. دست کم شما یک پاسخ. عجبا عجبا عجب .این این چپی‌ها ما.چه حکایتی است؟
  9
  37
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران

  منکه نفهمیدم منظورش چی بود. امیدوارم همون رای ندید بوده باشه
  6
  28
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران
  منکه نفهمیدم منظورش چی بود. امیدوارم همون رای ندید بوده باشه
  5
  23
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
  ۴۱
  Ary@mard - ما لاگا، اسپانیا

  فرخ نگهداررا با گاو عوض کنید، فردا پسش میارند
  4
  27
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶
  ۴۴
  Iryana2014 - بوستن، ایالات متحده امریکا

  گور پدر همتون هرچی اقا خامنه ای بخواد شما مواجیب گیر اسراییل هستین ما خامنهای به اسراییل و امریکا ترجیح میدیم خواهش میکنم طرفدارهای پهلوی خفه بشن که همه مسخره میکنن
  35
  4
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  از پیش از عنقلاب از این نوع کمونیستها داشتیم مثل فرخ نگهدار برای همین قسمت وسیعی از چپهای کمونیست بعداز عنقلاب 57 با اخوندها هم پیمان شدند و کلی خیانت به ازادی خواهان و مردم ایران کردن!
  3
  25
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
  ۴۱
  پرمیرا - هامبورگ، آلمان
  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. منم نفهمیدم منظورش چی بود ،یه ابله با نظریات سوسیالیستی قسم به خدا و قرآن میده؟یعنی ماهیانه چقدر میگیره؟که بخاطرش مسلمان شده؟
  2
  20
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۶
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  [::Iryana2014 - بوستن، ایالات متحده امریکا::]. گور بابای طرفدار ان خامنه ای و حامیان پست تر از خودش و خودت که تو آمریکا و اروپا با پول ملت جفتک میندازید و بعدش هم از پشت به همین ملت خنجر میزنید ،دستهای همگیتون بزودی خورد و کوتاه خواهد شد مطمئن باشید.
  2
  26
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  این بیشرف شبه انسان که نه شرف نه وجدان و هیچی‌ نداره،۴۲ ساله سرش تو اخوره آخونده خدایا اینها همیشه دم از خلق میزنند بجای مبارزه برای خلق به گفته سازمانشون از استخونی که آخوند میندازه جلوش امرار معاش میکنه،توف به وجدان و شرفت،که به خاطره شکم و یک اجاره خانه شودی مزدور آخوند بیشرف،و لعنت ایرانیها وتمام مادرانی که بکمک تو بیشرف عزادار شدن و همیطور ۱۵۰۰ نفر ومسافران هواپیما.
  3
  21
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۸
  ۶۱
  فرانس - امستردام، هلند
  من نمی دانم چگونه آقای فرخ نگهدار خودش را فدایی خلق می داند . همه کلمات لوث شده هنوز در دنیای کهن سیر می کند. هنوز د رعالم هپروت زندگی می کند . یعنی یک پز ضد امپریالیستی کودکانه و دو ر از واقعیت . بیشتر به یک ایده آلیست دو آتیشه تبدیل شده تا یک ماتریالیست . چون نون به نرخ روز می خوره و تو این کار هم خبره شده. خوب آدم حسابی که خودتو مدافع خلق میدونی همین خلق داره زیر چکمه آخوندا له میشه و تو بخاطر فرار از مبارزه و عافیت طلبی برای رژیم مشغول دوخت و دوز همان چکمه ها هستی .
  0
  3
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.