یک فرد ناشناس با پرداخت ۲۸ میلیون دلار با جف بیزوس به فضا می‌رود

 جف بیزوس، مؤسس شرکت آمازونرادیو فردا :یک فرد ناشناس روز شنبه با پرداخت مبلغ نجومی ۲۸ میلیون دلار در یک مزایده، موفق شد در پرواز ماه آینده جف بِیزوس، مؤسس شرکت آمازون به فضا، صندلی‌ای را برای خود رزرو کند.

شرکت موشک‌سازی آقای بیزوس، به نام «بلو اوریجین» قرار است یک فضاپیمای کوچک را به نام «نیو شِپرد» روز ۲۰ ژوئیه، در سالگرد فرود آپولو ۱۱ بر ماه، به فضای پایین‌تر از مدار زمین بفرستد.

در این پرواز قرار است جف بیزوس و برادرش مارک، همراه برنده ناشناس این مزایده و یک مسافر دیگر شرکت داشته باشند.

کپسول پروازی که قرار است از پایگاه «ون هورن» تگزاس پرتاب شود این افراد را تا ارتفاع بیش از ۱۰۰ کیلومتری بالا خواهد برد و آنها در حالی که سه دقیقه از بی‌وزنی را تجربه می‌کنند، از شش پنجره بزرگ می‌توانند مناظر زمین و فضا را نظاره‌گر باشند. شرکت «بلو اوریجین‌» می‌گوید این پنجره‌ها بزرگ‌ترین در نوع خود هستند که تاکنون به فضا فرستاده شده است.

قیمت پیشنهادی برای شرکت در این پرواز ۱۰ تا ۱۲ دقیقه‌ای روز شنبه در مزایده از ۴.۸ میلیون دلار آغاز شد و در کمتر از دو دقیقه به ۱۰ میلیون دلار رسید.

این قیمت، یک دقیقه و ۱۰ ثانیه بعد از آن دو برابر شد و به ۲۰ میلیون دلار رسید و سرانجام پیشنهاد ۲۸ میلیون دلاری فرد ناشناس برنده، شش دقیقه پس از شروع دور نهایی حراج پذیرفته شد.

برای شرکت در این حراج، ۷۶۹۹ نفر از ۱۵۹ کشور نام‌نویسی کرده بودند که به ۲۰ نفر فرد برتر اجازه شرکت در مزایده داده شد. نام برنده این مزایده قرار است در هفته‌های آینده علنی شود.
+5
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  بیا ایران با 100هزار تومن مواد ناب میفرستنت فضا کیف کنی. تمام مسئولین ما فضانورد هستن.
  0
  12
  دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.