کیم جونگ اون موسیقی کره جنوبی را «سرطان بدخیم» نامید و تهدید به اعدام کرد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی تهدید کرده است که طرفداران موسیقی پاپ کره ای را اعدام کرده و فرهنگ پاپ کره ای را «یک سرطان بدخیم» توصیف کرده که سبک آرایش موی جوانان این کشور را فاسد کرده است. موسیقی، فیلم و سریال های کره جنوبی به درون این کشور منزوی قاچاق شده و رهبر کره شمالی بیم دارد که این موضوع بر روی جوانان کشورش تاثیر منفی گذاشته و در ادامه بر قدرت او در حکومت تاثیر منفی بگذارد. زندگی فرهنگی در کره شمالی به شدت توسط دولت تحت کنترل است و محدودیت های آن را حزب کارگر این کشور تعیین می کند اما جوانان اقصی نقاط این کشور به شکل مخفیانه از محصولات فرهنگی کره جنوبی در قالب فلش درایوهایی که از مرز وارد می شوند، استفاده می کنند.
 
اکنون کیم جونگ اون بار دیگر به شدت فرهنگ مذکور را تقبیح کرده و مدعی شده که فرهنگ کره جنوبی در حال فاسد کردن «سبک آرایش، لباس پوشیدن، مدل موی سر، سخن گفتن و رفتار» مردم کشورش است. در دسامبر گذشته بود که دولت کمونیستی کره شمالی قانون جدیدی را ابلاغ کرد که بر اساس آن هر کسی که محصولات سرگرمی ساخت کره جنوبی تماشا کرده یا چنین محصولاتی در اختیار داشته باشد به مدت ۱۵ سال به اردوگاه های کار اجباری فرستاده خواهد شد. همچنین هر کسی که این اقلام را به درون خاک کشور قاچاق کند با مجازات اعدام روبرو خواهد شد. در این قانون، همچنین، آمده است کسانی که «به لهجه کره شمالی سخن گفته، چیزی نوشته یا ترانه بخوانند» به دو سال کار در اردوگاه های کار اجباری محکوم خواهند شد. این مجازات ها پس از آن فاش شد که اسناد دولتی کره شمالی به بیرون از این کشور قاچاق شده بود.
 
بر اساس گزارش ها، رهبر کره شمالی هشدار داده است که «تغییری جدید» در «شرایط ایدئولوژیکی و ذهنی» جوانان کره شمالی در حال وقوع است. این اتفاقات در حالی است که رهبر کره شمالی هر گونه آرایش موی غربی و شلوارهای جین را ممنوع کرده و آن را نماد «انحطاط غرب» دانسته است. روزنامه رسمی کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی در این باره نوشته است: «ما باید مراقب کوچکترین نشانه سبک زندگی سرمایه داری بوده و برای از بین بردن آن مبارزه کنیم». همچنین در این بیانیه، پوشیدن تی شرت هایی که روی آن ها شعار نوشته شده و همچنین پیرسینگ بینی و لب ممنوع اعلام شده است. ماه گذشته یک مرد در کره شمالی به خاطر فروش غیرقانونی موسیقی و فیلم در برابر چشمان بیش از ۵۰۰ نفر از جمله خانواده اش، تیرباران شد.
+46
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  همان روشی که اسلامگرایان در دهه اول انقلاب ایران انجام میدادند (و هنوز هم با کمی تخفیف) ،در شوروی سابق ،کشورهای بلوک شرق هم کمابیش همین وضع بود.چون میدانند وقتی مردم با آزادی و ارزشهای متفاوت و جذاب آشنا شوند دیگر نمیتوانند با ایدئولوژی تند و زور و فریب برشان حکومت کرد.
  4
  66
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  فقط یک عمامه کم دارد. ایتلا کیم جونگ. ولی‌ نظرش به نظر آقا خودمان. از همه نزدیکتر است
  7
  32
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.