سکته قلبی کریستین اریکسن بازیکن تیم ملی فوتبال دانمارک در مسابقه + ویدیو

کریستین اریکسن، ستاره تیم ملی دانمارک، بدون برخورد بیهوش شد.
 
نخستین بازی از گروه B یورو 2020، که روز شنبه 12 ژوئن 2021 میان تیم‌های ملی فوتبال دانمارک و فنلاند برگزار شد، ولی به دلیل حمله قلبی کریستین اریکسن هافبک دانمارک نیمه‌کاره رها شد.
 
بیهوش شدن ستاره محبوب دانمارکی‌ها که ناگهان نقش بر زمین شد، آنقدر نگران‌کننده و ناگوار بود که همه حضار در ورزشگاه از بازیکنان، مربیان و تماشاگران مغموم و ناراحت کرده و برخی از آنها را به گریه واداشت.
 
از شکل افتادن کریستین اریکسن به زمین مشخص بود که او با مشکل بزرگی مواجه شده است و به همین خاطر داور مسابقه و بازیکنان دو تیم سریع از کادر پزشکی دانمارک درخواست کردند که به زمین مسابقه بیایند و به وضعیت این بازیکن رسیدگی کنند. کادر پزشکی دانمارک چند دقیقه درون زمین به وضعیت کریستین اریکسن رسیدگی کردند و حتی وضعیت به قدری غیرقابل مشاهده و ترسناک بود که برای جلوگیری از دیده شدن چهره اریکسن توسط دوربین‌های تلویزیونی، به شکلی عجیب دور از این ستاره پوشانده شد.

به دلیل وخامت اوضاع تیم پزشکی دانمارک فورا این بازیکن را به بیمارستان منتقل کرد.

پس از نیمه‌کاره رها شدن بازی و اضطرابی که کل دنیای فوتبال را به خود گرفته بود، خبرهای خوبی از کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک مخابره شد که گویای بهبود یافتن وضعیت کریستین اریکسن است.

«یوفا» که پیشتر رسما ادامه بازی دو تیم را لغو کرده بود، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرایط این بازیکن پایدار شده و از شدت خطر کاسته شده است.

فدراسیون فوتبال دانمارک هم در بیانه‌ای رسمی اعلام کرد: «کریستین اریکسن هوشیار است و برای معاینه بیشتر به بیمارستان منتقل شده است».
کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی یوونتوس هم در صفحه اینستاگرامش برای کریستن اریکسن آرزوی سلامت کرد و نوشت: «فکر و دعای ما درگیر کریستین اریکسن و خانواده‌اش است. دنیای فوتبال در کنار یکدیگر به امید شنیدن اخبار خوب هستند. امیدوارم خیلی سریع تو را در زمین فوتبال ببینم، قوی باش.»
گزارش "ورزش سه"، رقابت‌های یورو از روز گذشته آغاز شد و در دیدار افتتاحیه دو تیم ایتالیا و ترکیه به مصاف یکدیگر رفتند. اما روز دوم رقابت ها نیز در حالی آغاز شد که دو تیم سوئیس و ولز در بازی اول به تساوی 1-1 دست یافتند.
کادر پزشکی دانمارک چند دقیقه درون زمین به وضعیت کریستین اریکسن رسیدگی کردند و حتی وضعیت به قدری غیر قابل مشاهده و ترسناک بود که برای جلوگیری از مشاهده دوربین های تلویزیونی به شکلی عجیب دور اریکسن پوشانده شد.

فوری؛ یوفا اعلام کرد اریکسن در شرایط پایدار قرار دارد. یوفا با انتظار متنی مدعی شد اریکسن به بیمارستان منتقل شده و شرایط بازیکن پایدار است.

بازیکنان و کادر پزشکی به این شکل و برای حفظ آرامش اریکسن او را مشایعت کرده اند.
کسپر اشمایکل، دروازه بان باتجربه دانمارک همسر اریکسن را دلداری می دهد.اکانت رسمی باشگاه بارسلونا نیز اینگونه به این حادثه تلخ واکنش نشان داده است.
تصویری منتشر شده که نشان می دهد کریستن اریکسن با چشمانی باز و ماسک اکسیژن زمین را ترک کرده است.درک رائی، گزارشکر ESPN نوشت: دشوارترین لحظات در طول دوران گزارشگری ام. دیدن این صحنه ها دشوار بود. قلب ما با اریکسن خواهد بود.همسر کریستن اریکسن با چشمانی گریان و حالتی نگران در آغوش سیمون کیائر-بین اسپورت مدعی شد کریستن اریکسن هنگام ترک زمین زنده بوده است.

-لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال مادرید نیز برای اریکسن آرزوی سلامتی کرد.

-بهت و اشک بازیکنان دو تیم و تماشاگران پس از اتفاق تلخ برای کریستین اریکسن

- حساب رسمی توئیتر رقابت های یورو 2020 با قرار دادن پرچم دانمارک برای اریکسن آرزوی بهبودی کرد.

با اعلام یوفا، بازی تیم های دانمارک و فنلاند به علت بیهوش شدن کریستین اریکسن به حالت تعلیق در آمد
+83
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  freedom of the press - تهران، ایران

  سپاس ایزد یکتا را که به خوبی ماجرا تمام شد. این اتفاق می توانست خاطرات بدی از این مسابقات هیجان انگیز به جای بگذارد ولی به خوشی تمام شد. یک انسان به زندگی برگشت.🙏🙏🙏🙏
  20
  112
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۶
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  هر موقع که این قسم اتفاقات پیش آمده میشه، این شعار خاطرم می‌افته: بازی اشکنک داره سر شکستنک داره.
  80
  3
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
  ۴۹
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  شب قبلش اوردوز کرده همینه میگم بساط شوتبال و فوتبال رو باید تخته کرد ورزش فقط اسب سواری و شنا و شطرنج
  72
  7
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک. جنابِ سروان - مونرآل، کانادا. واقعا‌ باعث سرشکستگی و شرمساری است که شما به زبان ما صحبت می‌کنید. از کی به درد و رنج‌ و گرفتاری دیگران خندیدن مرام‌ ما شده؟
  6
  40
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۷
  ۶۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::الفارد - وردینگ، انگلستان::]. کلام جناب سروان صحه است. خود امت در اینجا یکپارچه همین را میگویند که به هوای جنس قبلی به رگ زده، ولی نمی‌دانسته که این متاع خالص‌تر از قبلی هست.
  25
  3
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۰
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این صحنه های دردناک و همبستگی زیبا ورزشکاران و تماشاگران نشانگر این واقعیت است که چقدر زندگی یک انسان ارزشمند است ، اما بزودی کشور ما شاهدی رییس جمهوری بیسواد و مرتجعی خواهد بود که در دهه ۶۰ هزاران جوان ، روشنفکر ، نویسنده ،‌و حتی ورزشکار را در دادگاه های ۲ رقیقه ای به پای دار فرستاد
  7
  14
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  البته این بخت برگشته بعد از تزریق واکسن کرونا به این روز افتاد و اخبار به این نکته اشاره نکرده
  17
  0
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. یعنی اگر عقل شما دونفر را روی هم بگذارند در حد فندق هم نمیشود خخخخخ نادانان و بیسوادان گرامی این بازیکن بعد از تزریق واکسن کرونا و از عوارض واکسن لخته شدن خون هست ،حالا هی .... بگوئید که مواد زده
  6
  10
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. برای شما فقط یک ورزش حرف اول را میکنه ، اونهم کشتی ، فقط امیدوارم که طوسی حریفت نشه
  3
  0
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی اشتب نکن تو و سروان ....یکی‌ هست
  1
  2
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.