سنجش دمای بدن شهروندان با پهپاد در مالزی

دویچه وله :پلیس مالزی در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ دست به ابتکاری تازه زده و از پهپاد برای تشخیص تب و رهگیری افرادی که دمای بدنشان از حد طبیعی بیش‌تر است استفاده می‌کند.

پلیس مالزی به‌تازگی از پهپاد برای پیدا کردن افراد دچار تب در خیابان استفاده می‌کند تا کسانی را که احتمالا به ویروس کرونا مبتلا هستند شناسایی کند.

رسانه محلی "آسیا نیوز" گزارش داده که در ایالت "ترنگاو" از این روش استفاده شده و پهپادها در حدود ۲۰ متری زمین به پرواز درآمده‌اند.

به گفته روهیم عیسی، رئیس پلیس مالزی، وقتی که پهپادها یک فرد با دمای بدن بیش از ۳۷ و نیم درجه سانتی‌گراد را شناسایی می‌کنند مسئولان پیامی از طریق روشن شدن چراغ قرمز دریافت می‌کنند و بعد کل پرسنل مربوطه در جست‌وجوی محل و فرد تب‌دار برآمده و او را پیدا می‌کنند.

او می‌گوید: «۱۵۷ پهپاد می‌توانند نقشی بزرگ در پیدا کردن مبتلایان و نظارت بر رعایت مقررات کرونایی ایفا کنند اما ما نمی‌توانیم همزمان همه جا باشیم.»

از آغاز شیوع کرونا تا کنون در مالزی بیش از ۶۴۶هزار نفر به این ویروس مبتلا شده ‌و شش‌هزار و ۸۴۹ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

جمعه ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) این کشور از شش‌هزار و ۸۴۹ مورد روزانه ابتلا به کرونا خبر داده و اعلام کرده که در این بازه ۲۴ ساعته ۸۴ نفر بر اثر این بیماری عفونی جان باخته‌اند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.