روحانی: کار دولت من در زمینه سلامت از زمان هخامنشیان بی‌نظیر بوده

 حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران
رادیو فردا :حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به برخی اقدامات انجام‌شده به‌ منظور مهار بیماری کووید ۱۹ مدعی شد برای مقابله با مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا، شرایط ۵۰ کشور دنیا از جمله آمریکا، سوئیس و آلمان در مقایسه با ایران «سخت‌تر» بوده است.

رئیس جمهوری ایران روز شنبه، ۲۲ خرداد، در جلسه ستاد مقابله با کرونا، اقدامات دولت خود را در کل تاریخ ایران، از زمان هخامنشیان به این سو، «بی‌نظیر» خواند.

آقای روحانی همچنین افزود ایران از آغاز بحران همه‌گیری در دنیا در اعلام آمار مبتلایان کرونا یکی از «منظم‌ترین کشورها» بوده است. او اطلاع‌رسانی «شفاف» در مورد ورود بیماری کووید ۱۹ به کشور و آمار روزانه ابتلا به این ویروس را از «بزرگ‌ترین» افتخارهای دولت و وزارت بهداشت دانست.

این ادعا در حالی از سوی رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم مطرح می شود که پیش از این سازمان نظام پزشکی ایران، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمار وزارت بهداشت برآورد کرده بود.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت که ایران از نخستین کشورها بود که برای دریافت کواکس ثبت نام کرد و ۱۶ میلیون و۸۰۰ دُز واکسن سفارش داد. او همچنین نقش رهبر جمهوری اسلامی در «تبعیت» از سیاست‌های ستاد مقابله با کرونا در مهار این بیماری را حائز اهمیت دانست.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دی‌ماه پارسال اعلام کرد ورود واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا به ایران «ممنوع» است. مقام‌های حکومت ایران ابتدا اعلام کردند که این دستور را اجرا می‌کنند. اما پس از مدتی گفته شد که اگر این واکسن‌ها در کشوری دیگر به جز آمریکا و بریتانیا تولید شوند، امکان واردات دارند.

طی ماه‌های گذشته، اقدام دیرهنگام دولت ایران برای خرید واکسن کرونا و تاخیر در شروع واکسیناسیون عمومی با انتقادهای بسیاری از سوی کارشناسان، مسئولان و شهروندان همراه بوده است.

حسن روحانی امروز گفت تاکنون پنج میلیون دز واکسن تزریق شده و این در حالی است که اواخر اردیبهشت امسال، سعید نمکی، وزیر بهداشت، در سخنانی ادعا کرده بود تا اواخر خرداد (ماه جاری) «۱۴ میلیون نفر» در کشور واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

ایران در حال حاضر حدود ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد و برای واکسیناسیون کل جمعیت آن به بیش از ۱۶۰ میلیون دُز واکسن نیاز دارد.

در همین حال، اطلاعات رسیده از مراکز بهداشتی بسیاری از نقاط کشور، حاکی از آن است که بسیاری از این مراکز برای تزریق دز دوم، واکسن کرونا ندارند.
+6
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  هخامنشیان یه چی بود تو مایه های امریکای امروز.البته دموکراسی خواه نبود ولی برای مردمش چه تابعه چه ایرانی ارزشی بی مانند در عصرش قائل بود.شهروند امپراتوری هخامنشی بودن برای یونان پیشرو در فلسفه و طب و دموکراسی آن زمان یک پرستیز و کلاس محسوب می شد.شما شپشوهای اسلامزده رو چه به ایران باستان
  7
  53
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۵
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  آخر خریت آدم حالش بهم میخوره از این همه وقاحت
  1
  25
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  (سلامت از زمان هخامنشیان بی سابقه بوده است) ،با توجه باینکه قبل از هخامنشیان ایلامیان در این جا ساکن بوده اند ، ایا منظورش اینستکه در زمان ایلامیان برنامه سلامت در منطقه از حد سلامت زمان روحانی بالاتر بوده است؟!؟
  1
  12
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
  ۴۰
  ENSAN-ZAMIN - تبریز، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. توهم، خودبزرگ بینی ، حماقت، حقارت، تا کجا؟ اگر هخامنشیان در حد آمریکای امروز آن جهان بودند چرا غیر از تخت جمشید هیچ آثاری در امپراتوری ایران باقی نمانده است؟ درحالیکه مثل تخت جمشید در عراق و سوریه بسیار وجود دارد؟ معلوم هست که تخت جمشید مربوط به حکومت های عراق و سوریه بوده است. قانون ارشمیدس و رابطه فیثاغورس تقریبا مقارن با هخامنشیان بوده پس چرا در روم کشف شد و نه آمریکای آن زمان؟
  13
  3
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تو که داری میگی، کی به کیه؟ برو عقب تر بگو از زمان مادها
  1
  8
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  باد شکم به شقیقه چه ربطی داره شما کجا وهخامنشی کجا ،شما کجا وشاه فقید ایران کجا هری شرتون را از سر ما کم کنید یارو پنچ قلم میوه خردیده شده نصف حقوق یکماهش همه دنیا پی بردند که شما با اون رهبر چلمکتان چه مصیبتی هسیتد هم برای ایرانیان هم برای کل جهان انگلهایی هستید که باید ریشه کن بشید.
  0
  7
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.