علی لاریجانی:شورای نگهبان دلایل رد صلاحیتم را بگوید؛ عباسعلی کدخدایی: هیچ قانونی برای این کار نداریم

علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی و مشاور کنونی علی خامنه‌ای، رهبر ایران. (آرشیو)صدای آمریکا :علی لاریجانی، رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی و مشاور رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ٢٢ خرداد با انتشار بیانیه‌ای کوتاه در تارنمای رسمی خود و نیز حساب‌های شخصی‌اش در رسانه‌های اجتماعی، با اشاره به «اثبات کذب بودن گزارش‌های داده شده» به شورای نگهبان در رابطه با خود و خانواده‌اش، از آنها خواسته است «کلیه دلایل عدم احراز صلاحیت» وی را «بدون هرگونه پرده‌پوشی به صورت رسمی و علنی» اعلام کنند.
رد صلاحیت علی لاریجانی از سوی شورای نگهبان با انتقادات گسترده بخش‌هایی از حکومت، از جمله برادرش صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه و از فقهای کنونی شورای نگهبان، روبرو شد.

صادق لاریجانی در واکنش به رد صلاحیت علی لاریجانی، با انتشار توییتی ضمن «غیرقابل‌دفاع دانستن» تصمیمات شورای نگهبان، «از دخالت‌های فزاینده دستگاه‌های امنیتی از طریق گزارش‌های خلاف واقع» انتقاد کرده بود.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، ساعاتی پیش، در پاسخ به بیانیه علی لاریجانی، با انتشار توییتی گفته است: تصمیمات شورای نگهبان «بر اساس اسناد و مدارک کافی و قابل‌ اعتماد» انجام گرفته و قانونی برای انتشار دلایل عدم احراز صلاحیت «پیش‌بینی نشده است.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در اولین سخنرانی بعد از اعلام اسامی هفت نامزد تایید صلاحیت‌شده از سوی شورای نگهبان، از عملکرد این شورا دفاع کرده بود، اما در سخنرانی بعدی‌اش و به طور تلویحی از آقای لاریجانی دلجویی کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که قرار است روز ۲۸ خرداد برگزار شود از سوی شمار زیادی از چهره‌های برجسته و تشکل‌ها و احزاب با گرایش‌های سیاسی مختلف در داخل و خارج از کشور تحریم شده است.
+22
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  خیلی خنده دار میشه وقتی این ولایی ها از (قانون) حرف میزنن. هر کی این حضرات را نشناسه فکر میکنه خیلی به قانون احترام میذارند.
  2
  12
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  تمام این رد به اصطلاح صلاحیت های توسط شورای خرفت های نگهبان یک نمایش مضحک عوام فریبانه است. خامنه ای می داند بخش وسیعی از مردم دیگر تن به رای پوچ دادن در خیمه شب بازی انتخابات فرمایشی نمی دهند از این رو با رد صلاحیت ظاهری گماشتگانش قصد دارد به مردم بگوید ببینید ما افراد ناصالح را از دور خارج کردیم و مابقی همگی کارآمد و مورد تائید هستند پس به آنان اعتماد کنید و رای بدهید!!! این آخوند احمق با این کار تف سربالا پرتاب کرده که نتیجه اش به صورت خودش باز خواهد گشت. بطور مثال همین جانور پلید علی لاریجانی چند دور رئیس طویله شورای اسلامیش بود. مجیزش میگفت. از ملتز رکابان و بادمجان دور قاب چین هایش بشمار میرفت و در شب تارش بدادش می رسید، حالا چطور به یکباره مغضوب شد!!! اگر ناصالح بود پس چرا چند دهه عهده دار مناسب حساس کشوری بود؟ محمود احمقی نژاد که زمانی نظرش به نظر او نزدیک بود و در پست های متفاوت از قتل دکتر سامی تا روشن کردن هاله نور برای سید چلاقعلی جهان را در نوردید. پس کدامیک از نوکرانت سالم هستند؟ خامنه ای خر خودتی.
  2
  5
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.