ماموران لباس شخصی خانواده برادران افکاری را در مقابل زندان شیراز کتک زدند

 حبیب و وحید افکاریرادیو فردا :سعید افکاری، برادر نوید افکاری، از ضرب و شتم و بازداشت اعضای خانواده خود که در اعتراض به حبس دو برادر دیگرش به زندان عادل‌آباد شیراز مراجعه کرده بودند، خبر داد.
آقای افکاری در توییتی نوشت که خانواده و تعدادی از اقوام او که روز شنبه در اعتراض به ۲۸۰ روز حبس برادرانش وحید و حبیب، مقابل در زندان عادل‌آباد شیراز حاضر شده بودند، به دست ماموران لباس‌شخصی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

به گفته آقای افکاری، در جریان این برخوردها خواهر او و یکی از زنان همراه آن‌ها بازداشت و ساعتی بعد آزاد شده‌اند.

او همچنین گفته که گوشی‌ همراه آن‌ها نیز ضبط شده است.

وحید و حبیب افکاری به اتفاق برادرشان نوید افکاری، در جریان اعتراضات مرداد ۱۳۹۷ در شیراز بازداشت و به «محاربه» و قتل کارمند یک نهاد امنیتی متهم شدند.
نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله، با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شد و به رغم کارزار جهانی در مخالفت با اعدامش، ۲۲ شهریور ۹۹ اعدام و شبانه دفن شد. حبیب و وحید افکاری هم به ۵۴ سال و ۲۷ سال زندان محکوم شدند.

سازمان عفو بین‌الملل با انتشار فراخوانی در ۱۷ خرداد، خواستار فشار جهانی بر مقامات جمهوری اسلامی از جمله رئیس قوه قضاییه برای آزادی حبیب و وحید افکاری شده است.

در این فراخوان، حبس برادران افکاری در سلول‌های انفرادی از نظر قوانین بین‌المللی مصداق «بازداشت بی‌ضابطه» خوانده شده بود.
+82
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  قذافی را به یاد دارید؟ هر چقدر ظلم بیشتر کنند، چوبی که برای تحقیر گدا علی استفاده خواهد شد کلفت تر میشود.
  5
  79
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
  ۱۰۴
  منوچهری - تهران، ایران

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. چوب نبود, خنجر بود! در مورد علی گدا هم حتما, قمه خواهد بود!
  4
  43
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. گرامی ، برای قدافی یک‌دشنه کافی بود ، برای سید علی باید یک‌چیزی مثل شمشیر دولب علی باید استفاده شود
  3
  36
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۱
  ۴۴
  golden remix - استکهلم، سوئد
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. آمریکایی ها خودشون میگن قذافی را به خاطرایده واحد پول مستقل از دلار امریکا و بر هم زدن قاعده بازی پایین کشدن نه بخاطر دیکتاتور بودن و به اصطلاح حقوق بشر!
  3
  20
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::golden remix - استکهلم، سوئد::]. [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. [::منوچهری - تهران، ایران::]. با تشکر از دوستان بابت اصلاح خاطره‌ای که به یادم بود.اگر خنجر بود و از جنس فلز، برج ایفل نثار گدا علی!
  3
  14
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا. golden remix - استکهلم، سوئد. kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد. منوچهری - تهران، ایران. ولیکن بنده شما را به ارزش های‌ اصیل ایرانی فرا می‌خوانم! همانا که چوب نیم سوز ارجح تر است!
  1
  10
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۷
  ۴۱
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  ضمنا دوستان در جریان باشید که اون دشنه رو فرانسوی ها برای جلوگیری از فاش شدن فساد سارکوزی نخست وزیر پیشین به قذافی‌ فرو کردند! و سر فرو کننده رو هم به طاق کوبیدند! . سیاست دنیای بی پدر و مادری است! . سید علی هم نیم سوز خودش رو پیشاپیش خریده! درست مثل قذافی ! بازی غریبی است مصدق رو می‌برند و شاه رو‌میاورند! شاه رو می‌برند و چهره آیت اله یک‌شبه در ماه دیده میشه! چمدون رو ببند سید علی ، خدا با بعدی رحم کنه به ما!🤣🤣😅 .
  0
  8
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.