فستیوال یولین در چین : رویداد سالانه قصابی هزاران سگ و خوردن آنها

فستیوال یولین یک رویداد سالانه است که برای صدها سال در استان گوانکسی، چین برگزار می شده است. با این وجود تا ۳۰ سال پیش فعالیت های این فستیوال تبلیغ نمی شد اما رفته رفته تبلیغ در مورد این فستیوال در ابتدا توسط پرورش دهندگان سگ و در ادامه توسط دولت محلی یولین برای توسعه توریسم آغاز شد و تا به امروز نیز ادامه داشته است.
خبرها از چین حکایت از آن دارد که پس از پیشنهاد قانونی مبنی بر اینکه سگ ها از دسته بندی حیوانات مزرعه خارج شده و در دسته حیوانات همدم انسان قرار گیرند، امکان اینکه خوردن گوشت سگ در این کشور ممنوع شود وجود دارد. وزیر کشاورزی و امور روستایی چین خواهان «تغییر برخی سنت های قدیمی در مورد سگ ها در کشور شده و تاکید داشته که آن ها حیواناتی همدم، نجات دهنده و خدمت رسان هستند».
این تحرکات کمتر از یک ماه پیش از فستیوال جنجالی گوشت سگ یولین (Yulin) رخ می دهد که در جریان آن هزاران سگ با قساوت تمام قصابی شده و در روزهای ورود به تابستان خورده می شوند. در تازه ترین نسه از دستورالعمل منابع ژنتیک احشام و ماکیان وزارت کشاورزی چین که در روزهای اخیر منتشر شده، دیگر سگ در زمره احشام و ماکیان قرار نمی گیرد. بر اساس این دستورالعمل، از این پس تنها تولید مثل، پرورش، خرید و فروش و حمل و نقل این حیوانات با هدف تجاری در چین امکان پذیر خواهد بود. این بدان معناست که از کشته شدن سالانه بیش از ۱۰ میلیون قلاده سگ در چین برای گوشتشان جلوگیری خواهد شد.
سخنگوی وزارت کشاورزی چین اذعان داشته که سگ ها قرن هاست در این کشور اهلی شده و رابطه بسیاری نزدیکی با انسان داشته اند. وی در مصاحبه با خبرنگاران در این باره چنین گفته است :«با گذشت زمان، درک انسان ها از تمدن و عادات غذایی همواره در حال تغییر بوده است. برخی از سنت های قدیمی در مورد سگ ها نیز تغییر کرده است». عبارت «سنت های قدیمی» همواره به عنوان یک توضیح و بهانه برای وجود فستیوال سالانه گوشت سگ یولین در چین به کار گرفته شده است.
+4
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  رپتالیانها یا ترکیب انسان مارمولک و یا ازین دست موضوعات نسبتن فیک در دنیا.گاهی وقتها فکر می کنم چینی ها و برخی از .... بین انسان و هیولاها هستن. اینهمه شقاوت چه درباره محیط زیست و چه با دیگر انسانها که از طرف چینی ها انجام میشه ادم رو به شک میندازه که اینها انسان هستن ویا نه؟
  3
  39
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۴
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  سنت های ضد انسانی باید از بین برود .مثلا هزاران سال قبل سنت قربانی کردن ادم وجود داشت ، حالا از بین رفته است . آیا باید ببهانه سنت دوباره احیا شود ؟!؟
  1
  37
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.