«ایده معرفی رئیسی، سازماندهی دوره انتقال در جمهوری اسلامی پس از فوت رهبری است»

یورونیوز :«کِلمان ترم» پژوهشگر فرانسوی مرکز مطالعات بین‌المللی در تفسیر وضعیت انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی ایران و احتمال روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان یکی از گزینه‌های جدی جناح محافظه‌کار می‌گوید: «وفاداری رئیسی به سیستم [به عنوان یک مهره داخلی] در بالاترین سطح ممکن است. رئیسی از سوی مخالفان نظام ایران به کشتاردسته‌جمعی متهم می‌شود، آن هم کشتار صدها نفر برای نجات رژیم در اواخر دهه ۱۹۸۰».
به گفته این پژوهشگر امور سیاسی «ایده معرفی رئیسی برای سازماندهی دوره انتقال است چنانچه بعد از فوت رهبر ایران که همین حالا ۸۲ سال سن دارد، مرحله انتقال قدرت بدون هیچ ریسک و شکافی در سطوح بالای نظام انجام شود و اینکه هیچ شکافی در سطوح اجرایی بالا دستی جمهوری اسلامی ایران در آماده‌سازی مرحله انتقال وجود نداشته باشد.»

اعلام نامزدهای منتخب شورای نگهبان برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ در ایران بسیاری از سیاستمداران اصولگرا و اصلاح‌طلب را شوکه کرد. این در حالی است که بر اساس نظرسنجی‌ها شمار زیادی از مردم ایران تمایل چندانی به شرکت در این انتخابات نداشته و بیشتر دغدغه مسائل روز اقتصادی را دارند.

ابراهیم رئیسی ۶۱ سال دارد. او از بیست سالگی وارد دستگاه قضا در ایران شد و تا به امروز، به جز زمانی کوتاه که عهده‌دار تولیت آستان قدس رضوی بود، در این دستگاه مشغول به کار بوده است.
+39
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  شتر در خواب بیند پنبه دانه. فردای سقط شدن خامنه ای کف خیابانها را برای حکومت کثیف اسلامیتان جهنم می سازیم. این رژیم فتنه گر و شرور اسلامی باید از بسن برود.
  4
  16
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  تا دیر نشده باید این فرقه کثیف .......و سرنگون کنیم
  2
  11
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.