جنجال به خاطر کاندیداتوری دختر قاسم سلیمانی در انتخابات شوراها

فرارو: کاندیداتوری دختر سردار شهید قاسم سلیمانی در انتخابات شورای شهر تهران و قرار گرفتن نام او در لیست اصولگرایان با انتقاد گسترده ای همراه شده است. 
 
کاربران زیادی از نرجس سلیمانی درخواست کرده اند انصراف دهد. 
 
 سهراب سلیمانی برادر شهید قاسم سلیمانی به حضور دختر سردار سلیمانی در لیست شورای ائتلاف واکنش نشان داد.
 
سهراب سلیمانی در اینستاگرام نوشت: «عزیر برادر این کار را با روح مطهرت کسانی کردند که خود را برادر شما می پنداشتند ولی غافل از اینکه شما با خدا معامله کردی و عزیر مردمت شدی. انشاالله خداوند حافظ آبرویت خواهد بود. برادر شهید و غریب از روح بلند و مطهرت عذر می خواهم تلاش کردم اما موفق نشدم.»
 
فاطمه سلیمانی دختر دیگر سردار سلیمانی هم در پستی اینستاگرامی از تصمیم خواهرش برای حضور در شورای شهر انتقاد کرد. او نوشت: «بابا جانم صوت صدایت همیشه در گوشم نواخته میشود که اگر حتی از اسم شما استفاده کردیم ما رو نمی‌بخشید...»
 
در واکنش به پست  فاطمه سلیمانی، عباس صالحی وزیر ارشاد نوشت: "چقدر از این پست دلشادم. بگذارید یک سرباز برای این ملت بماند."
 
فعالان اصولگرای زیادی از  این مسئله انتقاد کرده اند و خواستار کناره گیری نرجس سلیمانی از انتخابات شوراها شده اند. 
 
پرویز امینی از تحلیلگران اصولگرا در این باره نوشت: «سرکار خانم نرجس سلیمانی در عرصه ای وارد شدید که شهید سلیمانی به خوبی ان را می شناخت و از ان گریزان بود. تمامی جایگاههای قدرت در ایران چه برسد به جایگاه نازل شوراها در برابر تاثیر حقیقت شهید سلیمانی بر جان ملت ایران، پشیزی ارزش ندارد. این عرصه، عرصه شما نیست، از ان بگذرید.»
 
علی اکبر رائفی پور سخنران سرشناس اصولگرا هم در توئیت دیگری نوشت: «خواهر بزرگوارم سرکار خانم نرجس سلیمانی از حضرتعالی درخواست می کنم هر چه سریعتر خبر انصراف خود از کاندیداتوری در شورای شهر را به اطلاع مردم شریف ایران برسانید.»
 
برخی کاربران نگران سوء استفاده سیاسی از نام شهید سلیمانی اند. فردی نوشته است: «کاندیداتوری درانتخابات شورای شهر یکی از حداقل حقوق شهروندیِ آحاد مردم است. اما مسئله ای که حساسیتها را برانگیخته ودردناک است، سوء استفاده ازنام قهرمانان بزرگی چون حاج قاسم، در بازیهای کثیف سیاسی است.بی شک خواهرمان نرجس سلیمانی باید ارزش بیشتری برای مکتب سلیمانی قائل شوند.»
 
بسیاری از این انتقاد کرده اند که او هیچ سابقه ای ندارد و تنها دختر سردار سلیمانی بوده است. وحید اشتری در این رابطه نوشته است: «جسارتا کسی می‌داند نفر بیستم لیست شورای ائتلاف اصولگرایان برای شورای شهر، دختر محترم حاج قاسم سلیمانی رزومه قبلی فعالیت‌ها و عملکردش چیست؟»
 
اما عده ای هم به دفاع از نرجس سلیمانی و کاندیداتوری او پرداخته اند. کاربری نوشته است: «اینکه نرجس سلیمانی بشینه تو خونه و هیچ کاری نکنه که مبادا به آبروی شهید سلیمانی لطمه‌ای وارد بشه، روش یه انقلابی و خود شهید نبوده و نیست؛ ممکن هم هست که عملکرد خوبی از خودش بجا نذاره، اما هیچ‌وقت هیچ‌کجای دین‌مون توصیه نشده منفعل باشید تا پاک و درست بمونید!» 
 
عبدالرضا داوری فعال سیاسی اصولگرا هم نوشته است: "والله اصل و نسب و خاندان مهم است، والله اینکه سر کدام سفره بزرگ شده ای مهم است. تفکرات چپ زده و نفوذی، چهل سال است به بهانه اشرافیت ستیزی، خاندانهای بزرگ ایران که موتور توسعه جامعه ایرانی هستند را به لجن میکشند. به خانم نرجس سلیمانی که سر سفره حاج قاسم رشد کرده حتما رای میدهم."
+22
رأی دهید
-75

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  اولا نام ایرانی گل ،نرگس است ، نرجس به نجس نزدیکتر است ،ثانیا این خانم بعنوان طرح کاد باید آلوده شدن به رانت ، فساد ،و اختلاس ،وقتل غارت را از یکجا شروع کند!؟! شورای اسلامی برای شروع مناسبتر است .
  12
  153
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  یک جوری از این قایم سلیمانی می‌‌گویند انگار چگورا امت اسلام بود. طرف ملیجک آقا. و اگر بانی‌ داعش نبود. ولی‌ یکی از عاملین به وجود آمدن . داعش بود. و سیاست یک طرفه با نوری مالکی.رواج شیعه در عراق. زیر فشار گذشتن.سنی ها. و آزار آن ها،فکر کرد ایران است. که این همه دگر اندیشان را، آزار دهند .کسی‌ هم صدایش در نیاد، دست اخر هم از این سردار همان. که پادو پوتین بود.خودشان گفتند. این نق زدن بقیه. هم نه به خاطر روح پاک سردار .بلکه ترس از رقیب در دزدی و غارت است.زمانی‌ که چپی. ملی‌ مذهبی‌ ما . با شنیدن نام سردار. ۳ تا ارگاسم اسلامی می‌‌گیرند. حالا تصور کنید.خانواده این سردار وارد سیاست شوند. ۵۰۰ نفر مجلسی. همه فامیل سردار. شورای نگهبان .همه فامیل سردار. هرچه فرماندار. شهردار. وزیر.فامیل سردار. پس چه باقی‌ می‌‌ماند. برای بقیه، که بدزدند.؟ حتا در این سایت هم دیگر برادر سایبری نداریم.نام ها. جناب سروان سلیمانی. پاور سلیمانی. کمانچه سلیمانی. واحد منانه سلیمانی از بحرین. هفت هشت ده تا سلیمانی هم. از کانادا. استرالیا
  13
  145
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  ای بلبل رهبر نجس جان دست از سیاست بردار و به همان چند چمدان دلاری که بابا جانت برایتان تو باغچه خانه چال کرده قناعت کن و گیر نده تا بقیه اراذل و اوباش همکار بابا جون هم با انتخاب در شورا به لفت و لیسی برسند ، آفرین گوگولی بدو برو بچه تو بیار توپول
  5
  67
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
  ۳۱
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  حتی اسمش هم کاملا غیر ایرانی و غیر رایج در ایران + کاملا بیگانه و عرب،با تروریست لبنان همکه عقد‌کرده بود،قیافه های کریه و غمبار و نکبتشون رو ببین،کشور ما در اشغال این قوم کفتار ضد ایرانی هست.تمام منافع ایران رو خرج حمایت یک مشت عرب عقب مانده نیمه وحشی لبنانی/سوری فلسطینی کردند و دشمنی بی دلیل با اسرائیل و بقیه دنیای متمدن.
  1
  35
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
  ۷۷
  P.O.P - تهران، ایران

  مگه این جمع نکرده بود بره؟
  2
  36
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  همچین ازش دارن تعریف میکنن این اذنابش انگار خیلی برای وطن کار کرده. مرتیکه توی اوج نیازمندی مردم، چمدون چمدون دلار میبرد اینور و اونور که خامنه ای استمناء قدرت کنه هر شب جلوی خجسته خانم
  2
  20
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  همون بهتر از کل هیکلش فقط یه تیکه دستش اومد تو مملکت
  2
  21
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.