پمپئو : کشتن قاسم سلیمانی بخشی از توافقات ابراهیم میان اسرائیل و امارات و بحرین بود

رادیو فرانسه :مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، گفته است که قتل قاسم سلیمانی بخشی از توافقات ابراهیم میان اسرائیل و امارات و بحرین بود. رئیس پیشین سازمان اطلاعات آمریکا، سیا، این سخن را در گفتگو با روزنامه اسرائیلی "یدیعوت آحارونوت" ایراد کرده که قرار است متن کامل آن جمعه یازدهم ژوئن منتشر شود.

مایک پمپئو تصریح کرده است که دیگر شرط مهم توافقات ابراهیم فروش ٥٠ فروند هواپیمای "اف ۳٥" به امارات متحد عربی بود.مایک پمپئو به روزنامه اسرائیلی گفته است : "یک رشته اقدامات به پیشرفت و امضای نهایی توافقات ابراهیم کمک کرد" از جمله فروش هواپیماهای "اف ۳٥" به امارات و قتل قاسم سلیمانی. به گفته پمپئو "قتل قاسم سلیمانی عمیقاً به توافقات ابراهیم پیوند داشت." به گفته وزیر امور خارجه پیشین آمریکا "قتل قاسم سلیمانی به جهانیان ثابت می‌کرد که ایالات متحد آمریکا در نبرد خود با ایران مصمم است."

پمپئو در جای دیگری از اظهاراتش افزوده است که تصمیم دولت ترامپ برای تقویت توان نظامی عربستان، انتقال سفارت خود به اورشلیم و به رسمیت شناختن آبادی‌های یهودی در اراضی فلسطینی عزم و جدیت رهبران وقت واشنگتن را به جهان فهماند. وی در ادامه افزوده است که به غیر از قتل قاسم سلیمانی فروش جنگنده‌های "اف ۳٥" به امارات به رهبران این کشور نشان می‌داد که به عنوان متحد نظامی و دفاعی آمریکا این کشور به آنان اعتماد دارد و آمریکا و اسرائیل با تلقی امارات درباره مسئله امنیت هم نظر هستند. پمپئو چنین تحولی را "بسیار، بسیار مهم" دانسته است.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا رفتار رئیس جمهوری کنونی این کشور، جو بایدن، را به ویژه در جریان جنگ اخیر اسرائیل و حماس شدیداً مورد انتقاد قرار داده و گفته است : در حالی که جو بایدن حمایت خود را از امنیت اسرائیل اعلام کرد، همزمان سرگرم مذاکره با ایران در وین بود. پمپئو در ادامه افزوده است که دولت بایدن هم اکنون قصد دارد "میلیون‌ها دلار پول به همان الاغ‌هایی بدهد که از حماس حمایت مالی می‌کنند."
+124
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  romano - تهران، ایران

  این چرته مطلقه. نحوه کشتن سلیمانی جزو اطلاعات طبقه بندی شده است و این احمق در اون زمان نه رییس ارتش بوده و نه سی آی ای و آمریکا خیلی سیاست سختو و سفتی در مورد این اطلاعات داره و گرنه هرکسی راه میفته برای خودش در مدیا برای خود نمایی حرف میزنه و درز اطلاعاتی بالا میره که من مورد بزرگی رو در تاریخ آمریکا سراغ ندارم. این دو حالت داره یک این بابا میخواد بین ایران و امارات اختلاف بی‌اندازه یا برای بچه هاش در دار و دسته یهودیان آمریکا آینده ای دست و پا کنه. در آمریکا شما میتونید سیاست مدار فاسدباشید و آب هم از آب تکون نخوره اما در مورد درز اطلاعات و پرایوسی آلرژی دارن.
  60
  36
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  یه خورده دامنه توافقات رو گسترش میدادی خوب.
  11
  52
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۲
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  باز این ایرانیهای عقب افتاده ذهنی و IQ پایین معتقدند ترامپ ترویست و جنایت کار می خواست ملاها را سر نگون کند
  19
  52
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۴
  ۳۰
  colombo - پاریس، فرانسه

  گزینش‌ ابراهیم‌ رئیسی‌ برای‌ تشدید‌ کمک‌ به‌ حماس‌ نیز‌ متمم‌ توافق‌ ابراهیم؛
  6
  33
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۳
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  الاغها به حماس کمک میکنند ولی تو جنگ حماس با اسراییل چند اسرائیلی کشته شد؟ چه قدر از زیرساختها و ساختمانهای اسرائیل ویران شد؟ پس نشون میده کمک های سید علی یعنی مشتری دوران حمام منصوری مشهد به حماس فقط هدر دادن پول مردم ایرانه.
  17
  43
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۱
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  رییس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا همین پمپئو هستش.
  14
  23
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۷
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  جناب وزیر خارجه سابق امریکا دارد می فرماید کشتن قاسم سلیمانی تنها تصمیم امریکا نبوده بلکه توافق دیگر کشورها هم در کنار این تصمیم بوده است ! اینکه 50 هواپیما جنگی مدرن را به امارات فروخته این هم بدین معنا است دولت امارت هم پیمان ما است و مجهز به تصلیحات جنگی است ! اگر نظام اخوندی پایشان را از گلیمشان دراز تر بکنند با همین 50 جد جنگی امارات به حسابشان میرسیم .
  15
  8
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۶
  ۳۶
  Dorna shah - چابهار، ایران
  [::romano - تهران، ایران::]. دقیقا درست فرمودید ، فقط جای جمهوری اسلامی و آمریک رو اشتباهی ذکرکرده اید. موفق و موید
  12
  4
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  اقای پمپیو ، قاسم سلیمانی دستورات خامنه ای را اجرا میکرد . اگر میخواهی نتیجه بگیری این کار را با عامل اصلی اغتشاشات جهانی یعنی خامنه ای انجام بده . باید سر مار را بکوبی.
  3
  8
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. باز تو زر مفت زدی شهرستانی!
  11
  8
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز تو ی جانی از تو ی آسایشگاه روانی دزدکی وارد نت شدی .
  5
  4
  شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.