روحانی: خدا نیامرزد آنهایی که با کارهای احمقانه مانع روابط ایران و برخی از همسایه‌ها شدند

یورونیوز :حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز پنج‌شنبه با اشاره به حمله افرادی به اماکن دیپلماتیک در ایران، گفت: «خدا نیامرزد آنهایی که نگذاشتند روابط بین ایران و برخی از همسایه‌ها به خوبی انجام بگیرد. کارهای کودکانه و احمقانه انجام دادند.»

اشاره آقای روحانی به حمله افرادی به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران است که در سال ۱۳۹۴ رخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آقای روحانی در ادامه سخنانش گفت: «اگر اینها نبود امروز شرایط بهتری داشتیم.»

پس از حمله به سفارت عربستان در تهران، روابط میان ایران و عربستان سعودی قطع شد. در آن زمان از «بسیجی ها»، «حزب اللهی ها» و «جوانان اصولگرا» به عنوان افراد حمله کننده به اماکن دیپلماتیک عربستان سعودی در تهران و مشهد نام برده شد.

برخی منابع خبری در همان زمان گفتند که حسن کردمیهن، رئیس یکی از ستادهای انتخاباتی محمد باقر قالیباف در سال ۱۳۹۲ یکی از افراد حمله کننده به سفارت عربستان سعودی در تهران است.

در ماه‌های گذشته برخی خبرها از تلاش ایران و عربستان سعودی برای حل اختلافاتشان حکایت دارد.

آقای روحانی که در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت نیرو در استان های ایلام، هرمزگان و کرمانشاه سخن می‌گفت، با تأکید بر بر استفاده از توانمندی‌های داخلی برای ساخت ایران، گفت که چنین اتفاقی در انزوا ممکن نیست.

او در ادامه تأکید کرد: «باید با همه کشورهایی که دوستدار ایران هستند در تعامل باشیم، مخصوصاً با همسایگان‌مان باید در تماس نزدیک باشیم.»

آقای روحانی همچنین وعده داد که تا پیش از پایان کار دولتش در مرداد ماه تحریم‌ها را رفع کند.

رئیس جمهور ایران گفت: «شکاندن این تحریم در ۱۴۰۰ در قدم‌های آخر است. مردم بسیار عزیز و خوب بدانند این تحریم برداشته خواهد شد. آمریکا ناچار است این تحریم را بردارد و پای میز مذاکره آمده است. اکثر مسایلی که داشتیم حل و فصل شده است. چند مسأله باقی مانده که آنها هم حل و فصل خواهد شد و ان‌شاءالله تحریم شکسته خواهد شد.»

رئیس جمهور ایران همچنین با اشاره به گسترش روابط میان تهران و مسکو گفت: «همین امروز در وین بین ایران و روسیه و چین یک هماهنگی و رایزنی تنگاتنگی وجود دارد برای اینکه از دوران تحریم عبور کنیم.»
+32
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  انا بیطرف - فسا، ایران

  شک نکن خدا نه تو را میامرزه و نه اونارو. اینقدر مردم را بدبخت و فقیر کردید که اگه شما امرزیده بشید مجبور میشه شیطون را هم ببخشه. وای به حالتون
  3
  43
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  حیف شغال که به تو میگن. همتون انگل آسکاریس هستید.
  3
  12
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
  ۵۲
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  مگه رهبر الدنگت دستور نداده بود ؟؟؟؟
  1
  6
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۸
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. سال 88 یا 89 بود. یه مطبی نوشتم مبنی بر اینکه حکومت ایران چشم انداز زندگی در حدود مرد هند و کره شملی و چین برای ملت ایران پیشبینی کرده. چون در اینطور کشورها حکومت کاملا قدرتمند و تثبیت شده هست و ملت رو با شعارهای وطنپرستانه خر نگه داشتن و خودشون و خانوادهاشون موروثی حال میکنن. بخصوص که تز روحانی اینه که چرا اروپاییها وسایل دست دوم میخرن اما ایرانیها 10سال 1بار وسایلشونو نو میکنن. اینا فهمیدن رفاه مردم رو طلبکار میکنه. در ضمن عده ای ایرانی احمق .....پولاشونو جمع کردن بردن ریختن تو بورش و ماشینهای درپیت و آپارتمان اضافی و حکومت گفت اینهمه پول اضافی دارن خودمون بگیریم موشک بخریم. ملت به جای ....و جمع کردن کمی هم در حال زندگی کنید تا حکومت فکر نکنه پول اضافی دارید بگیره.
  3
  9
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.