سعید ملایی در برابر حریف اسرائیلی با اختلاف زیاد به پیروزی رسید

سعید ملایی (آبی) در مقابل حریف گرجستانی در بازی‌های قهرمانی جهان در توکیو، ۱۳۹۸رادیو فردا :سعید ملایی، از ستارگان تبعیدی ورزش ایران در رشته جودو که اکنون برای مغولستان رقابت می‌کند، روز چهارشنبه، ۱۹ خرداد، موفق شد در برابر یک حریف اسرائیلی با اختلاف زیاد به پیروزی برسد.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، سعید ملایی در چارچوب مسابقات جهانی جودو که در حال حاضر در مجارستان برگزار می‌شود، در یک رقابت زیر ۸۱ کیلوگرم با رقیب اسرائیلی، دین یاکوو گِمِر، روبه‌رو شد.

این مسابقه با برتری قاطع برای ملایی به پایان رسید که موفق شد گمر را به زمین بیندازد.

رقیب اصلی ملایی در مسابقات پیشین، یک جودوکار دیگر اسرائیلی، یعنی ساگی موکی، است که اکنون از دوستان سعید ملایی است. آقای موکی در مسابقات مجارستان شرکت نکرد و این عرصه را برای حضور دین یاکوو گمر باز کرد.

سعید ملایی،‌ ملی‌پوش سابق ایران، در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ به خاطر روبه‌رو نشدن و روی سکو نرفتن با نماینده اسرائیل، از حریفان خود شکست خورد.

افشاگری سعید ملایی از این که خانواده‌اش توسط وزارت اطلاعات، ورزش و کمیته المپیک تحت فشار قرار گرفته بودند تا عمداً به حریف خود ببازد و با جودوکار اسرائیلی مواجه نشود، جودوی ایران را به گرداب تعلیق برد.

فدراسیون جهانی جودو در سال ۲۰۱۹ ایران را به دلیل «دخالت سیاست در ورزش، نقض مکرر مقررات بین‌المللی و اعمال تصمیمات نژادپرستانه» در عدم انجام مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی، از هرگونه فعالیت بین‌المللی محروم کرد.

با اعلام کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو، فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران تا شهریور ۱۴۰۲ از هرگونه فعالیت بین‌المللی محروم است.

سعید ملایی نیز پس از مسابقات جهانی دیگر به ایران بازنگشته و از دولت آلمان درخواست پناهندگی کرد که با این درخواست موافقت شد.

او اینک طی قراردادی که با دولت مغولستان منعقد کرده، با لباس و پرچم این کشور در رقابت‌ها حاضر می‌شود.
+38
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  waahed - منامه، بحرین

  این بنده خدا پشیمانی ها باید در پیش داشته باشد و وای به حالش اگر پشیمان نشود . اگر همانطور که گفته تحت فشار هم با بازیکن اسرائیلی بازی نمیکرد خیلی آبرومندانه تر بود برایش تا این وضع ..همه اش چند سال دیگر این قهرمانی ها برایش تمام میشود ولی ایران هرگز تمام شدنی نیست . شعاری هست همه شنیدیم " چو ایران نباشد تن من مباد " ولی این آقا خیلی راحت داره میگه " چو من نباشم ایران مباد "
  51
  6
  جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.