همتی در مصاحبه با آسوشیتدپرس اعلام کرد که حاضر است با جو بایدن دیدار کند

همتی در دفترش در تهران با خبرگزاری اسوشیتدپرس گفتگو کردصدای آمریکا :عبدالناصر همتی، کاندیدای ریاست جمهوری ایران، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که در صورت انتخاب شدن حاضر است با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، دیدار کند. با این حال وی تاکید کرده است که «آمریکا باید سیگنال‌های بهتر و قوی‌تری» به جمهوری اسلامی بفرستد.

رئیس پیشین بانک مرکزی ایران همچنین گفت که بازگشت آمریکایی‌ها به توافق هسته‌ای کلید روابط احتمالی میان ایران و آمریکا است.

آقای همتی گفت: «ما هنوز هیچ حرکت جدی از جانب آقای بایدن ندیده‌ایم. آنها ابتدا باید به [توافق هسته‌ای] که از آن خارج شده‌اند بازگردند. در صورتی که شاهد این روند باشیم و اعتماد بیشتری حاصل شود، می‌توانیم در مورد آن صحبت کنیم.»

آسوشیتدپرس با استناد به نظرسنجی‌ها و تحلیل‌ها نوشته است که عبدالناصر همتی در رقابت با ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه که به نظر می‌رسد مورد علاقه رهبر جمهوری اسلامی ایران باشد، عقب است.

همتی گفت که حاضر است «در چهارچوب سیاست‌های کلی نظام» با رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کند. او گفت: «آمریکایی‌ها سیگنال‌های مثبتی فرستاده‌اند، اما آن سیگنال‌ها به اندازه کافی قوی نبوده است. اگر سیگنال‌های قوی‌تری بفرستند، روی خوشبینی یا بدبینی ما تاثیر خواهد گذاشت.»

همتی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران مایل است اعمال محدودیت‌های بیشتر بر برنامه موشکی بالستیک خود را در ازای کاهش تحریم ها بپذیرد، گفت که جمهوری اسلامی از پذیرش چنین پیشنهادی خودداری خواهد کرد.

آقای همتی افزود که «تعهدات هسته‌ای ایران باید در چارچوب توافق باشد» و در غیر این صورت «نه رهبر و نه رئیس جمهوری این مسأله را نخواهند پذیرفت.»

آسوشیتدپرس می‌گوید که کاخ سفید درخواست این خبرگزاری برای اظهار نظر در این مورد را رد کرده است.
+13
رأی دهید
-78

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  چه مزخرفات و غلطها . تو حتی برای دست زدن به تنبانت هم باید از ان رهبر فاسد و دیکتاتورت اجازه بگیری
  7
  76
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۷
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  درصورت انتخاب هم ممکن نمیشه بیشترطول میکشه مثل عضویت در سازمان تجارت جهانی وFATF ،میکشه به ده سال بعد تازه میشه افغانستان که عضوه
  6
  39
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  طرف را تو آبادی راه نمیدادند سراغ کدخدا را میگرفت .مشکل اینجاست که حتی خر مش رجب حاضر به دیدار تو کثافت نیست چه برسه به جو بایدن.
  4
  50
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۹
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ناصر جون! سپیده خانم رو هم ببر که با زن جوک بایدن ملاقات کنه. واقعا توی چه دنیایی زندگی میکنیم. یه عده آنتیک دارن با هم بازی میکنن.
  3
  32
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۳
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  اینم مثل رفسنجانی کوسه هستش 😆
  3
  35
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۳
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  ...همه میدانند که رییس جمهور حکومت اسلامی فقط نقش پادو را بازی میکند ،هیچ فرقی بینشان نیست ، اگر خامنه ای اجازه دهد ، هر کدام از این هفت نفر باشند ، فرقی نمیکند ، مذاکره خواهند کرد !؟!....
  5
  35
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۱
  ۳۵
  Shahrokh-86 - تهران، ایران

  اولا چهار چوب سیاستهای نظام یعنی مرگ بر آمریکا دوما نه رهبر نه رییس جمهور نمیپذیرند نداریم رهبر نپذیر رییس جمهور غلط میکنه بپذیره بعدش اینکه این همتی و اوردن حرفای قشنگ بزنه ملت بیان رای بدن آخرشم رییسی بشه رییس جمهور
  6
  30
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۲
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  باور نکنید اینها همش وعده سر خرمنه
  3
  27
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  ealman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا. دمت گرم روده بر شدم از خنده خدا خیرت بده.
  4
  12
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  باز شروع شد دری وری ها این تو عددی نیستن که از این .. خوریها بکنی منظور کارهای نیستی چلمک وما ییادمان هست آخرین حرفهای رفسنجانی که گفت کی بشما اجازه داد که طریبون مال شما باشد و کی بشما این مقام راداده پس زر،زر زیادی نکن .
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. آقا هم تولید. حضرت قاطر و مادر اکوان دیو می‌‌باشد. موافق هستید ؟ یا پای آقا.که وسط آید. بامزه بودن می‌‌پرد؟نخند دندان می‌‌ریزد
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.