واکنش فرمانده انتظامی به اظهارات همتی در مورد ممنوعیت گشت ارشاد

سردار حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگدویچه وله :فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد اظهارات برخی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری درباره ممنوعیت گشت ارشاد گفت "نمی‌توان با شئونات اسلامی و اخلاقی جامعه بازی کرد". او این نظرها را "رفتار زشت" خواند.

عبدالناصر همتی، کاندیدای ریاست جمهوری در مناظره‌های تلویزیونی به محدودیت‌های شدید علیه زنان اشاره کرد و گفت: «به من تذکر می‌دهند که چرا می‌گویید پیامک حجاب به زنان ندهید. این نحوه برخورد گشت ارشاد را باید ممنوع کنیم.»

همتی در اظهارات خود به مشکلات خانواده در ایران اشاره کرد و گفت که هدف اصلی باید "تعامل از خانه تا جهان" باشد. او گفت، امروز با یک گسستگی فرهنگی در ایران روبرو هستیم و "بچه‌های دهه‌های هفتاد، هشتاد و نود، آن گونه که ما فکر می‌کنیم و یا اصرار داریم زندگی کنند، قبول ندارند".

همتی که تا چندی پیش رئیس بانک مرکزی ایران بود به خاطر نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری از سمت خود استعفا داد گفت، آزادی اجتماعی برای جوانان باقی نمانده است و این امر باعث شده آنها گروه گروه از کشور خارج می‌شوند.

او با اشاره به محدودیت‌های شدید علیه زنان گفت، چرا باید به زنان این اندازه "استرس وارد کنیم". او خواستار قطع ارسال پیامک‌های حجاب به زنان و ممنوعیت این گونه برخوردهای گشت ارشاد شد.

در پی این اظهارات فرمانده انتظامی تهران بزرگ درخصوص اظهارات برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره گشت ارشاد گفت: «نمی‌توان با شئونات اسلامی و اخلاقی جامعه بازی کرد و این مسایل نباید برای جمع کردن رای مورد استفاده قرار گیرد.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ روز چهارشنبه ۱۹ خرداد (۹ ژوئن) خطاب به کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: «نامزدهای محترم با شئونات جامعه به عنوان یک ابزار برخورد نکنند. این رفتار زشتی است و درست نیست.»

ابراهیم رئیسی، دیگر کاندیدای ریاست‌جمهوری در مناظره تلویزیونی در این رابطه به شکلی ابهام‌برانگیز گفت: «ما گشت ارشاد خواهیم داشت، برای مدیران».
+7
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  مزدور بی شرف
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.