گاف ترکی محسن رضایی در مناظره دوم : یاساشین آذربایجان!

 محسن رضایی به اشتباه کلمه ترکی یاشاسین(زنده باد) را یاساشین گفته و حالا مردم در شبکه‌های اجتماعی خطای لفظی او در مناظره شوخی می کنند.
+73
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  از همه اقوام استفاده کردی بدوًن رو میدان مین چون ۷۲ تا حوری منتظرن؟
  6
  80
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  تا کنون شنیده.دکتر نتانیاهو. یا دکتر ترامپ.دکتر بایدن. دکتر اردغان. اما این خلافت جنون و جهل تا بخواهید. دکتر دارد. دکتر روحانی. دکتر قالی باف.دکتر احمدی.دکتر ولایتی. اول اعنقلاب خاکی بودند. برادر .خواهر.القاب دکتر طاغوتی بود. غرب زده. کمی جا افتادند. شدند حاج خانم حاج آقا. از مد افتاد . به لطف دانشگاه آزاد .همه شدند. دکتر. مهندس. اورکتا را کندند. کت و شلوار با ریش شانه زده. با بده بستون، رانت سیاسی.بدون هیچ زحماتی شدند .دکتر. سپاهی خرفت با مدرک ۱۸ دکترای اقتصاد. اقازده‌ها هم که با کمک دلالان رفتند ازرباهیجان. روس.تاجیکستان.با ۱۰۰ دلار مدرک خریدند. با مدرک جعلی‌ عمران شده.وزیر صنایع.دکتر‌ها رانتی و قلابی به الاف الوف می‌‌رسند.با یک طبقه حاکم روبرو.که همه ارزش واقعی را از سواد تا مدرک و تحقیق را به گند کشیده. نقل کوتاه از شیرزاد
  7
  72
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  نفوذ ترکیه. من از این میترسم. حتی رو انتخابات این ترکیه داره دخالت میکنه. مگه کشور فقط ترکه ؟ کرد هست. لر هست. فارس هست خراسانی هست بلوچ هست ترک هم هست. اما چرا ترک شده مهمتر ازهمه ؟ چرا این رفتار فاشیست حتی تو انتخابات راه پیدا کرده؟
  17
  30
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  والا دروغ چرا، حتی گاو (ع) از تو بیشتر میفهمه!
  3
  46
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. زنده باشی، نگاهت عمیق است، ایرانی است، و همه باش. در این جمع هفت نفر تنها همین آدم لر و یا بقول خودش زاگرسی است، بقیه شان همه ترکی زبان مادری شان است، و البته اگر ایرانی رفتار کنند، برای ما ایرانیان فرقی ندارد، جناح اصول گرا و تند رو همیشه از هسته ی ترک متشکل بوده است، ولی اصلاح طلب از ایرانیان
  16
  9
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶
  ۴۴
  golden remix - استکهلم، سوئد
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. ۱. وقتی دین رسمی یک کشور اسلام هست یعنی ۵۰% یا بیشتر عربی هستید دیگه چیززیادی برای ترک و فارس و . بودن نمونده . ۲. جالبه که شما که اینقدر عاشق ایران هستید چرا در ایران نیستید! عین کمونیست ها که همشون آویزون کشورهای سرمایه داری هستند . ۳. این چند کاندیدا نماینده هیچ قم و گروهی نیستند، و فقط برای گدایی رای دارند این بازی ها را در میارند چرا ترک و لر و فارس و کرد را قاطی این بازی ها میکنید! توصیه میکنم با چند کانادیی آدم حسابی قاطی شوید تا کامی ذهنتان باز شه و آداب و رسوم فکر کردن وصحبت کردن را یاد بگیرید! .
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. نصف ایران و اکثریت تهران اصالت تورک دارن اما کدوم رییس جمهور جمهوری اسلامی تورک بوده زیاده خواهان فاشیست! در ضمن فقط مهرعلی زاده و همتی تورک هستن و قرار هم نیست رییس جمهور بشن. فقط اوایل انقلاب که فاز فاشیسم نبود تورکهایی مثل بازرگان و میرحسین و رجایی رییس دولت شدن.
  2
  9
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::golden remix - استکهلم، سوئد::]. شما اگر همین کامنت امیرقریو را بخوانی و ده ها کامنت نژادپرستانه ترک های مشابه را بخوانی چراغ خودت روشن می شود، البته که من دشمن هیچ ترکی نیستم، بلکه نمی‌خواهم که ایران بدست ترک ها و فقط ترک ها اداره شود، یعنی چه، مگر بقیه ایران ادم نیستند، بجز این اقا که لره، بقیه همه ترک زبانند، اقای رئیسی داماد علم الهدی ترک تند رو، زاکانی ترک، نهصد سال است ترک ها بر ایران حکومت می کنند، مگر بقیه آدم نیستند، کشور مال همه است،
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. میشه منبعت رو بگی رییسی و زاکانی چطوری تورک شدن. زاکانی مال زاکان قزوین که تورک هستن نیست بلکه مال زاکان همدانه. رییسی هم که کاملا مشهدیه. در ایران مملکت دست اصفهانیا و جوانبش یزدی و سمنانی و مشهدی و مازندرانی هستن. ربطی به قومیت نداره اما تفکر فاشیسم فارسیسم غالبه. کم نفوذترین ایرانیها در بدنه حکومت خوزستان و بلوچها و ترکمنها و لرها و شیرازیها و تورکها و گیلانیها هستن. در ایران تفکرات استانی به تفکرات قومی هم غلبه کرده. یعنی یک فارس افصفهانی و فارس شیرازی سایه همو با تیر میزنن. گیلانی و مازندرانی همینطور. خراسان که حکومت مستقل داره. هسته تفکرات حکومتی هم در اصفهانه. نون خامه ای هم با مادری اصفهانی تعصب زیادی به اصالتش داره. در ضمن الان شیرازیها بدون بدنه حکومت زندگی میکنن و برای خودشون خوشن. مبادلات زیادی هم با کشورهای عربی دارن. تفکرات متعصب زندگی آدم رو تلخ میکنه.
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. عجب آماری داری!، امیدوارم در زندگی روزمره اینجوری به آدم ها نگاه نکنی، حس بدی داری، نفرت به همه؟ چرا؟ من مخالف این نیستم که مثلا تو رئیس جمهور ما باشی، حرف من این است که در مقام راس جمهور باید برای همه رئیس جمهور باشی!
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۱
  ۴۴
  golden remix - استکهلم، سوئد
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. اینها نتیجه سالهات تحقیر وتوهین است که سبب شد ترک ها عکس العمل نشان دهند، دلیل بدبختی ایران اصلیت رهبران ایران نیست، این شاید بچگانه ترین دلیلی هست که میشه مطرح کرد. به قول مقامات امریکا که گفته بوده وقت اپوزوسیون ایرانی با ما ملاقات میکنند اول شروع میکنن از هم دیگه بد بگن و شکایات کنن! خوش به حال دشمن که ایرانی متحد نیست!!!!.
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. تو اگه عدالت فکری منو عمرا جایی دیده باشی. من با کسی دشمن باشم و یا ازش .....هم باشم عمرا نمیزارم ذره ای حقش پایمال بشه. بدترین آدما در ذهن من نه ربطی به قومیت داره نه به شهر و کشور نه به رنگ پوست و نژاد و زبان. بدترین آدما در ذهن من کسانی هستن که همیشه در حال آزار دیگران و خوردن حق دیگران هستن خلاصش بدترین آدمها که من ازشون نمیگذرم آدمهای خودخواه هستن. خودخواهی منشا همه بدیهاس.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. میخوای آمار به دستت بیاد یخت نیست. برو اصالت سرداران و آخوندهای مهم نظام رو سرچ کن. البته باید بدونی کدوم آخوندها و سردارها مهم هستن چون بیشترشون پشت پرده ای هستن. مثل مسئول دفتر خامنه ای شفت اله گلپایگانی هست.
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۸
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. دوست عزیز،الان قضیه قومی چندان اهمیتی نداره.اینکه ایران چقدرش ترک یا فارسه و یا کدوم قوم با کدوم درگیر هست یا نیت.هرچند اینطور هم نیست که شیرازی و اصفهانی و مازندرانی و گیلانی باهم لج باشن و اردبیلی و تبریزی باهم کافه گلاسه بزنن!. یک ایراد بزرگ به ملت ایران هست که در طول تاریخ منفعل بودن کنج عزلت نشستن،صوفی شدن،عارف شدن تا توجیه کنن مقابله با ترکان مهاجم و مغولها و اعراب رو.اونجا که مازیار ،ابومسلم، بابک برخاست طاهر و افشین برا خوش خدمتی دربار خلیفه به هموطن خیانت نمی کرد. یزدگرد رو یک ایرانی کشته بدست اعراب نمیداد.ایراد ما ایرانیان اینه که سپهسالار لشکر پرچمش بیفته ما جنگ را رها می کردیم.ما رعیت بودن رو دوست داشتیم برخلاف یونانی. اما امروز دیگه بنظرم بحث قومیتی بی فایدس.بجاش باید به یک جمع بندی معقولانه در اداره کشور بگردیم. اگر فرهنگ ایران باستان و ایران بعد از اسلام اونقدر قوی بود که صدای عثمانی و عرب برای همزبانانشون اغواکننده نبود(یعنی همون راهی که از مشروطه شرو شد )امروز ما اینهمه تشدد آرا برای یک ایران آزاد نداشتیم.
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. زنده باشی گرامی، گفتار شما بسیار درست است و من به آن از ته دل مثبت می دهم، اما!!، این من نیستم که ملیت را ایدئولوژی بحساب آوردم، این قبیله ی امیرقریو با کامنت های نژادی و پانترک همه را به واکنش وا می دارد، البته که کاملا روی خط معینی همیشه همه چیز را به ترک و فارس مربوط می کند، و ایرانیان را شهروندان درجه دو حساب می کند، لازم است که بداند که کشور صاحب دارد و خوشبختانه ایرانیان مردم هشیاری هستند و هرگز دوباره زیر بار یک حکومت ترک نخواهند رفت، ایرانی ها، کردها، ارمنی ها، و لر و بلوچ هم ایرانی هستند
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. مقاومتت در نفهمیدن منو کشته. واقعا تاحالا تو کتت نرفته تورکیه صاحبان و ساکنان کهن بخشهای زیاد از فلات ایران بودن و تمامی تمدنهای کهن این فلات قبل از اینکه قوم پارس و ادوارش بدونن فلات ایران کجاست متعلق به تورکها بوده. خوبه بهت گفتم برو کمی تورکی یا بگیر تا مفهوم و آوای تورکی نامهای پادشاهان و مناطق در تمدنهای کهن ایران رو بفهمی تورکی هست. چرا اصرار داری خودتو بزنی به نفهمیدن. نترس بفهمی بیرونتون نمیکنیم چون ما مثل شما فاشیست و مدعی کره زمین نیستیم. تو که همین الان بدون زحمت با زبان مازندرانی میتونی معانی حرفای یک پاکستانی با زبان اردو و پشتو رو بفهمی چرا ادعا میکنی کهن ایران هستی!
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز ترمز بریدی!
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بهتون میگم شهرستانی ناراحت میشین و چون به خودتون شک دارید توهین حساب میکنید. اما ته مطلب رو نمیخونید. منه بچه تهران عمریه با مردمانی از شهرهای مختلف و زبان و نژاد اصالت مختلف همکلاس و همکار بودم و جز محبت و معرفت چیزی براشون نزاشتم. هیچوقت در روابط اجتماعی ملاکم شهر و نژاد و اصالت نبوده بلکه انسانیت طرف بوده. اما شما در همه جا. در زندگی شخصی و اجتماعی و رسانه ها و سایتها فقط دنبال سم پراکنی هستید. دلیل شهرستانی گفتن من همینه. خودخواهی و زیاده خواهی. این توهین نیست این یک انتقاد و اعتراض و اعلامه. این یک روشنگری از تفکر جامعه هست. بجتی مقابله اصلاح کنید.
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بکش بیرون از نژاد و زبان و قوم. ما فعلا انسانیتمون زیر سواله. اصلا انسانها زیر سوالن. یکی از تصمیمهای من که باید انجام بدم اینه که دوتا بره گوسفند رو بگیرم جایی نگه دارم تا زندگی کنن و عمرشون تموم بشه بمیرن. مخوام ببینم یک گوسفند وقتی پیر میشه و میمیره چه شکلی میشه. چون ما اونها رو در اول جوونی میخوریم. حالا تو گیر نژاد و قوم و زبان و تورک و فارس و عرب و غیره هستی. خخخ. الان مشکلت اینه یه تورک رییس جمهور نسه ادعاشون بسه و بگن زبان ما رسمی بشه. خودخواه. تو دلت به کردها میسوزه؟ به بلوچها میسوزه!! عمرا. درگیرا سطحی ترین چیزهای زندگی هستی.
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما که پان ترکی. از قدیمیای پان ترک اینجا. میشناسمت. به شماها باشه که کل کره زمین ترکه اخ ببخشید تورکه و اونایی که تورک نیست باید .....
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
  ۳۶
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::golden remix - استکهلم، سوئد::]. تو یکی ببخش تو کانادام و جای تو رو تو سوئد تنگ کردم. بعدم چه ربطی داشت اخه؟ من یکی حداقل سرم بلنده بر خلاف بقیه با یو ان نیومدم. کاملا قانونی از خود فرودگاه با هواپیما اومدم خارج. بعدم این کشور مگه فقط ترکه که هی ترک ترک میکنن؟ . خودتون اول شروع کردین نه من. و تازه من لر کرد بلوچ نکردم. من بر خلاف این ادعای دروغین شما گفتم کشور اقوام مختلفیه . عجیبه ها. نمیدونم شما پان ترکها چتونه. همین مونده قتل عام کنین چون ما ترک نیستیم. از شماها بعید نیست.
  0
  0
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. اینکه همه اقشار و اقوام و ملتها خوب و بد دارن به کنار. اما ایاسا تورکها ذات حق طلب و عدالتخواه و دلسوزی دارن و اتفاقا اثلا مدعی قومیت خودشون نیستن و به انسانیت گرایش دارن تا منیت و قومیت. اما اینکه در راه حفظ فرهنگ و زبان و حق خودشون تلاش میکنن چیز عجیبی نیست. همه انسانها حق دارن برای ارزشها و داراییهاشون مبارزه و تلاش کن. من عقیده دارم حتی انسانهای با استعداد و باهوش تر و قویتر به هیچ عنوان حق ندارن دنیا رو مال خودشون بدونن و ضعیفترها رو برده و مهره بی ارزش. این موضوع کاملا در مورد حیوانات هم صدق میکنه. حالا فکر کن پایه فکری من نژادی و قومی باشه. البته در مورد گربه ها فکر میکنم نژاد برتر از انسانها هستن و تبعیض نژادی قائل هستم. انسانها هم بی ریخت هستن هم نمک نشناس هم پراداعا. اما حیوانات بخصوص گربه ها هم قدرشناسن هم زیبا و باشعور و دارای قوانین زندگی خیلی بهتر از ادما.
  0
  3
  یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.