شکایت قالیباف از هادی حیدری و روزنامه سازندگی برای یک کارتون

ایران وایر :«محمدباقر قالیباف»، رییس مجلس شورای اسلامی بابت طراحی و انتشار تصویر خود در روزنامه «سازندگی»، از «هادی حیدری» کارتونیست، «سید افضل موسوی» مدیر مسوول، «محمد قوچانی» سردبیر و «زینب صفری» خبرنگار سازندگی شکایت کرده است.

هادی حیدری، طراح و کارتونیست روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ با انتشار تصویری از طرح روی جلد روزنامه سازندگی در تلگرام خود خبر داد که شکایت قالیباف از او و بقیه همکارانش به اتهام «توهین»، در شعبه۲ دادسرای فرهنگ و رسانه به ثبت رسیده است.

طرحی که منجر به شکایت چهار عضو یک روزنامه شده، مربوط به چهره‌ای از محمدباقر قالیباف است در حالی که با حالتی گریان پیشانی خود را پاک می‌کند.

روزنامه سازندگی در نسخه روز دوشنبه ششم اردیبهشت ۱۴۰۰ با انتشار این تصویر و تیتر «دردسر تازه‌ قالیباف»، در گزارشی به موضوع بودجه ایران پرداخته بود.

هادی حیدری در توییتر خود با اعلام این خبر نوشته است: «در پی شکایت آقای قالیباف، امروز صبح به اتفاق آقایان افضل موسوی، مدیرمسئول، محمدقوچانی، سردبیر و در کنار وکیل محترم، جناب علی مجتهدزاده در شعبه دو دادسرای فرهنگ و رسانه برای تفهیم اتهام حاضر شدیم و در حال حاضر با قرار التزام، آزاد هستیم تا زمان اتخاذ تصمیم نهایی.»

حیدری هم‌چنین نوشته است: «در این سال‌های رفته که بارها احضار، بازپرسی و بازجویی شده‌ام، هرگز خبری از این احضارها منتشر نکرده‌ام. اما این فقره اخیر، ماجرای بامزه‌ای است که حس کردم باید به اطلاع شما دوستان عزیز برسانم.»
+12
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.