آیت‌الله امجد: امروز با علماست یا عمامه از سر بردارند یا در مقابل ظلم و ستم خامنه‌ای بایستند

ایران وایر :محمود امجد، روحانی مخالف حکومت ایران با انتشار نامه ای به سخنرانی روز جمعه ۱۴ خرداد علی خامنه‌ای واکنش نشان داده است.

امجد در این نامه انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری در ایران را «استخفاف مفتضح» نامیده  و خطاب به خامنه ای نوشته است: «شما نام این استخفاف مفتضح را انتخابات می گذارید؟! و بعد هم برای هرکسی که نخواهد در این نمایش شرکت کند، حکم ارتکاب گناه کبیره صادر می‌کنید؟! آیا اگر کسی نخواست به این استخفاف تن دهد معصیت کرده؟!»

این روحانی مخالف علی خامنه ای در بخش دیگری از نامه خود نوشته است: «شما با چماق و زور و تزویر همه بندگان خدا را عبد خود کرده اید و این جمهوری را به کلی از معنا تهی کرده اید و راه نفس کشیدن بر هر آزاده ای بسته اید.»

محمود امجد در نامه خود نوشته است با اینکه همه امور کشور «از خرید یک واکسن تا انتخاب وزیر و استیضاح و سؤال و تا حصر و حبس مظلومین» در دست رهبر قرار دارد با این‌حال او «جلوی دوربین ها نقش بی‌گناهی را بازی می‌کند که کناری نشسته و به جبران ظلمی تذکر می‌دهد.»

امجد درباره دفاع علی خامنه‌ای از حجاب اجباری در جمهوری اسلامی نیز خطاب به او نوشته است: «بسیار شگفت‌انگیز است که از حجاب اجباری دفاع می‌کنید و کار را هم به دست پلیس می‌دهید در حالی که می‌دانید چه جنایت ها و فسادهایی در اثر این امر رخ می دهد. آن وقت اگر کسی در اعتراض به این مظالم و مفاسد روسری از سر برداشت در حکومت شما به حبس های طویل المدت محکوم می‌شود.»

آقای امجد در نامه خود همچنین رای دادن در انتخابات را دارای منع شرعی و اخلاقی دانسته و خطاب به مردم ایران نوشته است: «در وضعیت فعلی از آنجا که در مملکت یک رأی بیشتر وجود ندارد و آن رأی آقای خامنه‌ای است و این عین فرعونیت است و از آن جا که این ها همگان را برده می‌خواهند، شرکت در این نمایش، مصداق شراکت در استخفاف مردم و ظلم پذیری است و روشن است که انجام چنین فعلی و هر فعل دیگری که تأیید  باطل باشد، منع اخلاقی و شرعی دارد.»

آیت‌الله امجد در پایان نامه خود خطاب به علمای شیعه نیز گفته است: «امروز بر علماست که یا عمامه از سر بردارند و یا در مقابل این بدعت ها و ظلمی که بر مردم می رود و پایمال شدن حقوق ایشان بایستند.»

محمود امجد از روحانیون شناخته‌ شده است که جلسات سخنرانی وی در «امام‌زاده صالح» تهران برپا می‌شد و برای مدتی امام جمعه نهاوند و سپس نماینده «روح‌الله خمینی» در غرب ایران بود.

این استاد اخلاق پس از حمله به کوی «دانشگاه تهران» در تیرماه ۱۳۷۸ و به‌ویژه پس از انتخابات ۱۳۸۸ و سرکوب خونین معترضان، دیدگاهی انتقادی نسبت به حکومت پیدا کرد و به مخالفت با علی خامنه‌ای پرداخت.
+405
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  باهمه این حرفهای مردم پسند بازم آخوند قابل اطمینان نیست
  11
  158
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
  ۵۱
  Akhond zed Iran - توکیو، ژاپن

  دست مریزادو افرین بر تو اخوند شیرمرد که با گفتن این حقایق با جان خود بازی میکنی ولی ترسی از نوچه های سپاهی اندک شستشوی مغزی شده طرفدار خامنه ای کینه توز نداری. امیدوارم که بر تعداد آخوندایی که منافع مردم را بر منافع خود ترجیج میدهند افزوده شود.
  9
  116
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
  ۵۲
  آذرمهری - تهران، ایران

  این روحانی با این کار آخرت خودشو تامین کرد . ثابت کرد هنوز انسانیت نمرده . درود بر امجد . . مراجع دست ساز کجا هستند موقع نمایش اونها نرسیده ؟
  7
  97
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان

  مرگ بر خامنه ای دجال ‌‌گور به گور بشه خمینی دجال ...
  4
  96
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
  ۵۵
  Kanguru - بئر السبع، اسرائیل

  علماء در دوران عادت ماهیانه به سر می برنده.
  6
  80
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
  ۷۷
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  از قدیم گفته اند احمق الرجال معلم الطلاب. ای شبخ کذاب دروغگو. تو اگر صداقت در گفتارت داری که مسلما نداری و اگر راست میگویی اول تو خودت این جامه دلقک ها ار تنت در بیار . مردم مظلوم ایران حرف های اخوند ها را باور ندارند و بیجهت خودت را جر نده
  19
  74
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
  ۵۶
  La Vida - وین، اتریش

  به هیچ آخوندی اعتماد ندارم ،چون می دونند ،این رژیم خیلی منفور هست ،یکی یکی ادعا می کنند که مخالف رژیم هستند ،در صورتی که اینطور نیست ،خودشون هم به قدرت برسند، از این بدتر خواهند بود ،کلا به هیچ روحانی در هیچ دینی ،اعتماد نیست، اصولا روحانیون در هر دینی ،،،،برای خواسته های خودشون وکسب در آمد وقدرت روحانی شدند ،مثل رهبر کاتولیک های جهان ،فقط وفقط داره پادشاهی می کنه ،بهترین لباس ،بهترین خوراک ،بهترین امکانات بهداشتی، ،در اختیارش هست ،وجود این شخص چه سودی برای این جهان هستی داره ،روحانیون در هر دینی ،برای گول زدن مردم وپر کردن جیب ،خودشون آمدند
  6
  61
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این کلمه ی "علما" هم بدجوری توسط آخوندها مورد سوء استفاده و تمسخر قرار میگیرد. یک نفر بچه ی نادان از یک خانواده ی قشری و عقب افتاده (از نظر شعور) میرود حوزه و بعد از 4 سال خواندن لاطائلات وحوش عربستانی در 1400 سال قبل و پیچاندن یک پارچه روی کله اش و پوشیدن عبای مسخره عالم نامیده میشود! همین ادم با نوشتن تقلیدی یک کتاب مسخره و پر از چرند بنام "حل المسائل" میشود آیت اللهو بعد با این اطلاعات اغلب غلط قرون وسطائی سخنگو و الگوی ادمیانی بدتر از خودش میشد. بنابراین تنها آخوند خوب آخوند مرده است و تا ملت ایران حسین پرست و دنباله رو این بیسوادان است در جهل مرکب باقی خواهد ماند
  2
  31
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.