زیباکلام: گویی هیچکدام از نامزدها، هیچ سابقه اجرایی در این مملکت نداشتند و جملگی از خارج آمدند!

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه، در یادداشتی در روزنامه آرمان ملی  با اشاره به ثبت‌نام کاندیداها در انتخابات و تلاش آنها برای تبرئه خود از به وجود آمدن شرایط موجود در کشور نوشت: گویی هیچکدام از نامزدها، هیچ سابقه اجرایی در این مملکت نداشتند و جملگی از خارج آمدند!

 اگر فــردی از کــره مـریخ می‌آمد و روزشنبه که آخرین روز ثبت‌نام می‌بود و از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعدازظهر ثبت‌نام در جریان داشت، ثبت‌نام‌ها را رصد می‌کرد و به‌خصوص به بیانیه‌هایی که ثبت‌نام‌کنندگان بعد از ثبت‌نام قرائت می‌کردند یا در اختیار رسانه‌ها می‌گذاشتند، دقت می‌کرد، با یک سوال خیلی اساسی روبه‌رو می‌شد که خیلی عجیب است هیچکدام از این نامزدها، هیچ سابقه اجرایی در این مملکت نداشتند و جملگی از خارج آمدند! چون همه‌شان، وعده بهبود اوضاع را می‌دادند و به گونه‌ای صحبت می‌کردند که ظرف ۴۲ سال گذشته، هیچ نقشی در به‌وجود آوردن این وضعیت نداشته‌اند.گلایه و شکایت می‌کردند که این چه وضعی است؟ چرا اقتصادمان اینگونه است؟ چرا مردم ناامیدند؟ چرا جوانان سرخورده هستند؟ چرا بیکاری وجود دارد؟ چرا ناامنی اقتصادی وجود دارد و قس علیهذا. به گونه‌ای صحبت می‌کردند که گویی آنان کوچکترین نقشی ظرف ۴۲ سال گذشته نداشته‌اند. نه معاون بوده‌اند، نه رئیس بوده‌اند، نه رئیس قوه قضائیه بوده‌اند، نه استاندار بوده‌اند، نه رئیس مجلس بوده‌اند. هیچکدام‌شان هیچ نقشی و قصوری در به‌وجود آوردن وضعیتی که ایران ۱۴۰۰ با آن روبه‌روست، نداشته‌اند. کسان دیگری اوضاع کشور را به این روز درآورده‌اند و آنان آمده‌اند تا خدمت نمایند و کشور را از این وضع نجات بدهند. ای کاش آنان یک گام دیگر هم برمی‌داشتند و اعلام جرمی می‌کردند علیه کسانی که کشور را به این روز سیاه نشانده‌اند.
+35
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Afshin51 - مادرید، اسپانیا

  بله حرفهایتان کاملاً درست است اما شما نیز البته آقای زیبا کلام تا زمانی که هم به نعل و هم به میخ میزنید و از حکومت اسلامی تا جایی که به گفته خودتان برای حفظ آن حاضرید سلاح بدست بگیرید و خون مخالفان را بریزید دفاع جانانه میکنید و سوپاپ اطمینان جلادان حکومت شده اید این حرفهایتان در مورد خودتان هم کاملاً صدق می کند و بد نیست فکری هم در مورد خودتان بکنید .
  6
  70
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  آقا وقتی کف دست مو نداره چی رو میخوای بکنی؟ اینها 42 ساله که گند زدند دلیلش هم نبود سواد، لیاقت، دوراندیشی، وطن پرستی، غیرت، شرف، بصیرت و خیلی چیزهای دیگه است، در عوض پررویی، وقاحت، قساوت، شقاوت، پول پرستی، مقام پرستی، دورویی و هر رذیلت دیگه ای که بخواهید دارند و در کارشون هم موفق هستند همشون سرمایه دار و ثروتمند.
  3
  29
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  خود تو اولین سابقه اجرایی رو داشتی، تو رفتی انگلیس مهندس بشی اماانجا شدی مارکسیست اسلامی، علاوه بر اجرا،اختراع هم کردی،چون مارکسیست اسلامی اون موقع اولین بارش بود،چنین اصطلاحی نداشتیم قبلا
  5
  5
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۹
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  اقای زیباکلام::همه میدانند که همه اینها خدمت گذار نظام اسلامی بوده و کاره ای نبودنند. جهت شیرفهم شدن شما مثال میزنم،مثلا مالک دهی را در نظر بگیرید که جهت اداره ده کدخدا،پیشکار،رعیت،اویار .مقنی....وغیروه داشته باشد،پیشرفت و یا پسرفت ده مربوط به برنامه ریزی مالک دارد،اگر بموقنی بگویند قنات یا چاه بکن، میکند.حالا اگر مالک ده شخصی نادان و احمق و معتاد و بطور کلی ناتوان باشد آیا ده پیشرفت میکند؟!؟ حالا اگر مسئولان ده صاحب ده نباشند و ده را بزور گرفته و بدانند که بزودی باید این ده را ترک کرده و بمالک اصلی اش پس بدهند ،آیا آن ده پیشرفت خواهد کرد؟!؟ همه ما و شما خوب میدانیم که این انتخابات نمایشی میباشد
  1
  3
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۴
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  تو خفه بمیر کلاغ زشت کلام، چریک کثیف آدمکش. مزدور حکومتی.
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.