تایمز اسرائیل: ایران نمی‌خواهد در جریان مذاکره برجام، جنگی میان حزب‌الله و اسرائیل راه بیفتد

ردیابی راکت‌ شلیک شده بر فراز اشکلون از سوی گنبد آهنین اسرائیلصدای آمریکا :روزنامه تایمز اسرائیل با اشاره به انتشار گزارشی در روزنامه الشرق الاوسط و به نقل از شماری از منابع خود گزارش داد حزب‌الله لبنان هیچ علاقه‌ای برای کشانده شدن درگیری‌های غزه به لبنان ندارد. این گزارش می‌گوید ایران نمی‌خواهد در جریان مذاکره برای رفع تحریم‌های آمریکا، جنگی میان حزب‌الله و اسرائیل راه بیفتد.
 
این گزارش که روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه منتشر شده می‌گوید از هفته پیش حدود دو هزار و ۵۰۰ راکت از سوی گروه تروریستی حماس و گرو‌‌ه‌های وابسته به آن به سمت اسرائیل شلیک شده و ارتش اسرائیل هم در واکنش حملات هوایی و حملات هدفمند شده را آغاز کرده است.
 
این گزارش می‌گوید یک منبع موثق که نامی از او برده نشده، گفته ایران در حالی که در تلاش است تحریم‌ها را لغو کند، نمی‌خواهد شاهد درگیری میان حزب‌الله و اسرائیل باشد. ضمن این که هرگونه حمله از سوی حزب‌الله باعث می‌شود موشک‌های دقیقی که این گروه در دست دارد، در جریان مذاکرات احیایی برجام که در وین جاری است، مطرح شود.
 
حزب‌الله همچنین گفته در شرایطی که لبنان شاهد گره سیاسی برای تشکیل دولت است و شرایط بحرانی حاکم است، نمی‌خواهد در صدر اخبار قرار گیرد.
 
یک منبع در این گزارش همچنین گفته سه راکتی که از سوی لبنان به سمت اسرائیل و هفته گذشته شلیک شد، همگی روی دریا منفجر شد، فقط برای همیاری با غزه بوده و تلاشی برای خارج کردن شرایط از حالت عادی و شروع درگیری با اسرائیل نبوده است.
+7
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان

  دولت ایران ،خودش عامل جنگ ‌و انفجارات در منطقه هستش . دولت ایران مثل پیامبران احمقش که در صدر ......بودند عاشق خون و خونریزی و‌غارت و‌تجازو‌هستند . و خون و خونریزی هستش . عامل اصلی جنگ در‌حال حاضر‌خود‌دولت ایران هستش . حق ملت ایران را می دزده به حماس قاتل ‌تررویست می‌دهد . مرگ بر دشمنان ایرانم ،مرگ بر دشمنان مردم ایرانم
  12
  40
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  خامنه ای مثل آخوند تو گل گیر کرده، از اینطرف فرماندهان حماس یکی پس از دیگری دارن کتلت میشن و موشک های سپاه چارپایان مثل بومرنگ داره به خود فلسطینی ها برمیگرده و از فلسطینی ها تلفات میگیره و یه ننگ بر پیشانی رژیم جعلی جمهوری اسلامی شده، از اونطرف هم لبنان تو بحرانی ترین وضعیت ممکن هستش و هر نوع دخالتی از سمت حسن خرس الشیطان منجر به اعتراض شدید گروههای مخالف این گروه میشه..چند روز پیش سه تا موشک سمت اسراییل پرتاب کردن که ارتش لبنان محکوم کرد و پرتاب کنندگان رو اراذل خوند و دستگیرشون کرد..
  9
  32
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  به گفته خود اسرائیلی ها که البته برای ایجاد حس ترحم گفته میشه, حزب‌الله لبنان 190 هزار موشک ریز و درشت داره. البته پر واضحه که اسرائیل یه صفر به این ارقام اضافه کرده که بیشتر در پروپاگاندا موفق باشه. فرق قضیه در اینه که موشکهای حزب‌الله مستقیما از ولایی ها گرفته شده و دقت هدف گیری بهتری دارند. به هر حال همانطور که حماس حاضره با قربانی کردن جان فلسطینی ها به اهدافش برسه, اسرائیلی ها هم در محاسباتشون یه تعداد قربانی را در نظر می گیرن. ولی خوب دیر یا زود شاهد درگیریه حزب‌الله هم خواهیم بود. اینجور که به نظر میاد غیر قابل اجتنابه.
  10
  6
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  اون که از خداشه اسرایله که جنگ نشه چون اونوقت در ۳ جبهه میترکونندش.
  21
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.