حرکت برنامه ریزی شده کاربران حامی جمهوری اسلامی به قصد نفرت پراکنی و تشدید درگیری اسرائیل و فلسطین

العربیه :یک موسسه تحقیقاتی شبکه‌های اینترنت گزارش داد شمار زیادی از کاربران حامی رژیم ایران در یک حرکت برنامه‌ریزی شده‌ در شبکه‌های اجتماعی موج عظیمی از نفرتت‌پراکنی به راه انداختند و با ارائه اطلاعات گمراه کننده هشتگ «کووید 1948» را در توئیتر ترند کردند.

این کاربران که به شکل کنترل شده با برنامه‌ریزی قبلی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت ‌می‌کنند، با مقایسه کرونا با «یهودیان» از آن به عنوان «ویروسی» یاد کردند که بیش از هفتاد سال مقاومت کرده است. این کاربران که توسط رژیم ایران هدایت می‌شدند، با ارسال تصاویری از موشک‌های حماس در فضای مجازی به عنوان «واکسن» برای مقابله با «کووید 1948» به ترویج نفرت پرداختند.
موسسه تحقیقات نفوذ شبکه (NCRI)Network Contagion Research Institute یک نهاد مستقلی که مأموریت آن ردیابی، افشا و مبارزه با اطلاعات نادرست و مشکوک، دستکاری و نفرت در کانال‌های رسانه های اجتماعی است، می‌گوید شماری از کاربران در یک تلاش هماهنگ در شبکه‌های اجتماعی با شعار و هشتگ‌هایی مانند «مرگ بر اسرائیل» و «حق با هیتلر است» به نفرت پراکنی علیه اسرائیل و یهودیان پرداختند.

نمونه‌های متعددی از این مطالب بسیار بازتوییت و پسندیده شده در توئیتر شامل تصاویر یهودیان به عنوان «موش و حیوانات موذی» بوده است.

جوئل فینکلستین ، مدیر و بنیانگذار NCRI روز جمعه در گفت‌وگو با «فاکس نیوز» گفت: «رژیم‌های دشمن هستند که از ابزارهای گفتمان آزاد، آزادی بیان برای تضعیف دموکراسی استفاده می‌کنند، در حالی که آنها به سازمان‌های تروریستی که به دموکراسی حمله می‌کنند، بودجه می‌دهند.»

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، پیشتر گفته بود پشت بسیاری از پیام‌های یهودستیزانه در فضای مجازی دولت‌های خارجی مانند ایران قرار دارند.

بنا به یافته‌های پژوهشگران، این نفرت پراکنی همزمان با ناآرامی‌های خشونت آمیز در اسرائیل بین غیرنظامیان عرب و یهودی صورت گرفت و به نظر می‌رسد برای تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی در ایالات متحده و سایر کشورهای غربی باشد.

بنا به باور فینکلستین بهره‌برداری از نفرت «با انگیزه قومی در قالب الگوهای رفتاری» می‌تواند منجر به حرکت در آوردن و فعال کردن «خشونت در دنیای واقعی» شود. او این اقدامات را برای دموکراسی «بسیار خطرناک» می‌داند.

لازم به ذکر است افزایش بی‌سابقه خشونت‌ها در شهرهایی که شهروندان اسرائیلی و عرب در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، زنگ خطر را برای دولت اسرائیل به صدا درآورده است.

خبرنگار «العربیه»، روز جمعه 24 اردیبهشت، از بازداشت 110 شهروند فلسطینی در شهرهای لد، حیفا و یافا به‌دلیل درگیری میان یهودیان و عرب‌های فلسطینی خبر داد.
+102
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  ریشه تمام مشکلات ایران و خاورمیانه: #کووید۵۷
  19
  99
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران

  به نظرم امکان صلح میان فلسطینیان و اسرائیل در زمان وجود منحوس حکومت وحشی اسلامی در ایران امکانپذیر نبوده و نیست. این حملات که به هدف ایجاد و حفظ تشنج صورت می گیرد، همگی از سمت جمهوری اسلامی و برای باز نگه داشتن این زخم کهنه است, و برای دستیابی به آن از هیچ راهی ابا ندارد.
  21
  79
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران

  طرفداران حکومت اسلامی در ایران آنقدر ابله و کوته فکر می باشند که اطلاع ندارد براه افتادن این حرکت ها، میخ آخر تابوتی است که سالهاست در انتظارشان است و قطعا سبب همنظری قدرت های جهانی در برچیدن و در نطفه خفه کردن یک قوای شرور دیگر در دنیا می باشد.
  20
  71
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران

  باید برای همیشه به خاطر داشته باشیم حکومتی که خودش و حامیانش هیچگاه هیچ تعریف شفافی از عدالت و آزادگی نداشتند و سرزمین تحت حکومتشان به بدترین آفت ها، بی عدالتی ها و خفقان ها دچار شد و در برابر خشم و اعتراض مردم به بی رحمانه ترین روش های ممکن متوسل گشتند با اطمینان می توان گفت که به هیچ اصول اخلاقی و انسانی پایبند نبوده و نیستند و تشت رسوایی شان سالهاست که به زمین افتاده. مردم ایران این را درک کرده اند که سلامت و سعادت را می توان از راه های بسیار مطمئن تر، کوتاه تر و ساده تری یافت. فرمولی که اروپاییان و غرب آن را به اجرا گذاشتند و امروزه در بیانیه جهانی حقوق بشر به تعالی رسیده. بنابراین به منظور آلترناتیو پس از حکومت اسلامی، نیازی به دوباره اختراع کردن چرخ نیست.
  14
  48
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
  ۴۱
  Democ.IR - تهران، ایران

  به عنوان یک ایرانی، امروزه از هر گونه موضع گیری در برابر مساله فلسطین با اسرائیل خودداری می کنم و تعیین و تکلیف این قضیه را به راه و روش دموکراسی به آلترناتیو دموکراتی که پس از حکومت اسلامی و با آرای مردم انتخاب می شود می سپارم. امیدوارم که حکومت آینده ایران موفق شود صلح و آزادی را نه تنها در ایران و خاورمیانه، بلکه در دنیا چندین درجه رو به جلو ببرد و مساله فلسطین و اسرائیل را هم با بی طرفی و از راه صلح طلبی برای همیشه حل و فصل نماید تا به جهان امن نزدیکتر شویم.
  17
  47
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  بهترین راه حل تمام شدن بحران فلسطین این است که به قول همون خانومه نماینده مجلس انگلیس، آمریکا اسراییل رو به عنوان ایالت پنجاه و یکمش معرفی کنه و یک سیستم مهاجرت معکوس تعریف کنه و آرو آروم این مردم رو کوچ بده به کشورش و چون سالانه داره 3 میلیارد دلار کمک بلا عوض به اسراییل می کنه می تونه با نیم میلیاردش برای همه اسراییلیها در ایالت نوادا و اکلاهما خونه بسازه
  13
  26
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  آمریکا که ماشالله علی برکت الله خوب بلد بود زمین های سرخپوستان رو به زور غصب کنه خب یخورده اش را هم بده به این اسراییلیا /مثل همون آلاسکا که صد سال پیش با پول و زر از روسیه گرسنه خرید و الان نصف مردمه آلاسکا جاسوس و اسلیپر ایجنت روسیه هستند / مثل همین بحرین که نصف مردمش جاسوس ج ا هستند
  16
  20
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  آخه چه فایده ای داره تو بیل گیتس باشی ولی همه اش استرس اینو داشته باشی که الان پسر و دخترت در راه مدرسه توسط بمب های کنار جاده ای فتح و جهاد و حماس کشته بشن آخه مگه این ازراییل بجز چند تا قبر داود سلیمان و ادریس و شیث و یوشع و ذوالنون و یعقوب و یوسف و جرجیس و چندتا کندوی زنبور عسل چی داره که اینقد آش دهان سوز شده
  12
  18
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴
  ۴۴
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  کشوری که کلا مساحتش قد اسلامشهره(شهرکی در جنوب تهران)نه تا حالا یکبار جام جهانی رفته هر دفعه هم در قسمت کوالیفیکیشن جام جهانی به آلمان و پرتقال و جزایر فارو و آندورا هشت هیچ می‌بازه و دست از پا دراز تر برمی گرده در کل دنیا مردم به جام جهانی جهان پهلوان غلامرضا تختی و‌جام ایوان یاریگین احترام می زارن و نماینده هاشونو اعزام می کنن تا حالا یکبار دیدید بگن فلان‌کشتی گیر در جام یونی بن گازی اشکنازی شرکت کرده باشه /به جز یه مشت قبر پیغمبر هیچی ندارن ولله .آمریکا هم که قربونش برم داره سالی سه میلیارد دلار کمک بلا عوض به این فرزند نخواسته و نامشروعش می کنه راحت می تونه با نیم میلیاردش برای این عزراییل تو ایالت نوادا و اکلاهما خونه بسازه آمریکا که خوب بلده زمین های غصبی سرخپوست ها رو از چنگشون در بیاره یه فکری هم برای دردانه عزراییلش بکنه
  14
  20
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  دمشون گرم که همچین چیزی رو توییت کردند واقعا بجا بود.این نفرت افکنی نیست این یک واقعیت هستش که یهودیانی که در آمریکای شمالی ۱۱۰ میلیون انسان سرخ پوست را نسل کشی کردند و همین کا را در استرالیا با بومیان انجام دادند حال بعد از گذشت تنها ۲۰۰ سال از آن واقعه همان کار را با فلسطینیان انجام میدهند اما اینجا به دلیل مسلمان بودن کل منطقه غرب آسیا و مهد تمدن بودن آن هرگز قادر نیستند داستان سرزمین به مردم را اینجا نیز تکرار کنند چون این دروغ اصلا باور کردنی نیست و اینجا کانادای سرد و دور از دید جهانیان نیست که یه راحتی قتل و عام کنند و کسی متوجه آن نشود و صدایی از کسی بیرون نزند .مرگ بر اشغالگر
  6
  13
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران
  تو خود همین سایت هم از این کاربرایی که پادوی خامنه ای هستن نسبتا زیاده، نمونش این کاربر "مارادونا" که پشت سر هم معلوم نیست چه جفنگیاتی واسه خودش تو این خبر بافته..اینا لیاقت فضای مجازی و اینتنت و تکنولوژی رو ندارن، همون به درد حمالی میخورن..
  12
  9
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.