توصیف پرنس هری از زندگی در خانواده سلطنتی بریتانیا: انگار در باغ وحش بودم

ایندیپندنت فارسی :شاهزاده هری، چهره شاخص خانواده سلطنتی بریتانیا، در گفتگویی که روز پنجشنبه در یک پادکست منتشر شد، زندگی خود در این خانواده را ترکیبی بین فیلم «نمایش ترومن و بودن در باغ وحش» توصیف می‌کند. این یکی از شدیدترین اظهارنظرهای این چهره جنجالی در مورد ساختار خانواده سلطنتی بریتانیا است.

فیلم «نمایش ترومن» ساخته ۱۹۹۸ با بازی جیم کری داستان زندگی مردی است که تمام زندگی‌اش از کودکی بدون اطلاع خودش از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود.

هری فرزند شاهدخت دیانا و شاهزاده چارلز و نوه ملکه کنونی بریتانیا است. او این سخنان را در گفتگو با پادکست «آرمچیر اکسپرت» بیان کرد که مجری آن بازیگری به نام «داکس شپرد» است. هری گفت: «من پشت صحنه را دیده‌ام، می‌دانم این عملیات چطور اداره می‌شود و نمی‌خواهم بخشی از ‌آن باشم.»

او به تلخی از رفتار خانواده سلطنتی با مادرش، دیانا، انتقاد کرد. آن شاهدخت محبوب در پی فشارها و بحران‌های مختلف از همسرش، چارلز، ولیعهد بریتانیا، طلاق گرفت و در سال ۱۹۹۷ در تصادفی رانندگی در پاریس در حالی که تحت تعقیب عکاس‌های رسانه‌های زرد بود کشته شد.

آقای هری که عنوان رسمی‌اش «دوک ساسِکس» است گفت از خودش پرسیده:‌ «من چطور خواهم توانست همسر داشته باشم و تشکیل خانواده دهم در حالی که می‌دانم دوباره همان اتفاق‌ها خواهند افتاد؟»

هری سه ماه پیش به همراه همسرش، مگان مارکل، در گفتگویی با اپرا وینفری، مجری مشهور تلویزیونی در آمریکا، صحبت‌هایی جنجالی کرده بود. جنجالی‌ترین نکته آن گفتگو البته حرف خانم مارکل بود که گفته بود یکی از اعضای خانواده سلطنتی ابراز نگرانی کرده که نکند فرزند هری و مگان زیادی تیره‌پوست باشد. در آن گفتگو هری در ضمن خانواده خودش را متهم کرد که به مگان کمکی برای مقابله با افسردگی نکرده‌اند.

هری و مگان سال گذشته از سمت‌های رسمی خود در خانواده سلطنتی خروج کردند و به ایالت کالیفرنیای آمریکا نقل مکان کردند. اولین بازگشت هری به بریتانیا پس از آن خروجِ پرسر و صدا در ماه گذشته برای شرکت در تشیع‌جنازه پدربزرگش، شاهزاده فیلیپ، بود.

برادر بزرگ هری، ویلیام، از انتقادهای او و مگان حمایت نکرده است و گفته می‌شود بین این دو تنش وجود دارد.

هری در این گفتگو در ضمن می‌گوید می‌خواهند فرزندانش دوران رشد متفاوت از خود او و پدرش داشته باشند. فرزند اول مگان و هری در سال ۲۰۱۹ متولد شد و آرچی نام دارد. مگان مجددا باردار است و قرار است تابستان امسال دختری به دنیا بیاورد.

این عضو خانواده سلطنتی بریتانیا گفت از حدود ۲۰ سالگی می‌دانسته که نمی‌خواهد عضو فعال این خانواده باشد. او در ضمن از رسانه‌های بریتانیا بخاطر برخوردشان با خانواده سلطنتی انتقاد کرد.

قصر باکینگهام در مورد این گفتگو اظهار نظر رسمی نکرده است.

علت حضور هری در پادکست تبلیغ مجموعه‌ای مستند به نام «منی که نمی‌بینی» بود که از جمعه آینده در «اپل تی وی پلاس» پخش می‌شود و خانم وینفری از تهیه‌کنندگان آن است.

هری هم مثل پدرش، چارلز، در زمینه حفاظت از محیط زیست و مبارزه با تغییرات اقلیمی کنشگری می‌کند. او در ضمن در گفتگوهایش معمولا به مساله بهداشت روانی به عنوان یکی از معضلات بزرگ جامعه معاصر اشاره می‌کند. در گفتگو با خانم وینفری، مگان همسر او نیز مفصلا از مشکلات خود در زمینه افسردگی گفته بود و افزوده بود که در دوران پس از ازدواجش به خودکشی هم اندیشیده. او در ضمن در روزنامه «نیویورک تایمز» از درد از دست دادن جنین خود نوشته بود.

در دوران همه‌گیری ویروس کرونا شاهد افزایش افسردگی و معضلات مشابه روانی در سراسر جهان بوده‌ایم.

هری در این گفتگو بار دیگر به یکی از سوال‌های آشنا جواب داد: از او پرسیدند که سریال «تاج» شبکه نتفلیکس درباره دوران سلطنت مادربزرگش را دیده است یا نه که گفت: «بخش‌هایی از آن‌را.»

روایت این سریال از مسائلی همچون دوران زناشویی دیانا و چارلز و رابطه چارلز و پدرش بسیار جنجالی بوده است.
+83
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان

  لیاقت نداشتی پرنس هری . با یک زن کنترلی ازدواج کردی که بیشتر نقش مادرت را بازی میکنه تا نقش زنن . بعد هم خودت می دانستی که هیچوقت. در صف پادشاه شدن نیستی برای همین این زندگی نکبت بار با مگان را انتخاب کردی .جالبه شما میخواستید که در نظر خبرنگار نباشید ولی چیه که همش در رسانه ها هستید ؟؟؟
  92
  49
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان

  هر وقت از نظر مالی مستقل شدی اونوقت ادعا کن از باغ وحش اومدی بیرون. شما سالیان ساله که به مفت خوری عادت کردید. ما مالیات میدیم که شما اب تودلتون تکون نخوره. جماعت مفت خوره بی مصرف.
  15
  57
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  زندگی خانواده‌های انگلیسی و ایرلندی از نظر روانی واقعا تهوع اور است . یک زندگی سرد بی روح و بی احساس که فقط شما را با رفتار ی که تاثیر روانی بر شما دارد آزار می‌دهد. انگلیسی‌ها و ایرلندی‌ها استاد این هستند که چطور با رفتارشان یکنفر را از نظر روانی تحقیر کنند و طرف را راهی بیمارستان روانی نمایند یا خودکشی کند. این ها بعلت اینکه آب و هوای بدی دارند و در سال ۴ روز بیشتر آفتاب نمی بینند و در هوای غمزده و سرد وبادی زندگی می کنند بسیار قصیح القلب هستند . یعنی من سفید انگلیسی گردن قرمز در خیابان می بینم حالم بهم میخورد و منتظر هستم یکی از آن ادا اصول‌های روانیش را در بیاورد تا با تمام قوا بهش بتوپم. اینها نژادپرست هستند .
  13
  56
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]. انگلیسیهای گردن قرمز رو میبینی حالت بهم میخوره! اونوقت ناراحتی که اینها چرا نژاد پرستند. تو خودت در همین چند خط کلی نژادپرستی از خودت نشون دادی. درضمن فکر کنم جای دیگه در این کره خاکی هستی. چون هیچ کدام از نشانه هایی که دادی مربوط به انگلیس نیست.
  28
  23
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
  ۳۱
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::iranmona - لیدز، انگلستان::] شما حرفتون منطقه ایه. میبخشی منطقی یه. بله! هری لیاقت پرنسی رو نداره. چون اَگه کمی شعور و آگاهی داشت با هم چنین زنی ازدواج نمیکرد. بی معرفت حداقل یک مشورتی با خودمون موقع ازدواجش میکرد.
  6
  15
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. اتفاقا شمال انگلیس بدتر است از نظر نژادپرستی! بستگی دارد در چه لولی اجتماعی باشی تا متوجه بشی رفتارشان را ؟ شما در آن شفیلید ....بیشتر از ۴ روز در سال آفتاب دارید که می گویید صحبتهای من درست نیست ؟ اینگلیسیها در دنیا ......هستند . همه دنیا این را میدانند !
  5
  27
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  جمله کلیدی ایشون رو توجه کردید؟ من‌پشت صحنه رو دیدم و نمی خواستم جزئی از آن باشم .سوال چی دیده؟ چی میدونه ؟ چه سیاستهای کثیفی رو که انگلیس در سطح جهان برضد انسانیت پیاده میکنه دیده؟؟ امیدوارم سرانجامش مثل مادرش که کشتنش و یا ادواردو آنیلی پسر مالک فراری ،فیات ،و یوونتوس که در سال ۱۹۸۵ ،درآمد آنها ۵۰ میلیارد دلار بود نباشد ‌.ادواردو چون شیعه شد و به دیدن امام در ایران آمد از یک پل به پایین انداختن ،اتفاقا پلی که شرک پدرش ساخته بود و تمام ثروت خانواده به خواهرش که با یک یهودی ازدواج کرده بود منتقل شد و ابن ثروت عظیم نیز به سبک یهودیان با یک برنامه ریزی و فرستادن نفوذی بالا کشیده شد . ایشان فقط از ظلم و شبکه ماسونها در جهان به واسطه ملکه و سایر درباریان مطلع شده بود و چون قدرت تحمل اینهمه ظلم و فتنه بر علیه بشریت را نداشت، زن خود را بهانه کرد که از این کشور فرار کند همین .
  16
  15
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان
  [::حق گو لندن - لندن، انگلستان::]کاملا درکت می کنم چون خودمم کلی زجرو سختی کشیدم‌اینجا .
  2
  13
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. واقعا این بریتانیا شهروندان خوبی مثل شما نداشت چی کار می کرد .افرین که اینقدر محکم گلوت برای کشور میزبان ... می کنی درود بر شما .امیدوارم فرزندان شما و فرزندان اون هم همیشه خدمتگزاران خوبی برای کشور میزبان باشند.
  2
  14
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان
  [::ReyKasravi - لندن، انگلستان::]. به دوستانی که از کشور میزبان ناراحت هستند باید بگم هیچکس برای ما دعوتنامه نداده. اگر هم سرزمین میزبان رو ترک کنید به جایی بر نمیخوره. پس چرا چارچنگولی چسبیدید اینجا. نگید که دنبال پول نفتی هستیم که ازما بردن و خوردن ، که حرف قدیمی و نخ نما است. در ضمن اگر من و بچه هام بتونیم ادمهای مفید و در خدمت جامعه باشیم ،باعث خوشحالی و افتخار منه. نه مثل بعضیها که بی عرضگی خودشون رو می انداز گردن بدی هوا و مردم یه منطقه.
  13
  2
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. این جواب شما را من بارها از انگلیسی‌ها شنیده ام که گفته اند برگرد‌کشورت اگر راضی نیستی ! جواب من این بوده ! اولاد دست از سر ایران ما بردارید تا ما بتوانیم آنجا زندگی کنیم نه اینکه جهنمی برای ما درست کردید که نمی شود زندگی کرد ( همه می دادند حوضه علمیه را ویکتوریا احداث کرد). دوما اگر من برم کی می خواهد بنفیت ترا بدهد ؟
  2
  13
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]دوست عزیز حق گو جواب شما را داد .در ادامه هر وقت دولت بریتانیا گنگ خرازی و دارو دسته لاریجانی و خیلی ادم کش های دیگه را از بریتانیا اخراج کرد من هم با کمال میل بر می گردم کشورم و حاضرم توالت های پارک‌های ایران را تمیز کنم در بریتانیا نباشم و شما و افراد بعد از شما بتونید افراد مفیدی برای کشور و جامعه میزبان باشید .😊😎.
  1
  13
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان
  من موندم انگلیسیها که دچار مشکلات روحی هستند و دارای بقیه صفات منفی که شما میفرمایید چطور تونستند که گذشته و حال و اینده مردم باهوش و زرنگ و با شعور و. مثل مردم ایران رو چنین نابود کنند. اگه نشستی که اوضاع ایران رو دیگران عوض کنند و شما با سلام و صلوات برگردید، باید بگم ذهی خیال باطل. حالا همه عمرت بشین غر بزن به هیچکس جز خودت لطمه نمیزنی هموطن. تو ایران غر میزدی اینجا هم غر میزنی. ادم ناراضی همیشه ناراضیه ودنبال مدینه فاضله خیالی میگرده.
  11
  2
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
  ۳۸
  ReyKasravi - لندن، انگلستان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. امثال انگلیسی اگر با تمام ضعف هایی که دارند توانستند دنیا را به دست بگیرند به خاطر خوش خدمتی افرادی هست که گلوی خودشون را برای پشیزی پول و حق بچه و خانه ارزان پاره می کنند و روزی صد بار در برابر جامعه میزبان تا کمر خم می شن .این جواب شما و اگر به کامنت ها نگاه کنید می بینی که چقدر لایک داری می خوری چه مقدار افراد با شما موافق هستند پس سعی کن بر ضد جریان اب شنا نکنی که زود خسته می شی و باید از جامعه میزبان گدایی کمک کنی .
  0
  7
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۷
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. نه عزیزم! گول خوردم‌امدم اینجا ! وگرنه جاهای بهتری می توانستم بروم که فکر کردم اینجا بهتر است ! شما عرض کردم‌خدمتت که بستگی دارد در چه لول اجتماعی باشی تا متوجه تحقیر روانی و نژادپرستی بشوی وگرنه شاید خیلی‌هم راضی باشید اینجا . گفتم من جواب انگلیسی ها را بخوبی داده ام‌که وقتی می گویند برگرد کشورت ! فقط سفید پوست اینگلیسی اینطور است نه سیاهپوستان انگلیسی ! شاید هم‌باید صبر کنی تا حرفهای من را متوجه بشوی ! اگر اینها آب و هوای خوبی داشتند شاید از نظر روانی بهتر بودند و اینقدر زندگی‌های غمزده تنها نداشتند . من دلم واقعا بعضی وقتها برای اینها میسوزد ! هیچ حسی به زندگی بغیر از آن پاب و فوتبال ندارند ! هیچی از زندگی نمی دانند و خودشان را برتر دنیا می دانند در صورتی که هیچ کس از انگلیسی ها خوشش نمی اید در دنیا . نه فرهنگ دارند و نه تمدن‌! نه غذا دارند نه آب و هوا ! فقط ادا دارند چون فکر می‌کنند سفید هستند و هنوز ۲۰۰ سال پیش است .
  0
  6
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان
  این نظر شماست و محترم. اما از قول همه مردم دنیا گفتن خیلی علمی و منطقی نیست. درست میگید که بسته به پایگاه اجتماعی افراد رفتارها متفاوت هست. من هم نمیگم اینجا گل و بلبله. اما اینا فرهنگ و رفتارهایی رو طی سالیان طولانی درست کردن تا اینجا رسیدن (مثل همه جای دنیا). حال من و شما از راه میرسیم و با اندوخته های خودمون جامعه میزبان رو قضاوت میکنیم. این اندوخته ها متاسفانه برای ما زیاد پر بار نیست. چراکه سالیان درازی تحت فشار و ظلم بودیم و نگاه درستی به پیرامون خودمون پیدا نکردیم. با نام دین خرافاتی رو بهمون غالب کردن که کمترین ضررش اینه که ما رو تک بعدی کرده. هر کدوم از ما فکر میکنیم اون چیزی درسته که فقط در منطق من هستش و بقیه نمی فهمند. روده درازی شد. اینا همه نظر شخصی منه. اصلا اصرار ندارم که بگم حتما درسته. موفق باشید
  2
  1
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴
  ۴۶
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  [::AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان::]. نظر شما هم برای من محترم لست . امیدوارم موفق باشید .
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.