اتریش : ما نمی توانیم در برابر شلیک دوهزار موشک حماس به اسرائیل بی تفاوت بمانیم

 پرچم اسرائیل بر فراز موزه هنرهای زیبای وین برافراشته شد العربیه :در واکنش به لغو سفر جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به اتریش به دلیل برافراشته شدن پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان موزه هنرهای زیبای این کشور، گابریله یوئن، سخنگوی وزارت خارجه اتریش گفت که این کشور نمی‌تواند در مقابل دو هزار موشکی که جنبش حماس به سوی اسرائیل شلیک کرده، ساکت بماند.

گابریله یوئن با تایید گزارش‌ها درباره علت اقدام ظریف در لغو سفر گفت: «از این موضوع متاسفیم و متوجه آن هستیم. اما برای ما مثل روز روشن است زمانی‌که حماس بیش از دو هزار موشک به اهداف غیرنظامی اسرائیل شلیک می‌کند نباید ساکت بمانیم.»

وزارت امور خارجه اتریش روز شنبه اعلام کرد سفر جواد ظریف، به وین لغو شد. ظریف قرار بود از اسپانیا راهی وین، پایتخت اتریش شود. برخی رسانه‌های اتریشی لغو سفر ظریف به وین را با برافراشته شدن پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان وزارت امور خارجه اتریش مرتبط دانستند.
این وزارت همچنین در صفحه توئیترش به نقل از الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه نوشت: «در مقابل حملات موشکی ادامه‌دار علیه اسرائیل، ما با همپیمانان اسرائیلی‌مان ابراز همبستگی می‌کنیم و از این رو امروز پرچم اسرائیل را بر فراز موزه هنرهای زیبای وین برافراشتیم. حمایت ما از اسرائیل خدشه‌ناپذیر است.»

پیشتر عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران هم به برافراشته شدن پرچم اسرائیل در اتریش اعتراض کرده و گفته بود دیدن پرچم اسرائیل « در بیشتر دفاتر اداری دولتی در وین، بسیار تکان دهنده و دردناک است.»
این اظهارات عراقچی با واکنش اَلون اوشپیز، مدیرکل وزارت امورخارجه اسرائیل مواجه شد. اوشپیز در توئیتر خطاب به عراقچی نوشت: «شوکه کننده و دردآور دو هزار راکتی است که توسط گروه مورد حمایت ایران به سوی جوامع اسرائیلی شلیک شده است.»

ارتش اسرائیل صبح روز شنبه، اعلام کرد از زمان آغاز درگیری‌ها، 2300 موشک از غزه به سمت اسرائیل شلیک شده که 1000 فروند از آنها رهگیری و منهدم شدند. پرتاب 380 موشک هم ناکام ماند.
+67
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  قطعا حماس وجهاد اسلامی گروههای جنایتکاری هستند که به رژیم جنایتکار اسراییل این بهانه را میدهند که مردم بی دفاع را هدف ابزار کشتار فوق مدرن قرار دهد!
  12
  16
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۶
  ۴۹
  AGENT0-0 - شفیلد، انگلستان
  نسبت به کشتار مردم فلسطین چطور؟خیلی راحت و بی تفاوت از کنارش میگذرید. شرم بر تو و هرچی ادم بی تفاوت نسبت به کشتار انسانها، چه یهود چه مسلمان وچه بی دین.
  1
  8
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  پس چرا در تهران اشغال شده توسط تروریست های اسلامی سفارتخانه دارید؟
  1
  10
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  یکی از کثیف ترین و حسود ترین ملل دنیا همین اتریشیها آلمانی زبان هستند که اولین افتخار آنها هیتلر و دومین افتخار آنها فردی بود که ۱۸ سال تمام دختر ۱۱ ساله خود را در زیر زمین خانه خود زندانی کرده بود و به دخار خود تجاوز کرده و او را ۳ مرتبه باردار کرده بود و ۳ فرزند از او به دنی آمده بود ،۲ سال در این کشور زیبا از لحاظ طبیعی زندگی کردم ولی حسود ترین، عقده ای ترین و بربر ترین افرادی که به عمر دیدم همینها بودند
  0
  3
  دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.