اتریش کلیت حزب‌الله لبنان( اعم از شاخه سیاسی و نظامی ) را «تروریستی» اعلام کرد

الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریشدویچه وله :اتریش شاخه سیاسی گروه حزب‌الله لبنان را نیز "تروریستی" خوانده و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرده است. سخنگوی دولت آلمان هم اعلام کرد که تظاهرات ضد یهودی در این کشور تحمل نخواهد شد.

اتریش که پیش از این شاخه نظامی گروه حزب‌الله لبنان را ممنوع اعلام کرده بود اینک شاخه سیاسی این گروه را نیز "تروریستی" و ممنوعه خوانده است.

به گزارش جروزالم پست، وزارت خارجه اسرائیل در تلاش است تا کشورهای اروپایی علاوه بر شاخه نظامی این گروه تحت حمایت ایران، شاخه سیاسی آن را نیز "تروریستی" بشناسند.

این وزارت‌خانه روز جمعه ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) از اتریش به خاطر ممنوع کردن این گروه و نمادهایش تشکر کرد.

الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش گفته است، این تصمیم "واقعیت را بازتاب می‌دهد" چرا که خود این گروه تفاوتی میان شاخه های نظامی و سیاسی خود قائل نیست.

در پی بالا گرفتن درگیری میان اسرائیل و فلسطینیان سه موشک از لبنان به سوی سواحل شمالی اسرائیل شلیک شد.

اتریش، فرانسه و آلمان ضمن دعوت دو طرف به آرامش اعلام کرده‌اند، اسرائیل حق دفاع از خود در برابر حملات را دارد و این کشورها تظاهرات به نفع گروه‌های فلسطینی در تقابل با اسرائیل را تحمل نخواهند کرد.

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در توییتی گفت، آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور حملات موشکی به اسرائیل و حوادث ضد یهودی را به‌شدت محکوم می‌کند.

او نوشت: «تظاهرات ضد یهودی در دموکراسی ما تحمل نمی‌شود.»

آخرین خبرها حاکی از آن است که درگیری نیروهای اسرائیلی و فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن گسترش می‌یابد.

از روز دوشنبه ۱۰ مه که درگیری‌ها آغاز شد تا کنون بیش از ۱۲۲ نفر، از جمله ۳۱ کودک بر اثر حملات اسرائیل در نوار غزه جان خود را از دست داده و ۹۰۰ نفر زخمی شده‌اند.

مقام‌های اسرائیلی نیز از مرگ دست کم ۹ نفر خبر داده‌اند. در این بین حملات موشکی حماس به خاک اسرائیل نیز ادامه دارد.

این درگیری‌ها شدیدترین درگیری میان اسرائیل و شبه‌نظامیان فلسطینی از سال ۲۰۱۴ به این طرف محسوب می‌شود.
+44
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  من طرفدار حماس و حزب اله نیستم ولی اتریش، فرانسه و آلمان عملا از جنایات اسراییل دفاع می کنند. ۳۱ کودک کشته شدند این فاجعه است. این کشورها گفتند اسرائیل حق دفاع از خود در برابر حملات را دارد ولی اعلام نمی کنند که آیا فلسزینی ها نیز حق دفاع دارند یا خیر؟ در ضمن این کشورها تظاهرات به نفع گروه‌های فلسطینی در تقابل با اسرائیل را تحمل نخواهند کرد. این یعنی چه؟ آیا به دلیل لابی اسراییل با این کشورها نیست؟ مگر ادعای اینان در حمایت از آزادی بیان گوش فلک را کر نکرده؟ پس چرا اجازه انتقاد از اسراییل را نمی دهند؟
  18
  8
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. درود بر شرف شما
  12
  3
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۸
  ۵۱
  ernakola - تهران، ایران
  [::کیانپور - ونکوور، کانادا::]. علتش اینه که لابی های صهیونیستی بعد از جنگ جهانی دوم پیش همانند شبکه های تارعنکبوتی تمامی مراکز تجاری و کلیدی حساس - بانکها-شبکه های خبرگزاری و رسانه ای- موسسات مالی - بنادر آزاد و ....را در کل ایالات متحده و اروپا تحت تصرف خود قرار دادند.مافیای سرطانی صهیونیستی به تصرف کمتر از کل جهان قانع نیست و برای نفوذ در لایه سران کشورها و کسب امتیاز از هر شیوه ای استفاده می کنند . از رشوه های سنگین میلیارد دلاری تا اعزام پرستو تا استراق سمع پیشرفته و حتی قتل و ترور.. با اینکه جمعیتشان نسبت به جمعیت کل جهان بسیار کمتر هست ولی عملا راس هرم های قدرت را در دست دارند....(ضمنا نظر بنده عین واقعیت بوده و ساندیس خور نمی باش
  10
  7
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.