علی لاریجانی از مراجع قم برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کسب اجازه کرد

برخی رسانه‌های نزدیک به علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس اعلام کردند که او برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری از مراجع تقلید قم کسب اجازه کرده است.

به نوشته این رسانه‌ها، علی لاریجانی روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه طی تماس تلفنی با صافی گلپایگانی و نوری همدانی، از آنها کسب اجازه کرده است.

خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داده است که آقای لاریجانی روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه برای ثبت نام در انتخابات در وزارت کشور حضور خواهد یافت.

پیش از این رسول جعفریان، عضو پیوسته فرهنگستان علوم و از افراد نزدیک به علی لاریجانی، از قطعی شدن حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ خبر داده بود.

انتشار این خبرها در حالی است که شورای وحدت طیف راست سنتی اعلام کرده که گزینه اصلی آن‌ها برای انتخابات، ابراهیم رئیسی است و نه علی لاریجانی. هنوز معلوم نیست که آیا حضور احتمالی آقای لاریجانی در انتخابات مستقل خواهد بود یا برخی گروه‌های اصولگرا از وی حمایت خواهند کرد.

همزمان سایت انتخاب به نقل از علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی نوشته است که او در حال حاضر تصمیم قطعی و نهایی برای کاندیداتوری نگرفته ولی در حال بررسی این موضوع است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر، روستا و عشایر و همین طور انتخابات خبرگان رهبری به صورت همزمان ۲۸ خرداد سال جاری برگزار خواهد شد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود به سیاق گذشته شورای نگهبان در این دوره نیز به رد صلاحیت گسترده داوطلبان دست بزند.
+2
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  کمان ۴۴ - سیدنی، استرالیا

  نه اجازه داری و نه توفیق..
  2
  24
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.