۶ جزیره در جهان که قیمتشان کمتر از بهای خرید یک آپارتمان در اروپا است

 جزیره ایگوانا واقع در سواحل نیکاراگوئهیورونیوز :با پرجمعیت‌تر شدن شهرهای بزرگ طی دهه‌های گذشته، بسیاری از افراد برای خرید ملک به مناطق ویلایی و حاشیه شهرها رفته‌اند.

خرید کلبه‌هایی در کنار دریاچه‌های آرام، خانه‌هایی در دل جنگل‌ها و یا ویلاهای آفتاب‌گیر در مجاورت دریاها راهی برای شهروندانی است که تمکن مالی دارند و می‌خواهند از محیط شلوغ شهرها فاصله بگیرند.

در حالی که طی سال‌های اخیر خرید جزیره‌های اختصاصی با قیمت لوکس نیز به گزینه‌ای برای سرمایه‌داران بزرگ تبدیل شده است، اکنون دستیابی به چنین جزیره‌هایی با قیمت نازل نیز برای افراد با توانایی مالی کمتر امکان‌پذیر شده است.

پایگاه اینترنتی پرایوت آیلند (Private Island) لیستی از شماری جزایر ارزان‌قیمت در نقاط مختلف جهان منتشر کرده است که خریداران می‌‌توانند با صرف هزینه‌ای معادل یک آپارتمان در اروپا آن‌ها را خریداری کنند.
جزیره بیگ تانکوک، کاناداجزیره بیگ تانکوک، کانادامسئولان استان نوا اسکوشیا در جنوب شرق کانادا بخش‌هایی از این جزیره را با قیمت حدود ۶۰ هزار یورو به فروش گذاشته‌اند و طرفداران زندگی در محیط طبیعی می‌توانند در در نزدیکی ساحل صخره‌ای و در کنار ماهیگیران محلی منطقه‌ای را برای خود دست و پا کنند.

به گفته پایگاه پرایوت آیلند، خریداران می‌توانند با خرید بخش‌هایی از جزیره، آن را به شکل یک محوطه خانگی، هتل یا محل کمپ تبدیل کنند.
جزیره دانهتن، ایالت ماساچوست آمریکاجزیره دانهتن واقع در ایالت ماساچوست آمریکاجزیره مه‌آلود دانهتن در نزدیکی شهر میدلسکس ایالت ماساچوست حدود ۲۶۳ هزار دلار قیمت خورده است.

این منطقه به مساحت حدود نیم هکتار در حوضچه اشلند واقع شده است و یک قایق نیز روی قرارداد خرید آن قرار دارد، چرا که خریداران برای دسترسی به ملکی که تهیه خواهند کرد باید نخست به بندرگاه بروند و از آن‌جا با قایق رهسپار جزیره شوند.

اگر بخواهیم مقایسه کنیم، آنچه در اروپا می‌توانید با این قیمت دریافت کنید یک آپارتمان یک خوابه است با تجهیزات سونای مشترک در شهر آلگاروه پرتغال.
جزیره ایسلا کارابانا سل، پاناماجزیره ایسلا کارابانا سل واقع در سواحل پانامااین جزیره واقع در دریای کارائیب با یک اسکله قایق بادبانی، گاراژ قایق‌های تندرو و یک ملک با دو آپارتمان مستقل که آماده استقرار مشتریان است مجموعه‌ای کامل را تشکیل می‌دهد.

به گفته پایگاه پرایوت آیلند؛ یک کلبه، ساحل شنی اختصاصی و یک استخر شنا نیز در این مجموعه قرار دارند و با بارها و رستوران‌های مجاور تنها دقایقی سفر با قایق فاصله است.

با ۳۳۶ هزار یورو، نرخ قیمت‌گذاری شده این جزیره، می‌توان یک خانه دوخوابه در شهر توسکانی ایتالیا تهیه کرد.
جزیره مجستیک، ایالات متحده آمریکاجزیره مجستیک در آمریکااین جزیره که در نزدیکی سد ایالت ویسکانسین قرار دارد در واقع یکی از ۲۶ جزیره موجود در هفت هزار هکتار زمین این ناحیه است.

نرخ‌گذاران می‌گویند این جزیره حدود ۲۷۵ هزار یورو قیمت دارد و خریدار می‌تواند با استقرار در این منطقه، که زیستگاهی طبیعی برای حیوانات به شمار می‌رود، از تماشای مناظر طبیعی لذت ببرد.

با معادل هزینه‌ای که برای خرید این جزیره پرداخته می‌شود، افراد می‌توانند یک آپارتمان تک‌خوابه در آخرین طبقه یک مجتمع مسکونی در مالاگای اسپانیا را تهیه کنند.
جزیره بوکال، نیکاراگوئهجزیره بوکال در سواحل نیکاراگوئهاین جزیره با یک ویلای دوخوابه، یک خانه متعلق به سرایدار، یک استخر بزرگ، یک اسکله سیمانی و کیلومترها ساحل شنی گزینه‌ای وسوسه‌کننده به شمار می‌رود.

با توجه به آب و هوای گرمسیری نیکاراگوئه، ساخت و ساز ویلا در این کشور طی سال‌های جدید رونق خوبی گرفته و قیمت‌های این ناحیه رشد سریعی را شاهد بوده است.

با این حال قیمت این جزیره حدود ۲۹۰ هزار یورو است که به گفته پایگاه پرایوت آیلند هزینه‌ای معقول به حساب می‌آید و باید گفت خریدار با معادلش می‌تواند یک ویلای دوخوابه در زنت یونان تهیه کند.
جزیره ایگوانا، نیکاراگوئهجزیره ایگوانا با پنج هکتار مساحت و قیمت ۳۹۶ هزار یورو گران‌ترین جزیره این مجموعه است. در منطقه‌ای پوشیده از پوشش گیاهی و جنگلی با درخت‌های نارگیل و موز و با برخورداری از ساحلی یکدست، این جزیره می‌تواند گزینه‌ای قابل توجه برای خریداران به حساب بیاید.

در درون این جزیره خانه‌ای سه‌خوابه با دو حمام، ایوان، بار و همچنین محل اقامت سرایداران وجود دارد، به علاوه یک برج بلند دیدبانی با ارتفاع ۱۴ متر که نمایی زیبا از جزیره، جنگل و دریا را به دست می‌دهد.

قیمت این جزیره هر چند به ارزانی دیگر گزینه‌ها نیست، با این حال برابر است با قیمت یک آپارتمان سوئیت در پایتخت‌های اروپایی نظیر پاریس، لندن یا رم.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.