رویترز : به اعتقاد غرب خامنه‌ای نمی‌خواهد مذاکرات وین پیش از انتخابات ایران به نتیجه برسد

علی خامنه‌ای رهبر حکومت مذهبی ایرانرادیو فرانسه :رویترز به نقل از یک دیپلمات غربی نوشت که کشورهای غربی به این نتیجه رسیده‌اند که هیئت ایرانی در مذاکرات وین فاقد اختیار است و رهبر جمهوری اسلامی بر این گمان است که می‌تواند امتیازات بیشتری از آمریکا بگیرد و در نتیجه قصد ندارد پیش از برگزاری انتخابات آینده ایران تصمیم عجولانه‌ای اتخاذ کند.         

رویترز به نقل از نمایندگان آمریکا، اروپا و ایران نوشت که اختلافات مهمی میان واشنگتن و تهران درباره بازگشت به برجام وجود دارد، هر چند یک نماینده دولت آمریکا احیای برجام در هفته‌های آینده را امکانپذیر دانسته مشروط به اینکه ایران در پی تحقق چنین هدفی باشد.

یک مقام دولت آمریکا که نخواسته نامش فاش شود از احیای محتمل برجام به عنوان یک تصمیم سیاسی از جانب ایران یاد کرده و افزوده است که تنها زمان به ما خواهد گفت که آیا تحقق این فرض محتمل است یا نه. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، بار دیگر در گفتگو با شبکه "ان‌بی‌سی نیوز" گفته است : آمریکا نمی‌داند که آیا ایران آماده اتخاذ تصمیم‌های ضروری برای بازگشت دو طرف به برجام است یا نه.

عباس عراقچی، مسئول مذاکرات اتمی ایران در مصاحبه با تلویزیون دولتی این کشور  گفته است که نتیجه مذاکرات وین قابل پیش بینی نیست و نمی‌توان برای آن یک جدول زمانی تعیین کرد. عراقچی سپس افزوده است : تهران اگر چه می‌کوشد این نتیجه هر چه زودتر حاصل شود، اما عجله‌ای هم در رسیدن به آن ندارد.

یک دیپلمات اروپایی گفته است که آمریکا حاضر است مجازات‌های خود را علیه ایران در عرصه‌های کلیدی نفت و بانک لغو کند و حتی مجازات‌های مرتبط با مسائل تروریسم و حقوق بشر را مورد ملاحظه قرار بدهد. اما، ایران هنوز حاضر نشده در ازای این پیشنهادها فعالیت‌های حساس اتمی خود را به ویژه در زمینه به کارگیری سانتریفیوژهای پیشرفته متوقف و یا این سانتریفیوژها را نابود کند.

همین منبع افزوده است که نمایندگان غربی به این نتیجه رسیده‌اند که هیئت ایرانی در مذاکرات وین فاقد اختیار است و رهبر جمهوری اسلامی بر این گمان است که می‌تواند امتیازات بیشتری از آمریکا بگیرد و در نتیجه قصد ندارد پیش از برگزاری انتخابات آینده ایران تصمیم عجولانه‌ای اتخاذ کند.        
+63
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا

  این دقیقا خواست غرب هستش ،چون میدانند آقا دستور راستی آزمایی صادر کردند و هیچ راهی برای پیچوندن مذاکرات نیست به همین جهت دولت نفوذی روخانی فقط از غرب دستور گرفته که مذاکرات را همینطور تا آغاز انتخابات پیش ببره و قرار نیست هیچ اتفاقی رخ بده .سوال هدف غرب چیست از این درخواست که روحانی نفوذی در حال اجرای آن است؟ فقط به زمین افتادن و بی احترامی به حرف رهبری که گفته بود مذاکرات نباید طولانی شود چون به ضرر کشور میباشد.فقط هدف ضربه به رهبری میباشد همین
  45
  10
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۳
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  در جریان برجام::خامنه ای در داخل ،ده در صد هم همفکر ندارد،در خارج هم از پشتیبانی نیم بند چین و روسیه برخوردار است ، با این تفاسیر تاکید خامنه ای بر مواضع احمقانه اش ،جز شکست نتیجه ای ندارد ، فقط و فقط بضرر ملت ایران حرکت میکند .
  8
  39
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۳
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  مردمی که تو کوچکترین اداره راست و دولا میشن چطور ازین .....یه خدا نسازن.....به ما ایرانی جماعت که همیشه تاریخ چاپلوس بودیم.باستثنا یه درصد کم.بزودی اسرائیل حاج کتلتی دیگر رو خواهد کرد
  6
  36
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۴
  ۲۲
  romano - تهران، ایران

  خامنه‌ای مرد بازنده تمامی بازیهای برده خود است چون اساسا فکر میکند زور حلال مشکلات دنیاست (خوب البته اگر بیسواد یا دیوانه باشی این معقول مینماید). زور باید در حمایت دیپلماسی و گفتگو باشد هر کسی در دنیا اولی را اولویت تام قرار داده بازنده است و از عهد باستان اینگونه بوده. اگر تحریمها برداشته شودند بهتان قول میدهم که خامنه‌ای به طریقی بازی را بین المللی و یا چه داخلی میبازد. دلیل آن این است این فرد بین برد و باخت همیشه زور را انتخاب میکند و فکر میکند با بزور گرفتن توپ و خرج یک عالمه پول برای اوباشش داوری بنفع او خواهد بود. این نادان نمیداند برداشتن تحریمها باید با پیغام نرم داخلی برای سرمایه گذاران خارجی و طرف دموکرات آمریکا باشد هنوز در هپروت همپالگیهایش مانند شریعت مداری و ولایتیست. ضمنا به سانسور کامنت خود توسط این سایت اعتراض میکنم.
  7
  34
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۵
  ۳۱
  Reza9118 - شهرکرد، ایران

  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. ای جانم، حرف آقات رو زمین افتاده و بهش بی احترامی شده؟! یه وقت این ضربه که به رهبری وارد شده باعث نشه پروستاتش عود کنه و با سعید طوسی بهم بزنه خخ. الحق که اسمت "امیر پادو" هستش، ذات یه مزدور و ماله کش بسیجی رو نمیشه عوض کرد..
  6
  30
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.