پاسخ غیرمستقیم آیت‌الله خامنه‌ای به سعید محمد بر مجادلات درونی سپاه پاسداران بی‌اثر نیست

رادیو فرانسه : آیت‌الله خامنه‌ای در آخرین سخنرانی خود درباره انتخابات ریاست جمهوری و مفهوم تحول به اظهارات سردار سعید محمد و گرایش همسو با او در درون سپاه پاسداران در این باره تلویحاً واکنش نشان داد. سخنان رهبر و رد صلاحیت سعید محمد از سوی شورای نگهبان نمی‌تواند بر اختلافات درونی سپاه پاسداران بی اثر باشند.

رهبر حکومت اسلامی ایران، علی خامنه‌ای، در دیدار تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی اسلامی که دیروز سه شنبه ٢١ اردیبهشت ماه برگزار شد با اشاره به موضوع انتخابات ریاست جمهوری "بحث اصلی خود را به تبیین تحول" و تحول‌خواهی اختصاص داد و گفت : "مقصود و هدف تحول حفظ و تقویت اصول و خطوط اساسی انقلاب [اسلامی] است."

علی خامنه‌ای سپس تأکید کرد که "باید در مفهوم کلمه تحول دقت کرد"، زیرا به گفته او "مفهوم تحول در ادبیات کشورهای غربی مخالف ایران و سخنان کسانی که در داخل عمدتاً به غرب گرایش دارند"، "در واقع نفی انقلاب و "تحول در اصل و مبانی انقلاب" اسلامی است.

رهبر حکومت اسلامی ایران سپس گفت که از نگاه او تحول "تقویت خطوط اساسی انقلاب" و از جمله "اسلامی شدن جامعه است."

او راه رسیدن به چنین "تحولی" را به کارگیری "جوانان مؤمن انقلابی"، "در  کنار   کارآزمودگان و مجبرین" حکومت اسلامی دانست و افزود : "به نظر من استفاده از جوانان مؤمن و انقلابی در بخش‌های مختلف مدیریتی امکانپذیر است به شرط آنکه دولتی سر کار بیاید که مسئولان بالای آن اطمینان و اعتقاد به جوانان داشته باشند."

علی خامنه‌ای در پایان سخنانش حضور گسترده رأی‌دهندگان در انتخابات پیش رو را "موجب افزایش آبرو، امنیت و قدرت بازدارندگی کشور " خواند و گفت : "فردی که معتقد است نمی‌توان از لحاظ دفاعی، سیاسی، اقتصادی و تولیدی کاری در داخل انجام داد، لایق حکمرانی بر مردم نیست." او گفت : "کسانی باید بر سر کار بیایند که معتقد به مردم و جوانان باشند [...] عملکرد انقلابی داشته باشند و حقیقتاً عدالتخواه و ضد فساد باشند."

به تازگی سردار سعید محمد، فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء، که برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داوطلب شده، گفته است که مردم از وضعیت کنونی و به ویژه وضعیت معیشتی خود و اقتصاد کشور به ستوه آمده‌اند و منشاء مشکلات را کارگزاران فاسد، ناکارآمد و نالایق جمهوری اسلامی دانسته و خواستار "تحولی عظیم در نحوه حکمرانی" کشور هستند.

شورای نگهبان در آخرین مصوبه خود در خصوص شروط نامزدی نظامیان در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد که از نظر این شورا تنها نظامیان سرلشگر به بالا صلاحیت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را دارند. با این سخن شورای نگهبان نامزدی سرتیپ سعید محمد را در انتخابات آینده از پیش منتفی اعلام کرد.

به نظر می‌رسد که اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای نیز در خصوص مفهوم تحول در انتخابات آینده واکنشی به اظهارات سردار سعید محمد و گرایش همسو با او در درون سپاه پاسداران از جمله فرمانده پیشین سپاه محمدعلی جعفری باشد. رد صلاحیت سعید محمد از سوی شورای نگهبان و سخنان آیت‌الله خامنه‌ای نمی‌توانند بر اختلافات درونی سپاه پاسداران بی اثر باشند.
+31
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران

  از نظر خامنه ای رای مردم برای تایید نظام میباشد ، فرد تایید شده باید اصول اسلامی مربوط به ۱۴۰۰ سال قبل را با نیروی جوانان معتقد و مومن حفظ کنند. خلاصه تحولی صورت نگیرد.آش همان کاسه همان.
  11
  82
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۰
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران

  کاش دموکراتهای آمریکایی بی شرف نبودن و ازون نانسی پلوسی بی حیا و تا بقیه نقشه نمی کشیدن برا حذف ترامپ.اونوقت می دیدیم خامنه ای جرات داشت از موشک بدر و مدر بگه که به حماس میده برا فروکش هوس و عقده قدرت طلبیش؟ اگه ترامپ بود الان خامنه ای خفه خون گرفته بود و انقد زوزه نمی کشید.هر چند میدونم اسرائیل نیم وجبی اینبار ضربه شستی به خامنه ای و سپاه می زنه که کتلت حاج قاسم میشه یه شوخی
  25
  84
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
  ۴۱
  دیارکو - قره تپه، آذربایجان

  آقا جان‌ راستش بیانات شما دیگه نزد این قوم‌ خریداری ندارد
  4
  43
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۴
  ۲۲
  امیر پاور - ترونتو، کانادا
  Rahjoi،مازندران ،ایران. آوارگان و بدبختان و وطن فروشانی مثل شما رو باید سلب تابعیت کرد و مثل یک موجود کثیف از ایران عزیز بیرون انداخت ،در ضمن اسرائیل مثل آب کش سوراخ شده در ۷۲ ساعت گذشته و این سایت هیچ خبری از آبکش شدن اسرائیل منتشر نکرده
  24
  8
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
  ۵۰
  دارا۲۰ - تهران، ایران
  این آخوند بی شرف روانپریش در یک توهم فزاینده زیست میکند و مصرف بیش از حد مواد مخدر بر روح و روان بیمارش تاثیر مخرب تری گذاشته است. خامنه ای اگر روزانه چند ساعت حرافی نکند و اراجیف بی سر و ته تحویل شنوندگان احمش ندهد میمیرد
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. باز ....گفت این موجود تک سلولی. اخه تو اسمت رو میذاری وطن پرست؟ ....! کسی که زیر پرچم این رژیم سینه میزنه، از کفتار و مرده خوار بدتره، چه برسه به وطن پرست.
  7
  9
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::امیر پاور - ترونتو، کانادا::]. اسرائیل هیچ گاه دشمن ایران نبوده و نخواهد بود.پس دوست من است.برعکس اعراب هر بار که بتوانند بدنبال ضربه زذدن به ایران هستند.پس خائن کسیه که زیر بوته بعمل اومده و هیچ غیرتی به خاک و جایی که درش زاده شده نداره و پشت اعراب مسلمان دراومده1چلاق علی اولین زیر بوته بعمل امده این سرزمین و در ردیفهای بعد مزدورانی مثل تو.اگر نبود اینهمه نفرت پراکنی ایران در منطقه الان ماهم تایوان و مالزی بودیم .یک کشور با بهر وری از ثروت بیکران و و البته صلح و آرامش در همین اسرائیل که اعراب حماس کثیف دارن توسط خامنه ای رذل اونو قلقلک میدن
  2
  6
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.