ماجرای حضور یک زن جوان با چادر سفید و کیسه ای خاک در دست در کنار احمدی نژاد

 عکسی که اعتماد آنلاین از حضور این زن جوان در کنار محمود احمدی‌نژاد منتشر کردحضور یک زن جوان با چادر سفید و کیسه‌ای خاک در جریان رفتن محمود احمدی‌نژاد به وزارت کشور در روز چهارشنبه برای ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری خبرساز شده است.

این زن جوان که به نام او اشاره‌ای نشده به خبرنگاران گفته است که «خاک تربت کشته‌شدگان» آبان ۹۸ را با خود دارد.

کانال اعتماد آنلاین در تلگرام به نقل از این زن جوان نوشت که او با خود «خاک تربت کشته‌شدگان سال ۹۸» را دارد و «به نمایندگی از همه زنان ایران» برای حمایت از محمود احمدی‌نژاد و آرزوی موفقیت برای او به وزارت کشور رفته است.

اعتماد آنلاین نوشته است که این زن که آقای احمدی‌نژاد را تا قبل از ورود به مکان ثبت‌نام در وزارت کشور همراهی می‌کرد، خاک را «برای تیمم به او داد و ذکری هم برای موفقیت او خواند».

اشاره به قربانیان سرکوب در آبان ۹۸ در زمان ثبت نام در وزارت کشور در حالی است که در جریان اعتراضات مردم به نتیجه اعلام شده از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ ده‌ها نفر کشته شدند، اما محمود احمدی‌نژاد که پیروز این انتخابات اعلام شده بود تنها معترضان را «خس و خاشاک» خواند.

به گفته خبرنگارانی که روز چهارشنبه در وزارت کشور حضور داشتند در «اتاق خبر پارتی» در کلاب‌هاوس، این زن که چادر سفید بر سر داشته با اصرار و خواسته محمود احمدی‌نژاد وارد وزارت کشور شده است.

عدم اشاره رئیس جمهور سابق به قربانیان سرکوب در سال ۸۸ و در مقابل برجسته ساختن کشته‌شدگان آبان ۹۸ می‌تواند به استفاده تبلیغاتی او از این معترضان تعبیر شود.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ که در ابتدا واکنشی به گران شدن ناگهانی قیمت بنزین بود و به‌سرعت تغییر جهت داد و حکومت جمهوری اسلامی را نشانه گرفت، صدها نفر کشته شدند.

به گفته وزیر‌‌ کشور ایران، بین ۲۰۰ تا ۲۲۵ نفر در این اعتراضات کشته شدند، اما سازمان عفو ‌بین‌الملل با اعلام مشخصات حداقل ۳۱۱ نفر از کشته‌شدگان تأکید کرده است که شمار کشته‌شدگان ممکن است بسیار بیشتر از این عدد باشد.

خبرگزاری رویترز اما ضمن اعلام کشته‌ شدن حداقل ۱۵۰۰ نفر در اعتراضات آبان ۹۸، از قول «سه منبع نزدیک به حلقه اطرافیان» خامنه‌ای «و یک مقام چهارم» نوشت که رهبر جمهوری اسلامی به مقام‌های ارشد کشور گفته است «هر کاری لازم است برای متوقف کردن» اعتراضات انجام دهند.

خانواده‌های کشته‌شدگان آبان در مصاحبه با رادیوفردا گفته‌اند که نه‌تنها شکایت‌ آن‌ها برای معرفی قاتلان فرزندان‌شان بی‌نتیجه مانده که خانواده‌ها تحت فشار قرار گرفته‌اند تا سکوت کنند و از پی‌گیری پرونده‌های شکایت خود منصرف شوند.

به گفته این خانواده‌ها، شکایت‌ها یا بی‌نتیجه مانده و از آن‌ها خواسته شده با دریافت دیه پرونده را مختومه کنند یا تحت فشار قرار گرفته‌اند تا جانباخته خود را شهید اعلام کنند و مسئولیت قتل آن‌ها را بر گردن معترضان بیندازند.
+30
رأی دهید
-118

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  ekman - شیراز، ایران

  سگ زرد برادر شغال است !!! این زن چادر سفید هم اجاره ای است.از همان زنان فاحشه یا معتاد و خلافکار که مجبورن با حکومت همکاری کنند.
  18
  167
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۵
  ۴۳
  فیل دانا - سیدنی ، استرالیا

  پرستو جون سال 88 یادت نیست که خاک اونها رو بیاری. نداها یادت نیستند، خس و خاشاک یادت نیست. هاله نور یادت نیست آخه چقدر حماقت، چقدر رذالت،.
  6
  167
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ای تو اون ماسک هاتون!
  6
  74
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگر اینبار کسی برای دادن رأی از خانه اش بیرون برود معنیش اینست که هر بلائی در آینده به سرش بیاید مقصر خودش است و بس! مموتی دلش بحال کسی نسوخته بلکه اجیر شده اون چلاق مفعول است و بهش اجازه داده شده به هرکسی که مایل است بتازدتا بلکه دل مردم ساده را بدست بیاورد. ای مردم فریب این حکومت را نخورید که بجز بدبختی و سیه روزی بیشتر چیز دیگری گیرتان نمیاد!
  15
  83
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  احمدی نژاد تو روی سنگ پای قزوین را از پرروئی سفید کردی دروغ گوی بی سرو ...
  3
  51
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  چه فایده که چادر سفید باشه اما دامن لکه دار!
  9
  45
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
  ۴۰
  ماهی جان - لندن ، انگلستان

  عجب سیا بازی راه انداخته ، حالا فرض کنید این رژیم رو هم عوض کردیم با این ملت گاگول چه کنیم ؟؟
  3
  51
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ماهی جان - لندن ، انگلستان::]. اصل مطلب رو شما گفتی. با این ملت گاگول چه کنیم. یعنی من ندیدم هیچ شانپانزه ای دو یا چندبار گول شانپانزه دیگه رو بخوره اما دیدم ملتی بارها گول یک شانپانزه به نام احمدی نژاد رو خورده. واقعا که ما انتر مخلوقاتیم. ما ملت ایران خودمون پولمون رو بی ارزش کردیم چون هرچی رو به هر قیمتی دادن خریدیم. اینا همش از خودخواهی و حماقته. حتی ذره ای به خودمون زحمت نمیدیم برای شان و ارزش خودمون کمی دست از خودخواهی برداریم.
  9
  19
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
  ۴۵
  iranmona - لیدز، انگلستان
  این زن جوان انگار یادش رفته در زمان همین احمقی نژاد چه کشتا و کشتار به راه افتاد . نمونه اش ندا اغا سلطان . همه اینها فقط برای جیب خودشون تلاش میکنند نه برای مردم .مرگ بر دشمنان ایران و ایرانی .مرگ بر عربهای ایرانی ستیز
  7
  17
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
  ۴۹
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  ممدحسن سبکی میگن دوتاچیز واسه کله طاس خوبه یکی چرت مرغوب یکی هم خاک مرغوب هاهاهاها
  11
  2
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  یکی نیست که باین احمقی نژاد بگه، با این همه رسانه های باهوش و مستقل جهانی دوران این شارلاتان بازی ها تمام شده است؟!؟ این موجود کودن چرا نمیفهمه ؟!؟ آیا واقعا مردم ایران را اینقدر نا آگاه میداند
  9
  15
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
  ۴۰
  stockholm - استکهلم، سوئد
  عجب نعمت الهی شد این ماسکها . همین عنتری نژاد نصف صورت کریهش پنهان میشه. امیدواریم این دفعه مردم با خانه ماندن بدنیا ثابت کنند لیاقتشون خیلی بیشتر از ایناست
  3
  16
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  تو این چهل سال اونقدر جنایات و فساد و تباهی در حال گسترش است که هر ده سال یکبار ، جنایتکار دوره قبل در مقابل جانشین هایش فرشته جلوه می‌کند ، لیبرال ها اول انقلاب در مقابل حزب جمهوری اسلامی و رجایی و بهشتی ، بعد به ترتیب موسوی و رفسنجانی فرشته شدند و زنان کم حجاب در هنگام انتخابات خوش رقصی برای این جنایتکاران می‌کردند ، اکنون هم احمدی نژاد را فرشته نجات کردند ، چند سال دیگه نوبت رییسی میشه و این قصه ادامه دارد
  6
  10
  ‌چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
  ۴۶
  دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] تو نوکر خامنه‌ای ....!!! هنوز ویزای تهرانت تمام نشده ‌؟؟ تو از یکطرف طرفدار ترکهای طویله خامنه ای هستی و از طرف دیگر به آخرین نوکر خامنه ای در ریاست جمهوری میتازی. اینهمه پررویی فقط در طایفه شما است راستی ساخت اثار باستانی به کجا رسید؟.
  5
  6
  ‌پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::دمکراسی 2500 - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. .... بهت میگه ساخت آثار باستانی کی تموم میشه. ....محل زندگی تو و ... بوده و هست....بی شرم از محدودیت سایت استفاده میکنی و ... میکنی. معلومه .... هنری!!!
  3
  3
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.